فیلم جوکر برنده شیر طلایی در جشنواره ونیز 2019 شد

در اختتامیه هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز ، تاد فیلیپس که کارگردانی فیلم تحسین‌شده Joker – جوکر را برعهده دارد، تندیس شیر طلایی جشنواره را دریافت کرد. واکین فینیکس به عنوان بازیگر اصلی این اثر سینمایی، موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نشد اما منتقدان به شکل گسترده‌ای از نقش‌آفرینی او تعریف کردند و آن را لایق کسب اسکار دانستند. همراه ما باشید.

تبلیغات و رپورتاز آگهی با قیمت مناسب - کلیک کنید

بهبود سئوی سایت شما

این نخستین باری است که یک فیلم کامیک بوکی جایزه اصلی این رویداد سینمایی را دریافت می‌کند، در مجموع دریافت چنین جایزه‌ای برای یک فیلم از استودیوهای هالیوودی، مورد نادری است که نشان از کیفیت فیلم جوکر دارد. در زمان نمایش فیلم، گزارش شد که تماشاگران 8 دقیقه به تشویق ایستاده‌ی این فیلم پرداختند. فیلم Joker با رده سنی R (بزرگسال) به سینما می‌آید، با داستانی در دهه 80 میلادی نیویورک یا همان گاتهام که در حقیقت جدا از دنیای سینمایی DC در نظر گرفته می‌شود.

واکین فینیکس فیلم جوکر

آرتور فلک به عنوان شخصیت کلیدی این اثر، یک کمدین شکست‌خورده است که از افکار منفی و مشکلات فراوانِ زندگی در جامعه رنج می‌برد. او مسیری را از تراژدی تا جنون طی می‌کند و تبدیل به «جوکر» می‌شود. پس از جوکرِ هیث لجر در سال 2008 که هنوز هم در یاد و خاطره همه باقی‌ست، جرد لتو در فیلم «جوخه انتحاری 2016» نسخه‌ای دیگر از شخصیت را بازی کرد که استقبال چندانی از آن نشد. حالا واکین فینیکس و تاد فیلیپس توانسته‌اند همه توجهات را با نقدهای مثبت و جایزه اصلی ونیز، به سمت این شخصیت جلب کنند.

یکی دیگر از جوایز مهم ونیز به کارگردان شناخته‌شده سینما یعنی رومن پولانسکی رسید. او جایزه هیئت داوران را برای فیلم An Officer and a Spy (یک افسر و یک جاسوس) دریافت کرد. در ادامه می‌توانید لیست برندگان اصلی را مشاهده کنید.

لیست برندگان اصلی جشنواره ونیز 2019

شیر طلایی: تاد فیلیپس برای فیلم Joker

جایزه بزرگ هیئت داوران: رومن پولانسکی برای فیلم An Officer and a Spy

شیر نقره‌ای (بهترین کارگردانی): روی اندرسون برای فیلم About Endlessness

جایزه  ولپی – بهترین بازیگر مرد: لوکا مارینلی برای فیلم Martin Eden

جایزه ولپی – بهترین بازیگر زن: آریان آسکاراید برای فیلم Gloria Mundi

بهترین فیلم‌ نامه: یونفان برای فیلم No. 7 Cherry Lane

جایزه ویژه داوران: فرانکو مارسکو برای فیلم The Mafia Is No Longer What It Used to Be

جایزه بهترین بازیگر جوان جشنواره: توبی والاس برای فیلم Babyteeth

 

منبع variety
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar