سریال‌های اپل و دیزنی پلاس بودجه‌ای بیشتر از Game of Thrones دارند

جنگِ سرویس‌های استریم جدید از جمله اپل تی‌ی پلاس و دیزنی پلاس در حالا بالا گرفتن است، به‌طوریکه آن‌ها سعی می‌کنند با بیشتر کردن بودجه سریال‌های خود، یکدیگر را مغلوب کنند. سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) تا قبل از این به عنوان یکی از پرخرج‌ترین مجموعه‌های تاریخ تلویزیون شناخته می‌شد اما دیگر نیست. در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی به بودجه چند سریال جدیدِ این سرویس ها داشته باشیم.

in post ad

فصل هشتم Game of Thrones در شش قسمت ساخته شده، و گفته می‌شد که هر قسمت حدود 15 میلیون دلار خرج برداشته است. بنابراین در مجموع فصل هشتم، 90 میلیون دلار روی دست HBO خرج گذاشته است. اما این فقط در مورد فصل نهایی صدق می‌کند و فصل‌های پیشین، بودجه کمتری داشتند. اکنون که دیزنی می‌خواهد 25 میلیون دلار برای هر اپیزود از سریال های مارول خرج کند (طبق گزارش هالیوود ریپورتر)، سریال Game of Thrones کم‌خرج و اقتصادی به نظر می‌رسد! شبکه نتفلیکس تاکنون 2 سریال پرخرج داشته، یکی The Crown (تاج) است و دیگری Stranger Things (چیزهای عجیب و غریب) که طبق گزارشات برای هر اپیزود 10 میلیون دلار خرج شده است. اما به گفته وبسایت هالیوود ریپورتر، شبکه آمازون تنها برای به دست آوردن حق مالکیت سریال Lord of the Rings مبلغ سرسام‌آور 250 میلیون دلار هزینه کرده است.

این نبرد جدید بین سرویس‌های مختلف باعث شده نتفلیکس چندتا از مجموعه‌های محبوب و قدیمی را از دست بدهد، از جمله مجموعه‌های Friends و The Office. همچنین تد ساراندوس (رئیس بخش محتوای نتفلیکس) اخیراً اعلام کرده که هزینه ساخت سریال‌ها تا حدود 30 درصد افزایش یافته است.

در ادامه، بودجه چند سریال جدید در سال 2019 را بررسی کرده‌ایم، سریال‌هایی که فقط با فصل اول خود می‌توانند «بازی تاج و تخت» را از نظر بودجه، ناچیز جلوه دهند:


The Mandalorian / ماندالوریان

سریال Mandalorian

چقدر هزینه برداشته؟ رئیس دیزنی یعنی باب ایگر گفته که سریال ماندالوریان حدود 100 میلیون دلار خرج داشته است، یعنی میانگین 12.5 میلیون دلار برای هر اپیزود.

توضیح: ماندالورین یک جایزه‌بگیر کهکشانی است که ماجراجویی‌هایی جذابی را در دنیای «جنگ ستارگان» دنبال می‌کند. اتفاقات این سریال پس از سقوط امپراتوری و قبل از خیزش First Order جریان دارد. «مشاهده تریلر سریال Mandalorian»

 

See / دیدن

سریال See

چقدر هزینه برداشته؟ 240 میلیون دلار بودجه برای 2 فصل از سریال See با بازی جیسون موموآ درنظر گرفته شده است. (به گزارش هالیوود ریپورتر)

توضیح: در آینده‌ای بسیار دور، قدرت دیدن و بینایی از بشریت گرفته شده است، به طوریکه بسیاری آن را تنها افسانه و حتی جادوگری می‌دانند. در این شرایط دوقلوهایی متولد می‌شوند که قدرت بینایی دارند و می‌توانند آینده‌ی دنیا را تغییر دهند. جیسون موموآ در نقش شخصیت باباووس حضور دارد، یعنی رهبر قبیله‌ای که مسئولیت مراقبت از این بچه‌های استثنایی را برعهده دارد. «مشاهده تریلر سریال SEE با بازی جیسون موموآ»

 

The Morning Show / برنامه صبحگاهی

اپل سریال The Morning Show

چقدر هزینه برداشته؟ هر فصل از این مجموعه 150 میلیون دلار هزینه داشته، اپل «برنامه صبحگاهی» را برای 2 فصل تمدید کرده است، بنابراین تاکنون 300 میلیون دلار بودجه در نظر گرفته شده است. از طرفی گزارش شده که دو ستاره این سریال یعنی جنیفر انیستون و ریس ویترسپون برای هراپیزود 2 میلیون دلار دریافت می‌کنند.

توضیح: همان طور که از نام مجموعه مشخص است، به اتفاقات پشت پرده یک برنامه صبحگاهی در آمریکا پرداخته می‌شود، جایی که پر از رقابت، توطئه و تلاش برای در دست داشتنِ قدرت است. جنیفر انیستون، ریس ویترسپون و استیو کارل سه بازیگر اصلی این سریال درام هستند.

 

سریال های Marvel در دیزنی پلاس

فالکون و سرباز زمستان

چقدر هزینه برداشته؟ طبق گزارشات قرار است هر اپیزود از سریال های استودیو مارول در سرویس دیزنی پلاس حدود 25 میلیون دلار خرج بردارد. بر اساس مطلب وبسایت ورایتی، هر یک از سریال ها بین 6 تا 8 اپیزود هستند، بنابراین چیزی بین 150 تا 200 میلیون دلار بودجه لازم دارند. از جمله مجموعه‎ هایی که ساخت‌شان تایید شده باید به سریال The Falcon and the Winter Soldier (فالکون و سرباز زمستان)، Wandavision (وانداویژن)، Loki (لوکی) و Hawkeye (هاکای) اشاره نمود.

تاریخ پخش: طبق اطلاعاتی که تاکنون داریم؛ «فالکون و سرباز زمستان» در پاییز 2020، «وانداویژن» و «لوکی» در بهار 2021، و «هاکای» در پاییز 2021 پخش می‌شوند.

 

Lord of the Rings / ارباب حلقه‌ها

سریال ارباب حلقه‌ها آمازون

چقدر هزینه برداشته؟ به گزارش هالیوود ریپورتر آمازون فقط برای دریافت حق مالکیت مجموعه، مبلغ 250 میلیون دلار پرداخت کرده است. قرار است سریال ارباب حلقه‌ها در 5 فصل ساخته شود، گفته می‌شود که هزینه‌های تولید و تبلیغات این مجموعه به بیش از 1 میلیارد دلار خواهد رسید و آن را به پرخرج‌ترین سریال تاریخ تبدیل خواهد کرد.

توضیح: هنوز اطلاعات چندانی از مجموعه در دسترس نیست، اما خوان آنتونیو بایونا به عنوان یکی از کارگردانان سریال ارباب حلقه‌ها گفته که این مجموعه در دوره دوم جریان دارد، که در واقع اتفاقات آن در طول 3,441 سال و در سرزمین میانه رخ می‌دهند. از جمله مهم‌ترین اتفاقات می‌توان به ساخته شدن حلقه‌های قدرت، جنگ سائورون و همچنین غرق شدن جزیره نومنور در اقیانوس، اشاره کرد.

منبع INSIDER
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar