فیلم ماتریکس 4 رسماً ساخته می‌شود، بازگشت کیانو ریوز و کری آن-ماس

20 سال پیش، فیلمی منتشر شد که توانست تبدیل به یک پدیده جهانی شود. فیلم سینمایی Matrix / ماتریکس تبدیل به یکی از آثار ماندگار سینمایی شد و دو دنباله هم دریافت کرد. به نظر می‌رسید که در این سه‌گانه، داستان نئو، ترینیتی و جنگ مابین انسان و ربات به پایان رسیده است اما اکنون رسماً می‌دانیم که ماتریکس 4 در راه سینما است. در ادامه همراه ما باشید.

تبلیغات و رپورتاز آگهی با قیمت مناسب - کلیک کنید

بهبود سئوی سایت شما

طبق گزارش ورایتی، کیانو ریوز در نقش نئو و کری-آن ماس در نقش ترینیتی برای ایفای نقش در این فیلم بازمی‌گردند. همچنین لانا واچوفسکی نویسندگی و کارگردانی این اثر را بر عهده گرفته است. همچنین دیوید میچل و الکساندر هیمن در بخش نویسندگی، با واچوفسکی همکاری می‌کنند. موضوع بازگشت کیانو ریوز کمی گیج‌کننده است چراکه در پایان فیلم Matrix Revolutions / انقلاب‌های ماتریکس که سومین اثر مجموعه بود، نئو برای نجات دنیا، جان خود را فدا کرد. البته داریم درباره یک فیلم علمی تخیلی صحبت می‌کنیم، بنابراین همیشه راهی برای بازگرداندن شخصیت‌ها وجود دارد.

توبی امریچ یکی از مدیران ارشد کمپانی برادران وارنر، در این باره گفت:

از اینکه دوباره به همراه لانا وارد ماتریکس شده‌ایم، بسیار هیجان‌زده هستیم. لانا ذهن خلاق و عظیمی دارد و فیلم‌ساز منحصر به فردی است. از اینکه او فیلم جدید ماتریکس را نویسندگی، کارگردانی و تهیه می‌کند، خوش‌حالیم.

کیانو ریوز در ماتریکس
کیانور ریوز در نقش نئو – شخصیت اصلی مجموعه Matrix

نخستین شایعات و اخبار درباره فیلم ماتریکس 4 از سال 2017 آغاز شد و گفته می‌شد که زک پن، نویسندگی اثر را برعهده دارد. علاوه بر این، اخباری از حضور مایکل بی. جردن در فیلم به گوش می‌رسید. به نظر می‌رسد که آن پروژه کنسل شده است و حالا لانا واچوفسکی به همراه بازیگران مجموعه اصلی، فیلم چهارم را تهیه می‌کنند. لازم به ذکر است که نام لیلی واچوفسکی که به همراه خواهرش کارگردانی مجموعه را برعهده داشت، در فیلم ماتریکس 4 ذکر نشده و احتمالاً نقشی در این پروژه ندارد.

فیلم اول ماتریکس در سال 1999 منتشر شد و امسال، بیستمین سالگرد انتشار آن است. این سه‌گانه که در سال 2003 به پایان رسیده بود، بیش از 1.6 میلیارد دلار فروخت. هنوز تاریخ اکرانی برای فیلم ماتریکس 4 مشخص نشده است اما احتمالاً تولید آن از اوایل سال 2020 کلید می‌خورد.

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar