واکنش منتقدان به انیمیشن Toy Story 4 – داستان اسباب بازی 4

انیمیشن Toy Story 4 ، که در لیست بهترین فیلم های 2019 قرار گرفته، به طور رسمی در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۸ اکران عمومی خواهد داشت اما به‌تازگی برای منتقدان و طرفداران به نمایش درآمده و با استقبال بسیار خوب آنان مواجه شده است. حدود 9 سال پس از اکران قسمت سوم، شاهد بازگشت شخصیت‌های دوست‌داشتنیِ این مجموعه توسط استودیو پیکسار هستیم. در ادامه با ما همراه شوید تا نگاهی به واکنش منتقدان شناخته‌شده‌ی دنیا و نظر آنان درباره فیلم داشته باشیم.

 

in post ad

نام فیلم: Toy Story 4 – داستان اسباب بازی 4

کارگردان: جاش کولی

صداپیشگان: تام هنکس، تیم آلن، جون کیوسک، والاس شاون، تونی هیل، کیانور ریوز، آنی پاتس، کریستینا هندریکس، جوردن پیل، والاس شاون و …

 

 

انیمیشن Toy Story 4 در زمان نگارش این مطلب، نمره میانگین 83 از 100 را در وبسایت متاکریتیک دریافت کرده است. تاکنون هیچ نقدِ منفی‌ای برای این اثر ثبت نشده و تقریباً همه‌ کارشناسان، نظرات خوب و مثبتی درباره آن دارند. در وبسایت Rotten Tomatoes (راتن تومیتوز) که مرجعی برای انتشار و گردآوری نقدها است، شاهد ثبت شدن امتیاز بی‌نظیر 100% برای این فیلم هستیم، که نشان از رضایت تمام منتقدان تا این لحظه دارد.

 

پیتر بردشاو از The Guardian (گاردین) – نمره 60 از 100

شاید این اثر فقط تکرار ایده‌ها و داستان‌های گذشته باشد، اما در مقایسه با چهارمین فیلمِ بقیه فرنچایزها و همچنین آثار اخیری که پیکسار تولید کرده، جواهری سرگرم‎کننده و جذاب است.

 

دن جولین از Empire (امپایر) – نمره 80 از 100

چهارمین داستان اسباب بازی، به اندازه‌ی سه فیلم قبلی ضروری نیست، اما نمی‌توان لذت ملاقات دوباره با شخصیت وودی و دوستانش را انکار کرد. احتمالاً در حالی فیلم را به اتمام می‌رسانید، که یک بار دیگر چشمانتان پر از اشک شده است.

 

دیوید ارلیچ از IndieWire (ایندی وایر) – نمره 83 از 100

صحبت درباره داستان اسباب بازی 4 در واقع صحبت درباره شخصیت فورکی (چنگالک) است. این فیلمی است که در ابتدا دلیل قانع‌کننده‌ای برای وجودش حس نمی‌کنید. سومین قسمت از مجموعه که حدود یک دهه قبل منتشر شده بود، فیلمی اجباری اما راضی‌کننده به نظر می‌رسید اما اکنون شخصیت فورکی به‌تنهایی برای ارتقای قسمت چهارم از فیلمی که احتمالاً برای فروش آن تولید شده به یک بخشِ پایانی زیبا و خنده‌دار برای مجموعه، کافی است. فورکی همان قهرمانی است که در سال 2019 احتیاج داریم.

پیتر دبرو از Variety (ورایتی) – نمره 90 از 100

«داستان اسباب بازی» آغازگر دوران انیمیشن‌های تولیدشده با کامپیوتر بود، و چهارمین فیلم قادر است مجموعه را به شکل زیبایی به اتمام برساند. البته فعلاً.

 

روبی کالین از The Telegraph (تلگراف) – نمره کامل 100

انیمیشن Toy Story 4 یک بار دیگر این موضوع را ثابت می‌کند که پیکسار کارش را به بهترین شکل انجام داده و هیچ استودیوی دیگر نمی‌تواند با آن‌ها رقابت کند.

 

ریچارد روپر از Chicago Sun-Times (شیکاگو سان تایمز) – نمره کامل 100

فیلم چهارم، افزودنیِ باارزشی به کتابخانه‌ی داستان اسباب بازی است، فیلمی که چندتا از محبوب‌ترین شخصیت‌های انیمیشنی تاریخ را بازمی‌گرداند و به طرز فوق‌العاده‌ای تعدادی اسباب بازی جالب دیگر را معرفی می‌کند. بعضی از آن‌ها لایق ستایش و بغل کردن هستند، بعضی دیگر را می‌توان به نوعی چندش‌آور و عروسکی قدیمی دانست که معمولاً در فیلم‌های بزرگسالانه‌ی ژانر وحشت دیده می‌شود.

منبع Metacritic
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar