لیست دیزنی برای Avengers: Endgame در اسکار 2020، شامل رابرت داونی جونیور

کمپانی دیزنی اخیراً لیست افرادی که می‌خواهد برای کار روی فیلم Avengers: Endgame نامزد اسکار شوند، منتشر کرده است. توجه کنید که این لیست تنها پیشنهادات دیزنی به اعضای آکادمی است و هنوز لیست نامزدهای اصلی در بخش‌های مختلف مشخص نشده است. شاید بزرگ‌ترین غافلگیری این لیست، وجود نام رابرت داونی جونیور در بخش «بهترین بازیگر مکمل» باشد. در ادامه همراه ما باشید.

in post ad

رابرت داونی جونیور قبلاً اعلام کرده بود که با کمپین اسکار 2020 برای آخرین حضورش در دنیای مارول و در فیلم سینمایی «انتقام‌جویان: پایان بازی» مخالفت کرده است. اما به نظر می‌رسد دیزنی در لیست جدید اسکار، به نظر او توجهی نکرده و نامش را در بخش بهترین بازیگر مکمل مرد قرار داده است. می‌توانید پیشنهادات نامزدی این فیلم را در این لینک مشاهده کنید، همچنین در تصویر زیر نام‌های بازیگران اصلی دنیای سینمایی به چشم می‌خورد.

لیست اسکار دیزنی انتقام جویان: پایان بازی

نکته قابل توجه این است که هیچ یک از بازیگران زن و مردِ حاضر در Avengers: Endgame برای نامزدی در بخش‌های بهترین بازیگر اصلی معرفی نشده‌اند. این موضوع منطقی است چراکه بازیگران زیادی در این اثر سینمایی حضور داشته‌اند، اما احتمالاً نکته مهم‌تر شانس بسیار کم آنان برای نامزدی یا دریافت جایزه در بخش‌های اصلی است. قصد بی‌احترامی به این بازیگران را نداریم، اما پل راد، دان چیدل، مارک روفالو، جاش برولین، زوئی سالدانا، بری لارسون یا گوئینت پالترو کار خاصی انجام نداده‌اند که لایق دریافت نامزدی اسکار باشند. جاش برولین و مارک روفالو نیز که نقش‌هایی کاملاً درآمیخته با جلوه‌های ویژه دارند و اصلاً نمی‌توان نقش‌آفرینی آن‌ها را با بازیگران معمولی مقایسه کرد. بری لارسون نیز چند دقیقه بیشتر در فیلم حضور نداشته و دلیل قرار گرفتن نامش در لیست پیشنهادی مشخص نیست.

اسکارلت جوهانسون و جرمی رنر، نقش‌آفرینی احساسی و خوبی در این فیلم داشتند اما باز هم احتمال چندانی برای نامزد شدن‌شان وجود ندارد. جرمی رنر در حال حاضر با مشکلات شخصی‌ و خانوادگی دست و پنجه نرم می‌کند. اسکارلت جوهانسون نیز نقش‌آفرینی‌های تحسین‌شده‌ای در فیلم Marriage Story (داستان ازدواج) و فیلم JoJo Rabit (جوجو ربیت) داشته و اگر قرار باشد برای دریافت جایزه رقابت کند، احتمالاً برای یکی از این دو فیلم خواهد بود.

بی‌شک شانس اصلی مارول در مراسم سال 2020، رابرت داونی جونیور است و طرفداران امید زیادی به نامزدی او دارند، تا حداقل دستاوردی برای سال‌ها حضورِ خستگی‌ناپذیر در نقش تونی استارک / آیرون من داشته باشد. کریس ایوانز، کارن گیلان و کریس همسورث نیز نقش‌های خود را به بهترین شکل ایفا کردند و عملکرد قابل قبولی داشتند. دیزنی، کوین فایگی را برای تهیه‌کنندگی این فیلم به عنوان نامزد در بخش بهترین فیلم معرفی کرده، همچنین برادران روسو برای بخش بهترین کارگردانی پیشنهاد شده‌اند، اما شانس کمی برای نامزدی یا دریافت مهم‌ترین جایزه سینمایی سال را دارند.

در سال 2019، اولین اسکار برای فیلم های مارول توسط Black Panther کسب شد. این فیلم در بخش «بهترین فیلم سال» نیز نامزد شد اما در نهایت 3 جایزه در بخش‌های دیگر دریافت کرد.

منبع slashfilm
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar