فیلم Endgame – آیا تانوس لیاقت حمل چکش ثور را دارد؟

0

احتمالاً اکثر طرفدارانی که فیلم Avengers: Endgame – انتقام‌جویان: پایان بازی را دیده‌اند، با وجود تمام هیجانی که دریافت کرده‌اند، چندین سوال مختلف هم دارند. برخی طرفداران، به این نکته که آیا تانوس به عنوان خبیث اصلی دنیای سینمایی مارول ، توانایی و لیاقت حمل چکش ثور را دارد، اشاره کرده‌اند. آیا «پایان بازی» به شکلی ظریف، به لایق بودن تایتان دیوانه اشاره کرده است؟ برای بررسی این موضوع در ادامه همراه ما باشید.

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

*ادامه متن، بخش‌هایی از پایان فیلم را فاش می‌کند.
برخی از کاربران وبسایت ردیت، به نکته‌ای در نبرد پایانی فیلم Avengers: Endgame اشاره کرده‌اند که ممکن است آن را نادیده گرفته باشید. در این نبرد عظیم و حماسی، کاپیتان آمریکا نشان داد که لیاقت بلند کردن میولنیر (چکش ثور که آن را از گذشته آورده بود) دارد. او حتی از این سلاح برای فراخواندن صاعقه استفاده می‌کند. در هنگام مبارزه با کاپیتان آمریکا، تانوس ضربات او را دفع می‌کند و به یک ضربه، باعث می‌شود میلونیر از دست کاپیتان خارج شود و به گوشه‌ای بیفتد.
البته باید گفت که تانوس به دست کاپیتان آمریکا ضربه می‌زد و مستقیماً چکش را لمس نمی‌کند، به این معنی که او احتمالاً لیاقت حمل آن را ندارد. در بخش دیگری از نبرد، شاهد این هستیم که تانوس سلاح دیگر ثور یعنی استورم‌بریکر را برای لحظاتی به دست می‌گیرد، اما می‌توان گفت که استورم‌بریکر برخلاف میولنیر، طلسم اودین را روی خود ندارد و هرشخصی که قدرتمند باشد، قادر به حمل آن است.
کاپیتان آمریکا در فیلم Avengers: Endgame
بنابراین باید نتیجه گرفت که تانوس به هیچ‌وجه توانایی و لیاقت حمل میلونیر را ندارد، خیلی‌ها می‌گویند که او یک موجود جانی و خبیث است که نابودی نیمی از جمعیت دنیا را تقدیر خود می‌داند. او همواره می‌گوید که اجتناب‌ناپذیر است اما می‌توان از زاویه دیگری هم به موضوع نگاه کرد. تانوس خودش را فردی شرافتمند می‌داند که هدفی والا دارد و می‌خواهد با این کار، دنیا را از نابودی نجات دهد. او احتمالاً خودش را فردی لایق برای حمل میولنیر می‌داند، اما متاسفانه هیچ‌گاه تلاشی برای این کار انجام نمی‌دهد.
ویژن قبلاً توانسته بود میولنیر را بلند کند، چراکه تازه خلق شده بود و گناهی انجام نداده بود که بر اساس آن قضاوت شود. هلا (خواهر ثور) قبل از او، می‌توانست چکش را حمل کند اما در زمان بازگشت، آن را نابود کرد تا دوباره به دست ثور نیفتد. درباره کاپیتان آمریکا هم دو احتمال وجود دارد، چراکه در فیلم Avengers: Age of Ultron (انتقام‌جویان: عصر اولتران) او موفق نشد، میولنیر را به طور کامل بلند کند و فقط آن را کمی تکان داد. برخی می‌گویند این موضوع به دلیل حس گناهی است که استیو راجرز بخاطر مسئله باکی بارنز (سرباز زمستان) داشته و احتمال دوم، به این موضوع اشاره می‌کند که او از همان زمان، توانایی این کار را داشته اما به دلایلی، از نمایش این قدرت صرف‌نظر کرده است.

شما می‌توانید نقد و بررسی اوجرز: پایان بازی را در وبسایت ما مطالعه کنید. علاوه بر این، لیست بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ که نام این اثر سینمایی در آن به چشم می‌خورد، مشاهده فرمایید. لازم به ذکر است که چهارمین قسمت انتقام‌جویان به کارگردانی برادران روسو، تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما بدون احتساب نرخ تورم شده است. همچنین برنامه زمانی فاز 4 دنیای مارول در کامیک کان 2019 اعلام شد.

 

لیست فیلم های مارول – فاز 1 تا 3

برنامه فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع CBR
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar