نقد فیلم Men in Black International – مردان سیاه‌پوش بین‌المللی

برخی فیلم‌ها هستند که دلیل وجودشان قابل درک نیست. برخی فیلم‌ها هستند که صرفاً می‌خواهند از نام فرنچایز استفاده کرده و پولی در جیب سازندگان بریزند. برخی فیلم‌ها به هر دری می‌زنند تا تجربه‌ای مفرح و تماشاگرپسند باشند، اما نمی‌توانند. فیلم Men in Black International از کمپانی سونی تقریباً تمام این ویژگی‌ها را دارد. یکی دیگر از اسپین‌آف‌های غیرضروری هالیوود که تعدادشان هرسال بیشتر می‌شود. در ادامه با نقد فیلم همراه ما باشید.

in post ad

*در این بررسی داستان فیلم فاش نشده است.

پوستر فیلم مردان سیاه پوش 2019تسا تامپسون و کریس همسورث ترکیبی تازه و بی‌نظیر در Thor: Ragnarok / ثور: راگناروک پدید آوردند، اما دلیل موفقیت آن فیلم فقط در نام بازیگرانش خلاصه نمی‌شود. تایکا وایتیتی به وسیله دیدگاه یکتا و خلاقانه‌اش به علاوه فیلمنامه‌ای مناسب در آن فیلم، اثری را رقم زد که در عین مفرح و تماشایی بودن، از شخصیت‌هایش به درستی استفاده می‌کند. در اسپین‌آف یا نسخه فرعی از مجموعه مردان سیاه‌پوش نیز فرصتی برای خلق چنین اثری وجود دارد، فرصتی که از دست رفته است. علاوه بر دو بازیگر اصلی، حضور  اف. گری گری (کارگردان قسمت هشتم سریع و خشن) در پروژه، این انتظار را ایجاد کرد که حداقل با اثری سرگرم‌کننده هستیم، اما حقیقت اغلب ناامیدکننده است!

تامپسون (مامور M) و همسورث (مامور H) قبلاً حسابشان را پس داده‌اند، به طوریکه با هرکس با تماشای فیلم جدید مردان سیاه‌پوش، مطمئن می‌شود که انتخاب این دو بازیگر در کنار هم اتفاقی نیست و سازندگان امید داشته‌اند این فیلمنامه پُرایراد و نصف‌ و نیمه با حضور بازیگران مطرح، به چشم نیاید! متاسفانه در این فیلم فرصت کافی برای تکرار چنین ترکیب هیجان‌انگیزی یا افزودن جنبه دیگری به آن، وجود ندارد. شخصیت‌های تامپسون و همسورث نه به اندازه راگناروک لبخند را به مخاطب تقدیم می‌کنند و نه به اندازه آن فیلم در بخش اکشن، می‌درخشند. البته یک موجود فضایی ریزاندام به نام «پاونی» با این دو نفر همراه می‌شود و گاهی صحنه‌های بامزه و جالبی رقم می‌زند. کمیل نانجیانی صداپیشه این موجود است و کارش را به خوبی انجام داده اما حتی حس طنزی که او به فیلم تزریق می‌کند، در نهایت باعث ماندگاری مامور M و H در خاطره‌ها نمی‌شود، چراکه فیلمنامه تا جای ممکن فضا را بسته و به طور کلی، ایده قدرتمند و خلاقانه‌ای برای ساخت فیلم موجود نبوده است.

لیام نیسون فیلم مردان سیاه پوش

فیلم Men in Black International حتی بدون مقایسه با 3 فیلم گذشته که از ستاره‌های محبوبی به نام ویل اسمیت و تام لی جونز بهره می‌گرفت، اثری ناپخته و گاه کسل‌کننده است. توئیست یا غافلگیری نهایی فیلم نیز که شخصیت T با بازی لیام نیسون در آن نقش دارد، بسیار قابل پیش‌بینی است و هیچ دردی را دوا نمی‎کند. بحث فقط بر سر این نیست که فیلم‌های قبلی بهتر از این بودند یا نه. مردان سیاه‌پوش بین‌المللی یکی دیگر از فیلم‌هایی به شمار می‌رود که حتی به شکل مستقل، از ارزش تماشای کمی برخوردار است. هالیوود باید تصمیمی جدی در زمینه دنباله و اسپین‌آف‌ها بگیرد، چنین رویه‌ای نه‌تنها فرنچایزهای مختلف را بدنام می‌کند، بلکه از نظر مالی هم سود چندانی برای کمپانی‌ها ندارد. مامورهای خوش‌تیپ، انواع تفنگ‌ها و موجودات عجیب‌الخلقه‌ی فضایی در مردان سیاه‌پوش بین‌المللی مشاهده می‌شوند، تنها با این تفاوت که هیچ یک، به اندازه‌ای که انتظار می‌رود جذاب و سرگرم‌کننده نیستند.

20%
  • Criteria
منبع آی پیرامید
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar