فیلم جوکر داستان کامیک بوکی را دنبال نمی‌کند

0

تاد فیلیپس که کارگردانی فیلم مستقل جوکر را برعهده دارد، در مصاحبه جدیدی گفته که فیلم او، اقتباس مستقیمی از هیچ کامیک بوکی نخواهد بود. واکین فینیکس در این اثر به ایفای نقشِ فردی به نام آرتور فلک می‌‌پردازد و سیر شخصیتی را او از دلقکی مظلوم و شکست‌خورده تا فردی مجرم، به تصویر می‌کشد. در ادامه خبر همراه ما باشید.

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

تاد فیلیپس را به عنوان کارگردان سه‌گانه Hangover (خماری) و اخیراً فیلم War Dogs (سگ‌های جنگی) می‌شناسیم. او با ایده قرار دادن شخصیت جوکر در فیلمی کلاسیکی همانند «راننده تاکسی» اثر مارتین اسکورسیزی به سمت برادران وارنر رفت. پیشنهاد او تولید فیلمی با رده سنی R (بزرگسال)، با داستانی در دهه 80 میلادی نیویورک و در واقع اثری بود که کاملاً جدا از دنیای سینمایی DC در نظر گرفته می‌شود. آرتور فلک شخصیت اصلی این فیلم است، یک کمدین شکست‌خورده که به اسطوره‌ای ترسناک تبدیل می‌شود. فیلپیس به همراه اسکات سیلور فیلمنامه را نوشته اما اخیراً فاش کرده که فیلم Joker بر اساس کامیک بوک نیست. او در مصاحبه با امپایر گفت:

ما هیچ چیزی را بر اساس کامیک بوک‌ها دنبال نکردیم، که مردم و طرفداران بخاطر آن ناراحت خواهند شد. ما فقط نسخه‌ای که خودمان فکر می‌کردیم را درباره جوکر نوشتیم. این موضوعی است که برای من جالب بود، ما فیلمی از شخصیت جوکر نمی‌سازیم، بلکه داستان درباره نحوه تبدیل شدن این مرد به جوکر است.

تریلر فیلم Joker

این صحبت‌ها احتمالاً به این معنی است که طرفداران باید حضور بتمن در دنیایی مشترک با این فیلم را به فراموشی بسپارند. البته این خبر بدی نیست و ما را نسبت به اثر ناامید نمی‌کند، چراکه حتی نسخه هیث لجر در فیلم The Dark Night (شوالیه تاریکی) چندان ربطی به کامیک بوک نداشت، و به نظر می‌رسد این موضوع به واکین فینیکس در ایفای این نقش، کمک شایانی خواهد کرد. بازیگران دیگر فیلم عبارتند از: رابرت دنیرو، ززی بیتز، مارک مارون، بیل کمپ و فرانسیس کانروی.

حالا این سوال مطرح می‌شود که طرفداران DC و مخصوصاً خوانندگان داستان‌های کامیک، چگونه به این اثر سینمایی واکنش نشان خواهند داد. لازم به ذکر است که این فیلم با رده سنی R اکران می‌شود. شما می‌توانید اولین تریلر فیلم Joker را تماشا کنید و تحلیل و بررسی تریلر را در وبسایت ما مطالعه فرمایید.

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع Collider
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar