واکنش منتقدان به فیلم The Irishman – مرد ایرلندی

0

فیلم The Irishman / مرد ایرلندی اخیراً برای منتقدان به نمایش درآمده و با استقبال فوق‌العاده‌ای از سوی آنان مواجه شده است. تازه‌ترین فیلم مارتین اسکورسیزی که از نام‌های اسطور‌ه‌ای دنیای سینما همانند آل پاچینو و رابرت دنیرو بهره می‌گیرد، هم‌اکنون یکی از بهترین فیلم‌های سال 2019 تلقی می‌شود. لازم به ذکر است که نتفلیکس پخش و توزیع فیلم را برعهده دارد، اما اکران محدودی در سینما برای آن درنظر گرفته شده است. در ادامه همراه ما باشید تا نظر منتقدان معروف دنیا درباره فیلم را بدانید.

 

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

نام فیلم: The Irishman 2019 – مرد ایرلندی

کارگردان: مارتین اسکورسیزی

بازیگران: آل پاچینو، رابرات دنیرو، جو پسکی، آنا پاکوین و جسی پلمونس.

رده سنی: R (بزرگسال)

پوستر فیلم مرد ایرلندیدر تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹ و در جشنواره فیلم نیویورک، اثرِ موردانتظار اسکورسیزی به نمایش درآمد و در زمان نگارش این مقاله، نمره میانگین 92 را از سوی 24 منتقد در متاکریتیک دریافت کرده است. همچنین نمره 100% در سایت راتن تومیتوز برای این فیلم ثبت شده که نشان از رضایت شدید منتقدها و نظرات کاملاٌ مثبت دارد. این فیلم، اثری طولانی است و تماشای آن سه ساعت و نیم زمان می‌طلبد، با این وجود، بسیاری از منتقدان اشاره کرده‌اند که این موضوع به ضرر فیلم تمام نشده و از جذابیت‌های آن نکاسته است، اتفاقاً پایان آن، بسیار درگیره‌کننده و تماشایی است. اسکورسیزی که برای کارگردانی فیلم‌هایی همچون فیلم The Wolf of Wall Street (گرگ وال استریت)، فیلم Gangs of New York (دار و دسته‌های نیویورکی)، فیلم Shutter Island (جزیره شاتر) و فیلم Taxi Driver راننده تاکسی) شناخته می‌شود، هدایت این اثر را بر عهده داشته است. اکران محدود فیلم The Irishman قرار است از تاریخ ۱ نوامبر 2019 ( مصادف با ۱۰ آبان 98) آغاز شود. پس از آن در تاریخ ۲۷ نوامبر امسال (6 آذر 98) توسط شبکه نتفلیکس و به شکل آنلاین، در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

 

استفانی زاکاراک از Time (تایم) – نمره کامل 100

در دو ساعت و نیم اول از فیلمی که در مجموع سه ساعت و نیم زمان دارد، فیلم Irishman هوشمندانه و سرگرم‌کننده است، تا جایی که فکر می‌کنید در ادامه هم به همین شکل خواهد بود. اما نیم ساعت آخر به شکل عمیقی تاثیرگذار و تکان‌دهنده است و آن زمان می‌فهمید که مارتین اسکورسیزی تمامِ این کار را انجام داده تا به چه هدفی برسد.

 

جان اولکسینسکی از نیویورک پست (New York Post) – نمره کامل 100

اسکورسیزی در این اثر، در نقطه اوج کار خود قرار دارد. فیلمِ او هیچ‌گاه خسته‌کننده نمی‌شود، و به طرز غیرمنتظره‌ای مفاهیم عمیقی را در دنیای مافیایی کاوش می‌کند.

 

اریک کوهن از ایندی وایر (Indie Wire) – نمره کامل 100

مرد ایرلندی فیلم زنده‌ای است، ان هم به لطف سبک خاصِ فیلمسازی اسکورسیزی.

 

ای. ای داود از ای‌وی کلاب (AV Club) نمره 91 از 100

در پرده سومِ طولانی و هوشیارانه فیلم The Irishman است که این اثر به نهایت قدرت خودِ دست می‌یابد و هدفِ ژانرش را مشخص می‌کند. در مجموع، این یک فیلم سه ساعت و نیمه‌ی چابک است، و اسکورسیزی در 76 سالگی با انرژی سرشار یک فیلم‌ساز جوان و مشتاق، کارگردانی می‌کند.

آل پاچینو در فیلم The Irishman

 

آلیسا ویلکینسون از واکس (Vox) – نمره 90 از 100

این فیلم، پختگی و دیدگاه یک مرد سالخورده و باتجربه را دارد، با نگاهی به یک زندگیِ کامل. این اثر شاداب و سرزنده، پیچیده و بسیار بامزه است، اما گاهی اوقات همانند یک اعتراف به نظر می‌رسد، درخواستی برای فضل است، نه از سوی پروتاگونیستِ داستان بلکه از سوی خودِ فیلم‌ساز.

 

مت سینگر از اسکرین کراش (Screen Crush) – نمره 80 از 100

این فیلم همیشه آنقدرها سریع پیش نمی‌رود، اما آن صحنه‎‌هایی که پایان را رقم می‌زنند، در جمعِ بهترین و تاثیرگذارترین لحظاتِ دوران حرفه‌ای اسکورسیزی قرار می‌گیرند.

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع Metacritic
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar