جوکر پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما با رده سنی R شد

فیلم Joker از کمپانی برادران وارنر موفق به کسب مقام پرفروش‌ترین فیلم تاریخ در رده سنی R (بزرگسال) شد. بالاخره فیلم Deadpool مقام اول خود را به جوکر به کارگردانی تاد فیلپیس واگذار کرد، که این موضوع واکنش جالب رایان رینولدز (بازیگر نقش ددپول) را هم در پی داشت. در ادامه خبر همراه ما باشید.

in post ad

جوکر یکی از فیلم‌های پربحث و پرطرفدار در سال 2019 محسوب می‌شود. می‌توان آن را یک دستاورد جدید و بی‌سابقه برای فیلم‌های کامیک بوکی دانست که حتی توانست جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز را کسب کند. به نظر می‌رسد که استودیو سازنده، در ابتدا چندان به موفقیت مالی این فیلم امیدوار نبوده اما بد نیست بدانید که فروش جهانی Joker، اکنون از سه فیلم مهم DC / دی‌سی یعنی Man of Steel (مرد پولادی)، فیلم Justice League (لیگ عدالت) و فیلم Suicide Squad (جوخه انتحاری) بالاتر است. این فیلم تاکنون در کشور چین که می‌تواند فروش بسیار بیشتری را نصیب کند، اکران نشده و شانس کمی برای اکران در این کشور وجود دارد. با این حال؛ فیلم توانسته با بودجه حدود 55 میلیون دلار، به فروشی معادل 785.5 میلیون دلار برسد. فیلم اول Deadpool فروش نهایی 783 میلیونی داشت و دنباله آن، 785 میلیون دلار کسب کرد. البته ددپول 2 یک نسخه با رده سنی PG-13 هم داشت که با فروش نهایی جمع شده است.

فیلم جوکر رده سنی R

بسیاری از منتقدان و تماشاگران، عملکرد واکین فینیکس در نقش شخصیت آرتور فلک / جوکر را فوق‌العاده دانسته‌اند. البته برخی افراد، موارد نامناسبی از جمله ترویج خشونت را به فیلم نسبت داده‌اند که این موضوع توسط عمده تماشاگران مورد توجه قرار نگرفته است. برادران وارنر نیز به جنجال هایی که پیرامون فیلم به وجود آمده بود واکنش نشان داد و بیانیه‌ای در این خصوص منتشر کرد. استقبال عظیم مردم از فیلمی تک شخصیتی که با بودجه پایین ساخته شده، نشان می‌دهد که تفاوت عمیقی میان نظر آن‌ها و برخی منتقدان وجود دارد. کارشناسان می‎گویند که در صورت اکران نشدن فیلم در چین، نباید انتظار چندانی برای رسیدن فروش نهایی به مبلغ 1 میلیون دلار داشت، امارسیدن به 900 میلیون دلار در هفته‌های آینده پیش‌بینی شده است. حالا یک سوال مهم باقی می‌ماند، آیا فیلم جوکر و بازیگر اصلی آن در مراسم اسکار 2019 جزو نامزدها خواهند بود یا خیر؟

در اخبار دیگر، گفته شده جرد لتو قصد داشته از تولید فیلم جوکر جلوگیری کند، همچنین احتمالاً دیگر این بازیگر را در نقش این شخصیت مشاهده نخواهیم کرد. در سال 2020 باید منتظر فیلم Birds of Prey (پرندگان شکاری) و Wonder Woman 1984 (زن شگفت‌انگیز 1984) از سوی DC و وارنر باشیم.

منبع Screenrant
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar