صحبت های رابرت پتینسون درباره حضور در نقش بتمن

در گزارش اختصاصی سایت ورایتی، بازیگر 33 ساله نقش بتمن یعنی رابرت پتینسون برای اولین بار درباره این شخصیت صحبت کرده است. این بازیگر با فیلم The Lighthouse (فانوس دریایی) در جشنواره کن حضور داشت، همچنین به ایفای نقش در فیلم Tenet (انگاشته) به کارگردانی کریستوفر نولان می‌پردازد. اما انتخاب پتینسون در نقش بتمن را می‌توان مهم‌ترین اتفاق دوران حرفه‌ای فعالیتش در سینما دانست. با اخبار سینما همراه ما باشید.

تبلیغات و رپورتاز آگهی با قیمت مناسب - کلیک کنید

بهبود سئوی سایت شما

خبر حضور رابرت پتینسون در نقش بتمن که چند ماه قبل منتشر شد، همه را غافلگیر کرد اما خودِ او را بسیار خشمگین و ناراحت! این بازیگر در مصاحبه با ورایتی گفت، به دلیل فاش شدن خبر و اینکه ممکن بود کمپانی برادران وارنر از همکاری با او صرف نظر کند، نگران بوده است:

هنگامی که خبر فاش شد، بسیار خشمگین شدم! همه خیلی ناراحت و اعضای تیم من وحشت‌زده بودند، فکر می‌کردم که آن اتفاق، همه چیز را خراب کرده است.

رابرت پتینسون در نقش بتمن

رابرت پتینسون در بخشی دیگر از این مصاحبه، درباره پوشیدن لباس معروف شوالیه تاریکی صحبت کرد. لباسی که قبل از او بازیگرانی همچون وال کیلمر، مایکل کیتون، جرج کلونی، کریستین بیل و بن افلک آن را به تن کرده بودند. پس از نمایش The Lighthouse (فانوس دریایی) در جشنواره کن، رابرت مستقیماً به لس آنجلس رفت تا لباس بتمن را امتحان کند. او در این باره گفت:

این دیوانه‌وارترین کاری بود که در دوران فعالیت سینمایی‌ام انجام دادم. لباس را پوشیدم و یادم می‌آید به مت ریوز گفتم، این لباس حس دگرگونی و تغییر می‌دهد. او گفت که همین‌طور است، تو واقعاً در لباس بتمن حضور داری. آدم هنگام پوشیدن آن، به سرعت احساس قدرت زیادی می‌کند.

البته تبدیل شدن به شوالیه تاریکی ابداً کار ساده‌ای نیست، چراکه قبل از هر چیز، بازیگر باید فرآیند تحقیرآمیز پوشیدن آن را تحمل کند:

پوشیدن و قرار گرفتن در آن بسیار سخت است. همانند یک مراسم تشریفاتی یا مذهبی می‌ماند که آدم را به‌شدت تحقیر می‌کند. پنج نفر اطرافتان هستند و سعی می‌کنند شما را وارد لباس کنند. هنگامی که تمام شد، به خود می‌گویید، آره من احساس قدرت و سرسختی می‌کنم، با اینکه بخش‌های پایینی بدنم چندان راحت نیست!

رابرت پتینسون در اولین روز حضورش در فیلمبرداری فیلم Tenet به کارگردانی کریستوفر نولان، متوجه شد نقش بتمن را به دست آورده است. مت ریوز در آن روز تماس گرفت و گفت که او نقش را گرفته و در برابر نیکولاس هولت، برنده شده است. پتینسون در این باره می‌گوید: «خیلی عجیب است. این تصادفی جالب و اتفاقی دیوانه‌وار بود.»

هنوز برای قضاوت درباره این بازیگر زود است چراکه فیلم Batman برای اکران در تاریخ 25 ژوئن 2021 (مصادف با 4 تیرماه 1400) برنامه‌ریزی شده است. قرار بود فیلم اختصاصی بتمن به کارگردانی بن افلک و با حضور او در نقش اصلی، تولید شود. مدتی بعد بن افلک از حضور در نقش بتمن انصراف داد و مت ریوز برای نوشتن فیلمنامه‌ای جدید و کارگردانیِ فیلم، استخدام شد. این طور که از شواهد پیداست، مت ریوز قصد دارد نسخه جوان و کارآگاهی بتمن را به نمایش بگذارد. ریوز قبلاً درباره جدیدترین اصر سینمایی‌ خود گفته بود:

ما روی داستانی کار می‌کنیم که بدون شک بتمن واقعی را نشان می‌دهد، اگرچه سعی می‌کنیم داستانی احساسی را روایت کنیم که درباره بزرگ‌ترین کارآگاه دنیا و همه آن چیزهایی است که از دوران کودکی، من را عاشق شخصیت بتمن کرد.

در انتها می‌توانید کاور اختصاصی مجله ورایتی با حضور پتینسون را مشاهده کنید:

کاور ورایتی رابرت پتینسون

منبع variety
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar