20 فیلم برتر ابرقهرمانی و کمیک بوکی تاریخ سینما

بهترین فیلم های ابرقهرمانی سینما کدامند؟

15

ژانر ابرقهرمانی و در واقع فیلم هایی که از روی کمیک بوک‌ها اقتباس می‌شوند، هیچ‌گاه تا این اندازه محبوب نبوده‌اند. هرساله شاهد اکران تعدادی از این فیلم‌ها هستیم و معمولاً هریک از آن‌ها سود چشم‌گیری را نصیب کمپانی سازنده می‌کند. اگر شما هم از طرفداران این‌ ژانر هستید، در ادامه‌ی مقاله سینمایی ما همراه شوید تا بهترین فیلم های ابرقهرمانی را معرفی کنیم. در صورتی که پیشنهادی دارید یا حس می‌کنید فیلم‌های دیگری باید در لیست باشند، این امکان وجود دارد که دیدگاه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

در این مقاله لیست بهترین فیلم های ابرقهرمانی را معرفی می‌کنیم. ترتیب فیلم‌ها، فقط بر اساس سال اکران آن‌ها است و بالا و پایین بودن رتبه در لیست، به معنای بهتر یا ضعیف‌تر بودن آثار نیست.

Unbreakable / شکست‌ناپذیر

فیلم شکست‌ناپذیر

 • سال اکران: 2000
 • کارگردان: ام. نایت شیالامان

با اینکه فیلم Glass (شیشه) تا حدی زیادی ناامیدکننده بود و نتوانست پایانی مناسب را برای شخصیت دیوید دان رقم بزند، هنوز هم می‌توان اولین فیلم در سه‌گانه ابرقهرمانی شیالامان (به ترتیب شکست‌ناپذیر در سال 2000، شکاف در 2016 و شیشه در 2019) را ساختارشکن و عالی توصیف کرد. شیالامان با این فیلم، نگاه متفاوتی به مفهوم کامیک بوک، ابرقهرمانان و دشمنان (ویلین) آنان ارائه کرد که نظیرش در فیلم دیگری قابل مشاهده نیست. تقریباً دو دهه از زمان اکران فیلم گذشته اما تفکری که شیالامان به‌وسیله آن «شکست ناپذیر» را ساخته، کهنه و قدیمی نشده است.

 

 Spider-Man 2 / مرد عنکبوتی 2

فیلم مردعنکبوتی 2

 • سال اکران: 2004
 • کارگردان: سم ریمی

سم ریمی نشان داد که یک شخصیت کامیک بوکی مانند اسپایدرمن، تا چه حد می‌تواند در دنیای سینما بدرخشد. سه‌گانه مرد عنکبوتی به کارگردانی ریمی در دورانی ساخته شد که خبری از دنیای سینمایی مارول نبود و سونی کاملاً حق پخش را در اختیار داشت. مرد عنکبوتی 2 آنقدر خوب است که به عنوان یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ در ذهن هر بیننده‌ای ثبت شود. ریمی داستان‌هایی بسیار وفادار به کامیک را به پرده نقره‌ای آورد و شعار قدرت زیاد، مسئولیت بزرگی به همراه دارد را در عمل به نمایش گذاشت.

 

Hellboy / پسر جهنمی 2004

 • سال اکران: 2004
 • کارگردان: بنیسیو دل تورو

ریبوت فیلم پسر جهنمی که امسال اکران شد، تا جای ممکن توسط منتقدان و طرفداران طرد و تحقیر شده است. بسیاری فیلم جدید را یک فاجعه می‌دانند و آرزو می‌کنند ای کاش بنیسیو دل تورو می‌آمد و قسمت سوم از مجموعه Hellboy خود را تولید می‌کرد. «پسر جهنمی» در سال 2004، از هر جهت یک فیلم یکتا است اما نمی‌توان آن را بی‌نقص دانست. صدالبته در مقایسه با ریبوت افتضاحش، یک شاهکار به شمار می‌رود. دل تورو توانسته حس و حال کامیک بوکی را وارد فیلم کند و شخصیت‌هایی را به پرده سینما بیاورد که توانایی برقراری ارتباط با مخاطب را دارند. ران پرلمن هم نقش‌آفرینی فوق‌العاده‌ای داشت که از یاد نمی‌رود.

 

Batman Begins / بتمن آغاز می‌کند

بتمن آغاز می‌کند

 • سال اکران: 2005
 • کارگردان: کریستوفر نولان

Batman Begins نه‌تنها آغاز جدیدی برای شخصیت بتمن، بلکه آغاز جدیدی در دنیای فیلم های کامیک بوکی بود. شاید کم‌تر کسی فکرش را می‌کرد که روزگاری داستانِ بتمن با چنین مسائل و درون‌مایه‌های بااهمیت و درگیرکننده‌ای آمیخته شود. شاید کم‌تر کسی فکرش را می‌کرد نولانِ جوان بتواند یکی از سه‌گانه شاهکار دنیای سینما را کلید بزند. سال‌ها قبل از این، چند فیلم بتمنِ به معنای واقعی بد (به ویژه بتمن و رابین) تولید شده بود و احتمالاً تنها شخصی که قبل از  کریستین بیل، این نقش را به‌خوبی بازی کرد، مایکل کیتون در بتمن 1989 بود. بیل این فرصت را پیدا می‌کند که نسخه‌ای متفاوت و واقع‌گرایانه‌تر از بروس وین را به نمایش بگذارد. نولان با «بتمن آغاز می‌کند» استاندارد جدیدی در ژانر تعیین کرد و تبدیل به یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی شد، اما اوج هنر و استعداد او در قسمت دوم این سه‌گانه نمایان می‌شود.

 

Iron Man / مرد آهنی

 • سال اکران: 2008
 • کارگردان: جان فاورو

رابرت داونی جونیور شایسته‌ترین انتخاب برای ایفای نقش مرد آهنی بود. او از همان نخستین فیلم مارول نشان داد که این دنیای سینمایی چه پتانسیل عظیمی برای خلق داستان‌های فراموش‌نشدنی دارد. فیلم Iron Man یک قدم روبه جلوی مستحکم برای دنیای سینمایی عظیمی بود که با تلاش کوین فایگی و بقیه اعضای مارول در سال‌های بعد از آن بنا شد. این فیلم همان خشت اول در MCU بود که کاملاً صحیح در جایش قرار داده شد. تونی استارک در این فیلم از میلیاردری بی‌خیال تبدیل می‌شود به مدافع بی‌گناهان و فردی که حاضر است برای نجات مردم، بزرگ‌ترین ایثارها را بپذیرد. این آغاز عالیِ مسیر یازده ساله‌‌ی استارک در دنیای سینمایی بود.

 

The Dark Knight / شوالیه تاریکی

فیلم شوالیه تاریکی

 • سال اکران: 2008
 • کارگردان: کریستوفر نولان

شاهکار جاودانه‌ی کریستوفر نولان یعنی شوالیه تاریکی هرگز از اذهان طرفداران خارج نمی‌شود. می‌توان این فیلم را که دنباله‌ی بتمن آغاز می‌کند است، «بهترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ» دانست. فیلم اول بتمن، شروع خیلی خوبی برای سه‌گانه بود اما شوالیه تاریکی توانست این ژانر را به سطح بسیار بالاتری برساند. درون‌مایه ابرقهرمان و دشمنان او را با مفاهیمِ خاصی ترکیب کرد و آن را به شکل یک فیلم بلاک‌باستری درآورد به نحوی که ذهن و احساسات هر بیننده‌ای را درگیر خود می‌کند.

قطعاً شوالیه تاریکی بدون بازی بی‌نظیر هیث لجر در نقش جوکر، تبدیل به چنین اثر ماندگاری نمی‌شد. بازی جوکر، نه فقط در میان فیلم‌های ابرقهرمانی مثل و مانندی ندارد، بلکه می‌توان آن را در لیست بهتری بازی‌های تاریخ سینما قرار داد. لجر، جوکری تکرارنشدنی را به تصویر می‌کشد که می‌تواند از شخصیتی شوخ‌طبع در یک لحظه به هیولایی رعب‌آور تبدیل گردد. ای کاش هیث لجر زنده بود تا بتوانیم بازهم شاهد چنین عملکردهایی از سوی او باشیم و از تماشایش لذت ببریم. تقابل او و کریستین بیل در نقش شوالیه تاریکی، از جمله ماندگارترین روایت‌های کامیکی در دنیای سینما است.

 

Watchmen / واچمن

 • سال اکران: 2009
 • کارگردان: زک اسنایدر

انکار فوق‌العاده بودن فیلم Watchmen حتی برای سرسخت‌ترین منتقدان سبک فیلم‎سازی زک اسنایدر کار راحتی نیست. البته بخش بزرگی از شاهکار بودن این فیلم نه به اسنایدر، بلکه به منبع اقتباس بسیار معروف آن نوشته‌ی آلن مور مربوط می‌شود. کامیک‌بوکی که غوغا به پا کرده بود، در دنیای سینما هم فیلم بسیار خوب اما تاریک و خشن؛ بر اساس آن تولید شده که تمام علاقه‌مندان به فیلم های ابرقهرمانی نباید فرصت تماشای آن را از دست بدهند. واچمن همان متریالی بود که اسنایدر برای کار به آن نیاز داشت، البته این کارگردان سعی کرد همین سبکِ دنیاسازی را به DCEU (دنیای توسعه یافته دی‌سی) بیاورد اما نتوانست با موفقیت هدفش را اجرایی کند.

 

The Avengers / انتقام‌جویان

 • سال اکران: 2012
 • کارگردان: جاس ویدون

تماشای گروه اوجرز بر پرده بزرگ سینما، آرزوی دیرینه خیلی از طرفداران داستان‌های مصور مارول بود که در سال 2012 به حقیقت پیوست. The Avengers برای طرفداران این ژانر، اثری خارق‌العاده و فراموش‌نشدنی است و باعث شد جهان سینمایی مارول به موفقیت بی‌سابقه‌ای دست یابد. حتی پس از این همه سالی که از اکرانش می‌گذرد، می‌تواند برای طرفداران کامیک بوک، یک فیلم جذاب، خوشایند و هیجان‌انگیز باشد. تا قبل از این، گردهمایی قهرمانان در سینما چنین هیوهایی در دنیا به پا نکرده بود. شش عضو اصلی اونجرز یعنی آیرومن من، کاپیتان آمریکا، ثور، هالک، هاکای و بیوه سیاه باید از دنیا در برابر بیگانه‌های چیتاری حفاظت کنند اما این به تنهایی کافی نیست، چراکه آن‌ها در آینده مجبور می‌شوند انتقام دنیا را خبیث بزرگِ کهکشان یعنی تانوس، بگیرند. نخستین فیلم اونجرز باتوجه به دستاوردهایش، همواره در لیست بهترین فیلم های ابرقهرمانی قرار خواهد گرفت.

 

Man of Steel / مرد پولادین

فیلم مرد پولادین سوپرمن

 • سال اکران: 2013
 • کارگردان: زک اسنایدر

«مرد پولادین» اولین قدم زک اسنایدر در سر و شکل دادن به دنیای سینمایی DC بود که بازخوردهای متفاوتی به همراه داشت. او نسخه‌ای از بزرگ‌ترین قهرمان دنیا یعنی سوپرمن ارائه کرد که با تصویر ایده‌آل و آرمانیِ پیشین فاصله داشت. سوپرمن با بازی هنری کویل، در این فیلم قدرت‌های خود را به دست می‌آورد و هم‌زمان باید بینِ خانه اصلی‌اش یعنی کریپتون و خانه‌ای که در آن طعم زندگی را چشیده یعنی زمین، یکی را انتخاب کند. سوپرمن سعی دارد زمین را از تهدید ژنرال زاد (با بازی بی‌نظیر مایکل شنون) نجات دهد و در همین زمان، با لوئیس لین هم آشنا می‌شود. کار اسنایدر در این فیلم از حیثِ کارگردانی صحنه‌های اکشن فوق‌العاده است. شخصیتی که او از سوپرمن نشان داده، نمی‌تواند همه را راضی کند اما باید قبول کنیم که این نسخه‌ای واقع‌گرایانه‌تر از حضور قدرت برتر در میان انسان‌هاست. در این فیلم شاهد اوج گرفتن قهرمانی هستیم که تازه در حال کشف پتانسیل درونی‌اش است، مانند هر انسانی دچار خطا می‌شود و بی‌نقصِ مطلق نیست.

 

X-Men: Days of Future Past / مردان ایکس: روزهای آینده گذشته است

 • سال اکران: 2014
 • کارگردان: برایان سینگر

قبل از اینکه فیلم‌های افتضاحی همچون «ققنوس سیاه» و «آپوکالیپس» در فرنچایز X-men تولید شوند، فیلمی به نام Days of Future Past (روزهای آینده گذشته است) داشتیم که بدون شک یکی از بهترین داستان‌های این گروه از شخصیت‌ها در مدیم سینما را دارد. لوگان شخصیت اصلی فیلم است اما داستان روی او تمرکز ندارد چراکه به سرنوشت همه‌ی جهش‌یافته‌ها در آینده می‌پردازد. لوگان با بازی همیشه عالیِ هیو جکمن، به گذشته فرستاده می‌شود تا از نقشه‌هایی که برای کنترل و نابودی جهش‌یافته‌ها توسط ربات‌های سِنتینل کشیده شده، جلوگیری کند. او همچنین با نسخه گذشته‌ی شخصیت‌ها از جمله دکتر اگزاویر با بازی جیمز مک‌آووی، مگنیتو با بازی مایکل فسبندر و میستیک با بازی جنیفر لارنس روبه‎رو می‌شود. این فیلم به کارگردانی برایان سینگر، وقت مخاطب را هدر نمی‌دهد، واقعاً داستانی برای گفتن و شخصیت‌هایی برای به تصویر کشیدن دارد.

 

Captain America: The Winter Soldier / کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان

 • سال اکران: 2014
 • کارگردان: برادران روسو

کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان جهشی بزرگ و قدرتمند در دنیای سینمایی مارول بود. این اولین فیلمی بود که برادران روسو کارگردانی‌اش را بر عهده داشتند و با همین اثر، نشان دادند که چه کارگردانان ماهری هستند و چقدر در بکارگیری شخصیت‌های مختلف، تبحر دارند. بی‌شک سرباز زمستان یکی از بهترین فیلم‌هایی است که مارول تاکنون تولید کرده و البته نقطه قوتی در کارنامه برادران روسو به شمار می‌رود. استیو راجرز یا همان کاپیتان آمریکا باید در این فیلم یک توطئه اساسی در شیلد را خنثی کند و از طرفی دوستِ شست‌وشوی مغزی شده‌اش (باکی) را به نوعی نجات دهد. این فیلم در مجموع داستانی هیجان‌انگیز و احساسی دارد و تماشایش حتی برای افرادی که طرفدار مارول نیستند، جذاب است.

 

Guardians of the Galaxy / نگهبانان کهکشان

فیلم نگهبانان کهکشان مارول

 • سال اکران: 2014
 • کارگردان: جیمز گان

نگهبانان کهکشان هم یکی دیگر از آثار انقلابی مارول در ژانر سوپرهیرویی بود که توانست مخاطبان زیادی را به سوی این جهان سینمایی بکشاند. در این فیلم، فضایی شاد و بدیع، آمیخته با موسیقی‌های جالب دهه 80 میلادی داریم و همین‌طور شخصیت‌هایی که کسی فکرش را نمی‌کرد تا این حد در نزد هواداران سینمایی محبوب شوند. پیتر کوئیل یا  همان استارلرد، درکس، گامورا، راکت و گروت خود را به عنوان یکی از جالب‌ترین گروه‌های قهرمانی به اثبات رسانده‌اند. قرار است قسمت سوم نگهبانان کهکشان نیز به کارگردانی جیمز گان (که اخراج شده بود و دوباره برگشت) در سال‌های آینده اکران شود.

 

Batman v Superman / بتمن علیه سوپرمن

 • سال اکران: 2016
 • کارگردان: زک اسنایدر

نظرات درباره «بتمن علیه سوپرمن» دچار دودستگی عمیقی است، برخی باور دارند که به این لیست تعلق ندارد و برخی هم آن را شاهکار می‌دانند! به نظر ما این فیلم اصلاً و ابداً ضعیف نیست، اتفاقاً باید آن را یکی از بهترین فیلم‌های اکشن کامیک بوکیِ DC بدانیم که سزاوار قرار گرفتن در بین بهترین فیلم های ابرقهرمانی است. اما بی‌شک داستان آن، روند اتفاقات و فضای تاریکی که زک اسنایدر در فیلم به وجود آورده، به مذاق برخی خوش نمی‌آید. با وجود تمام انتقادات، این فیلم هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد. بخش زیادی از انتقادات به بتمنِ سالخورده‌ و خشنِ بن افلک مربوط است که نسخه واقع‌گرایانه‌تر قهرمانی است که در رسیدن به اهدافش شکست خورده و اعتقادات اخلاقی‌اش را زیر پاگذاشته است. با وجود تمام ایراداتی که می‌توان به شخصیت وارد کرد، بن افلک نقش‌آفرینی معرکه‌ای در فیلم داشت اما متاسفانه دیگر او را در لباس بتمن نخواهیم دید و باید منتظر بتمنِ جوان و کم‌تجربه‌ی رابرت پتینسون در فیلمی به کارگردانی مت ریوز باشیم.

«بتمن علیه سوپرمن» نه‌تنها فیلم مستقل بتمنِ افلک حساب می‌شد، بلکه دنباله‌ای مستقیم بر داستان مرد پولادین بود و در عین حال می‌خواست کاری کند که نظاره‌گر شکل گرفتن گروه لیگ عدالت و آشنایی اولیه با اعضای آن از جمله «واندر وومن» باشیم. بی‌شک این فیلم سعی کرده وارد مسائل پیچیده‌تری شود و نشان دهد که دنیای امروز، چگونه حتی دیدگاه قهرمانانی مانند بتمن و سوپرمن را نسبت به موضوعات تغییر می‌دهد. پروداکشن و صحنه‌های زدوخورد و اکشن فیلم، فوق‌العاده هستند اما رویکرد متفاوت فیلم‌ساز نسبت به ابرقهرمانان موجب شد بسیاری از فیلم ناراضی باشند.

 

Deadpool / ددپول

فیلم ددپول

 • سال اکران: 2016
 • کارگردان: تیم میلر

ددپول انقلابی در فیلم‌های بزرگسالانه ابرقهرمانی محسوب می‌شود. با شخصیتی شوخ‌طبع و بامزه که اتفاقاً غیرقابل کشتن است، مواجه هستیم! ددپول که در کامیک‌ها نیز محبوبیت فراوانی دارد، در سال 2016 با بازی رایان رینولدز به پرده سینما آمد و توانست تا حد زیادی مخاطبان و منتقدان را راضی کند. Deadpool تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم با رده سنی R شده که بار دیگر قدرت فیلم های ابرقهرمانی و شخصیت‌های مارول در کشاندن مخاطبان به سینما را نشان می‌دهد. ددپول 2 در سال 2018 اکران شد اما نمی‌توان آن را به خوبیِ فیلم اول دانست، بنابراین در این لیست هم جایگاهی نخواهد داشت.

 

Wonder Woman / واندر وومن

فیلم واندروومن

 • سال اکران: 2017
 • کارگردان: پتی جنکینز

واندر وومن یا زن شگفت‌انگیز اولین فیلمی نیست که داستان یک قهرمان مونث را به تصویر کشیده اما قطعاً شایسته‌ترین و بهترینِ آن‌هاست. فیلمی که هرگز نمی‌توان دستاوردهایش را بخاطر نمایش اولین قهرمان زنِ موفق در دنیای سینما با یک کارگردان زن، نادیده گرفت. تا قبل از اکران فیلم حتی مارول هم جرئت نکرده بود یک شخصیت مونث را صاحب فیلمی مستقل کند اما «واندر وومن» نشان داد که اگر یک فیلم خوب باشد، حتماً تماشاگران را جدا از بحث جنسیتی شخصیت، به سالن سینما خواهد کشاند. این فیلم علاوه بر تماشاگران، توانست نظر مثبت بسیاری از منتقدان را به دلیل فضاسازی مناسب جلب کند، به همین دلیل لایق قرار گرفتن در لیست برترین فیلم های ابرقهرمانی است. گال گدوت در نقش پرنسس دایانا و کریس پاین در نقش استیو ترور، ار نقاط قوت فیلم هستند و رابطه‌ای دوست‌داشتنی و قابل قبول را شکل داده‌اند، حالا باید منتظر بازگشت این شخصیت‌ها و اکران قسمت دوم (WW 1984) در سال 2020 باشیم.

 

Logan / لوگان

فیلم لوگان

 • سال اکران: 2017
 • کارگردان: جیمز منگولد

لوگان مطمئناً متفاوت‌ترین آثار سینمایی در مقایسه با دیگر فیلم‌های ایکس‌من و مارول است. فضای افسرده و حس آخرالزمانی را می‌توان در تمام لحظات آن حس نمود. با لوگانی طرف هستیم که همانند روزهای جوانی‌اش، قدرتمند نیست و هر روز از زندگی‌اش را با ترس و درد سپری می‌کند. فیلم Logan در میان آثار ابرقهرمانی قبل و بعد از خود یک شاهکار و وداعی خاطره‌انگیز با شخصیتِ ولورین و صدالبته هیو جکمنِ فوق‌العاده تلقی می‌شود. رده سنی R (بزرگسال) موجب شد که آن خشونت و تاریکیِ موردانتظار به فیلم رخنه کند و بالاخره فرصت نمایش خشم واقعیِ ولورین مهیا شود. حضور 17 ساله‌ی جکمن در نقش ولورین، همواره یکی از بهترین و محبوب‌ترین نقش‌آفرینی‌ها در ژانر ابرقهرمانی محسوب می‌شود. خوشبختانه وداع او با طرفداران، در یک اثر سینمایی عالی اما تراژیک اتفاق افتاد.

 

Thor: Ragnarok / ثور: راگناروک

فیلم ثور راگناروک

 • سال اکران: 2017
 • کارگردان: تایکا وایتیتی

احتمالاً اگر می‌خواستیم لیستی درباره ضعیف‎ترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ سینما تهیه کنیم، نام قسمت اول و به ویژه قسمت دوم یعنی «ثور: دنیای تاریک» در آن به چشم می‌خورد. قسمت سوم ثور با عنوان «راگناروک» یک تغییر رویکرد اساسی برای شخصیت بود و فضای آن به‌کلی با دو فیلم قبلی فرق می‌کرد. تایکا وایتیتی توانسته یکی از بامزه‌ترین یا به اصطلاح فان‌ترین آثار سینمایی دنیای مارول را تولید کند. او به کمک کریس هسورث و مارک روفالو (هالک) کاری کرد که خاطره‌ی بد «دنیای تاریک» را تا حد زیادی از یاد ببریم. اگر به دنبال فیلم‌های غیرجدی و مفرحِ این ژانر هستید، راگناروگ در کنار «نگهبانان کهکشان» بهترین گزینه‌ها برای تماشا هستند.

 

Spider-Man: Into the Spider-Verse / مردعنکبوتی: به سوی دنیای عنکبوتی

انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • سال اکران: 2018
 • کارگردان: پیتر رمزی، باب پرسیچتی و رادنی راثمن

سبک بصری هنرمندانه‌ی این انیمیشن، نخستین چیزی است که توجه شما را جلب می‌کند. «به سوی دنیای عنکبوتی» احتمالاً دیوانه‌‍وارترین صحنه‌های یک انیمیشن کامیک بوکی را دارد و علاوه بر آن، ترکیب بی‌نظیری از احساس، مفهوم مسئولیت‌پذیری، طنز و اکشن است. سازندگان، انواع خلاقیت‌ها را به کار گرفته‌اند تا تجربه مخاطب به صفحات کامیک بوکی نزدیک شود. هرچقدر هم که بخواهیم هنر عوامل فیلم را ستایش کنیم، کافی نیست.

مایلز مورالز (با صداپیشگی شمیک مور) یک نوجوان است که به زودی زندگی‌اش دگرگون می‌شود. در دنیای او، پیتر پارکر مرد عنکبوتی محسوب می‌شود اما طولی نمی‌کشد که کینگ‌پین او را به قتل برساند و مایلز مجبور شود مسئولیت‌های بزرگی را بر عهده بگیرد، مسئولیت‌هایی که شاید فراتر از حد تحمل و توانایی‌های یک نوجوان باشد. این نوجوان با چند شخصیت دیگر از جمله «گوئن اسپایدر» و «اسپایدر نوآر» و … آشنا می‌شود که هریک از دنیای دیگری آمده‌اند اما هدف مشترک‌شان باعث همکاری آن‌ها با یکدیگر علیه کینگ‌پین شرور می‌شود.

 

Black Panther / پلنگ سیاه

فیلم Black Panther - پلنگ سیاه

 • سال اکران: 2018
 • کارگردان: رایان کوگلر

«پلنگ سیاه» یکی از آثار برتر مارول و در مجموع، یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی است. نه فقط به این خاطر که پیام‌هایش را با قدرت و جرئت ارائه می‌کند، بلکه موفق می‌شود بالاخره یک فیلم کم‌نقص و خوب باشد، آن هم در مارولی که دچار فرمول‌های شدیداً تکراری شده بود. این سخن به معنی فاصله گرفتن کامل فیلم Black Panther از فرمول‌های همیشگی مارول نیست اما مطمئناً از بسیاری جهات، یک پیشرفت برای این استودیو است. شخصیت‌ها واقعاً در این فیلم اهمیت دارند، داستان جذاب است و البته شخصیت‌های منفی به حد کافی قهرمان را به چالش می‌کشند. این فیلم علاوه بر اینکه موفقیتِ مالی عظیمی برای مارول و دیزنی بود، توانست در جمعِ نامزدهای اسکار بهترین فیلم 2018 قرار بگیرد. جایزه بهترین فیلم به این اثر نرسید اما 3 جایزه اسکار در بخش‌های دیگر، برنده شد.

 

Avengers: Endgame / انتقام‌جویان: پایان بازی

بررسی تریلر Avengers Endgame

 • سال اکران: 2019
 • کارگردان: برادران روسو

فیلم Avengers: Endgame فقط چهارمین قسمت از انتقام‌جویان نیست، بلکه نماینده‌ی همه دنیایی سینمایی مارول از سال 2008 تا زمان اکران این فیلم است. اثری که پایانی قاطعانه بر بخش داستانی تعدادی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها و پایان‌بخشِ حماسه ابدیت تلقی می‌شود. این همان فیلمی است که طرفداران شاید هرگز تصور نمی‌کردند در زندگی‌ خود تماشایش را تجربه کنند. «پایان بازی» در صدرِ لیستِ بلند فیلم‌های مارول قرار می‌گیرد و حتی از فیلم قبلی یعنی «جنگ ابدیت» فراتر می‌رود. این یک وداع باشکوه است، برای قهرمانانی که سال‌های زیادی را همراه ما بوده‌اند. برادران روسو فیلمی ساخته‌اند که برای مارولی‌ها حقیقتاً حکم پایانِ یک بازی طولانی و هیجان‌انگیز را دارد اما پایانی که نقطه‌ی اوج است و در عین حال بهترین هدیه برای طرفدارانی که قلب و ذهنشان توسط این شخصیت‌های خیالی، تسخیر شده بود.

 

نظر شما چیست؟ شما هم می‌توانید بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ از دیدگاه‌تان را کمی پایین‌تر برای ما بفرستید!

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع آی پیرامید
مطالب مرتبط

15
بخش دیدگاه‌ها

avatar
4 گفت و گوها
11 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
5 تعداد نویسندگان
امین موسویامیرحسینJsownwghostمهدی افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
مهدی
کاربر مهمان
مهدی

به نظرم فیلم انتقام جویان جنگ ابدیت هم حتما باید در این لیست باشه

Jsownw
کاربر مهمان
Jsownw

با همه موافقم به جز بتمن در برابر سوپرمن. برای این که بفهمید این فیلم چقدر چرته یه سری به مقاله سایت —- مبنی بر دلایل مزخرف بودن این فیلم مراجعه کنید. با بقیه لیست کاملا موافقم، هرچند اگه قراره پای کارتون هم به لیست باز بشه، مثل اون کارتون اسپایدرمن، باید شگفت انگیزان و شش قهرمان هم تو لیست می بودن.

ghost
کاربر مهمان
ghost

بسیار عالی! به نظرم بهترین لیست از فیلم های ابرقهرمانی هستش که تعادل رو رعایت کرده، یعنی هم مارول هم دی‌سی و دیگر شخصیت ها در نظر گرفته شدن…..
وللی فیلم Dark Knight Rises نولان هم می تونست توی لیست باشه، ناسلامتی سه گانه شاهکار فیلمای ابرقهرمانیه.
با تشکر از زحمتی که می کشید.

امیرحسین
کاربر مهمان
امیرحسین

با همه موافقم و از لیست میتونیم نتیجه بگیریم که مارول چقدر در ساخت فیلم های ابر قهرمانی فوق العاده کار میکنه و از برادران روسو ممنونم که فیلم جنگ ابدیت و پایان بازی رو ساختن و این همه کاراکتر رو بتونن در یک فیلم قرار بدن و به تصویر بکشن ولی برخی از فیلم ها نمیتونن 4 تا شخصیت رو کنار هم بچینن ( بله منظورم فیلم افتضاح بتمن علیه سوپرمن و فیلم چرند لیگ عدالته) واقعا برای دی سی متاسفم که نمیتونه فیلمی در درجه متوسط هم بسازه . فقط با بتمن علیه سوپرمن در این لیست به شدت مخالفم چون دلایل خیلی زیادی داره و نمیخوام وقتتونو بگیرم یکی از ایرادات بزرگ این فیلم خط داستانی مزخرفه و بعضی از صحنه ها هیچ ربطی به صحنه بعدی نداره و همینطور که از اسم این فیلم مشخصه ما فقط باید دعوای و صحنه های جنگ بین بتمن و سوپرمن رو ببینیم ولی یه سکانس 8 دیقه ای رو فقط مشاهده میکنیم و این اصلا کافی نیست. ممنون از… ادامه نظر را بخوانید »