برادران وارنر به جنجال‌های پیرامون فیلم Joker واکنش نشان داد

0

فیلم Joker / جوکر هنوز به تاریخ رسمی اکران نرسیده، اما جنجال‌های زیادی پیرامون داستان آن به وجود آمده است. به همین دلیل کمپانی سازنده فیلم یعنی برادران وارنر، بیانیه‌ای درباره برخی موضوعاتِ نگران‌کننده منتشر کرده است. در ادامه خبر، برای اطلاع از جزئیات همراه ما باشید.

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

همزمان با نردیک شدن به اکران فیلم جوکر که درباره یک شخصیت معروف در کامیک‌های DC است، حاشیه‌های پیرامون آن افزایش یافته است. موضوعی که باعث نگرانی برخی از افراد شده، تحریک‌ شدن عده‌ای خاص توسط فیلم و احتمال افزایش خشونت در دنیای واقعی است. کمپانی برادران وانر نیز در واکنش به چنین اظهاراتی، بیانیه‌ای در این خصوص منتشر کرده است:

اشتباه نکنید، نه شخصیت خیالیِ جوکر و نه خود فیلم، تاییدکننده‌ی هیچ نوع خشونتی در دنیای واقعی نیستند. فیلم و استودیوی سازنده‌ی آن به‌هیچ وجه قصد ندارد شخصیت اصلی را در مقام یک قهرمان به تصویر بکشند. خشونت با سلاح گرم، یک مسئله حیاتی و مهم است و ما با افراد و خانواده‌هایی که قربانی این موارد شده‌اند، عمیقاً همدردی می‌کنیم.

تاد فیلیپس به عنوان کارگردان و ستاره اصلی فیلم یعنی واکین فینیکس ، در اظهارات خود این موضوع که فیلم‌شان افزایش‌دهنده خشونت است، کاملاً رد کرده‌اند. اکثر منتقدان این فیلم را در حد یک شاهکار می‌دانند و مورد تمجید و تعریف قرار داده‌اند. اما عده دیگری، با ربط دادن مسئله خشونت در دنیای واقعی به‌ویژه جامعه آمریکا، سعی در خدشه‌دار کردن دستاوردهای فیلم Joker به عنوان یک اثر سینمایی، دارند. تاد فیلیپس در مصاحبه با IGN در واکنش به ادعای خطرناک بودن فیلم برای جامعه گفت:

فکر می‌کنم خیلی از این تفکرات توسط افرادی منتشر می‌شوند که با افتخار می‌گویند تاکنون فیلم را ندیده‌اند یا آن را نخواهند دید. به نظر من اگر می‎خواهید فیلم را تماشا کنید، باید با ذهنی باز به سراغ آن بروید. این فیلم روی موضوعاتی مانند کمبود عشق و محبت، اتفاقات ناگوار در کودکی و کمبود ترحم و دلسوزی در دنیا دست می‌گذارد که فکر می‌کنم مردم قادرند با چنین پیام‌هایی ارتباط بگیرند.

این فیلم در تاریخ 4 اکتبر 2019 (مصادف با 12 مهر 98) و با رده سنی R (بزرگسال) اکران می‌شود. همچنین جوکر برنده جایزه شیر طلایی در جشنواره ونیز شد که برای یک فیلم کامیک بوکی بی‌سابقه است و دستاورد هنری بزرگی محسوب می‌شود. شما می‌توانید تریلرهای این اثر سینمایی را در لینک‌های زیر مشاهده کنید:

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع CBR
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar