«جوکر» اکنون سودسازترین فیلم کمیک بوکی تاریخ سینما است

فیلم Joker به رکوردشکنی‌های خودش ادامه می‎‌دهد. مطمئناً خبر تبدیل شدن جوکر به پرفروش‌ترین فیلم رده R تاریخ سینما برای طرفداران این شخصیت و به طور کلی فیلم‌های DC خوشایند بود، حالا این فیلم به کارگردانی تاد فیلیپس و با بازی بی‌نظیر واکین فینیکس موفق شده قله جدیدی را فتح کند: سودسازترین فیلم کمیک بوکی تاریخ، بالاتر از «اونجرز: اند گیم» و تمام فیلم‌هایی که قبل از آن ساخته شده است. با اخبار سینما همراه ما باشید.

in post ad

فروش جهانی فیلم Joker در مجموع به 957 میلیون دلار رسیده است. بودجه فیلم مبلغی بین 55 الی 70 میلیون دلار تخمین زده می‌شود، بنابراین اگر متوسط 62.5 میلیون دلار را به عنوان بودجه در نظر بگیریم، فیلم تاکنون 15.3 برابر بودجه اصلی فروش داشته است و بدین ترتیب باید سودآورترین فیلم کمیک بوکی تاریخ تلقی شود. این درحالیست که فیلم هیچ‌گونه اکرانی در کشور چین نداشته و نتوانسته از آن سودی کسب کند.

فیلم جوکر 2019 برادران وارنر

فیلم The Mask محصول 1994، رکورددار قبلی بود که فقط با 23 ملیون دلار بودجه، 351 میلیون فروش کرد. از فیلم‌های قابل توجه دیگر می‌توان به Venom اشاره کرد (854 میلیون دلار با بودجه 90 میلیونی) و همچنین فیلم Deadpool که با بودجه 58 میلیون دلاری، به فروش 783 میلیونی رسید و لقب پرفروش‌ترین فیلم R تاریخ را در دست داشت، تا اینکه جوکر آمد و رکوردها را جابه‌جا کرد. شاید مقایسه Avengers: Endgame با این فیلم به دلیل رده سنی PG-13 کار درستی نباشد، اما از نظر میزان سودآوری، قهرمانان مارول از جوکر شکست می‌خورند. «پایان بازی» با بودجه 356 میلیون دلاری ساخته شد و در نهایت به فروش 2.798 میلیارد دلار رسید (پرفروش‌ترین فیلم تاریخ بدون احتساب تورم) که حدود 7.8 برابر بودجه اصلی است.

طبق گزارشات، شرکت برادران وارنر بخاطر فضای تاریک فیلم و درجه سنی R (بزرگسال) انتظار چنین فروشی را نداشته و بودجه پایینی را به آن اختصاص داده است. در ابتدا مارتین اسکورسیزی قصد داشت فیلم را کارگردانی کند، اما در نهایت پروژه به تاد فیلیپس سپرده شد و او مدت زیادی تلاش کرد تا برادران وارنر را راضی به تولید فیلم کند. با اینکه اسکورسیزی در نهایت کنار رفت اما می‌توان تاثیر عمیق آثار و سبک فیلمسازی او بر «جوکر» را مشاهده کرد.

پوستر فیلم Joker

باتوجه به این موفقیت عظیم، طرفداران خواهان دنباله این فیلم هستند، البته تاد فیلیپس اعلام کرده که از ابتدا قصد داشته فقط یک فیلم مستقل بسازد. به هرحال، سود بسیار عالی این اثر سینمایی و قدرت آن در جذب مخاطبان چیزی نیست که استودیوی سازنده به راحتی از آن بگذرد، باید منتظر ماند و دید که تکلیف جوکر 2 چه می‌شود. این فیلم با جنجال‌هایی مواجه بوده است، نگرانی‌هایی درباره ترویج خشونت در سینماها وجود داشت که برادران وارنر به این جنجال درباره جوکر واکنش نشان داد و چنین مواردی را رد کرد. خوش‌بختانه هیچ اتفاق خاصی در سینماها نیفتاد و فیلم توانست علاوه بر تبدیل شدن به موفقیت اقتصادی، به عنوان یکی از بهترین فیلم های 2019 شناخته شود.

منبع Collider
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar