واکنش منتقدان به فیلم X-Men: Dark Phoenix – مردان ایکس: ققنوس سیاه

0

نظرات درباره جدیدترین فیلم مردان ایکس، چندان خوشایند نیست. فیلم Dark Phoenix (ققنوس سیاه) که رسماً آخرین فیلم در دنیای سینمایی X-Men محسوب می‌شود، اخیراً برای منتقدان به نمایش درآمده اما نتوانسته رضایت آنان را جلب کند. اکثر منتقدان نمرات متوسط و پایینی به فیلم داده‌اند و آن را اثری ناامیدکننده دانسته‌اند. در ادامه همراه ما باشید.

 

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

نام فیلم: Dark Phoenix (ققنوس سیاه – دارک فینکس)

کارگردان: سایمون کینبرگ

بازیگران: جیمز مک‌آووی، مایکل فاسبندر، جنیفر لارنس، نیکلاس هولت، سوفی ترنر، تای شریدان، کدی اسمیت-مک‌فی و جسیکا چستین.

درجه سنی: PG-13

سایمون کینبرگ پس از سال‌ها نویسندگی در فیلم‌های این فرنچایز، سرانجام کارگردانی آخرین فیلم را بر عهده گرفت. حماسه ققنوس سیاه، یکی از معروف‌ترین داستان‌های کامیکی X-Men است اما به نظر می‌رسد که اقتباس سینمایی آن، با شکست مواجه شده است. ققنوس سیاه در زمان نگارش این مطلب، نمره بسیار بد 18% از 45 نقد را در وبسایت Rotten Tomatoes (راتن تومیتوز) به دست آورده است. همچنین تاکنون نمره میانگین 44 از 100 در وبسایت متاکریتیک ثبت شده است و اکثر نقدها به متوسط بودن فیلم اشاره دارند. تنها تعداد انگشت‌شماری از وبسایت‌ها، نقدهای مثبتی درباره فیلم منتشر کرده‌اند.

 

سوفی ترنر بازیگر نقش اصلی این فیلم است. او در نقش شخصیت قدرتمند جین گیری حضور دارد که در فیلم X-Men: Apocalypse (مردان ایکس: آخرالزمان) معرفی شده بود. این بازیگر را باید بیشتر بخاطر حضور در سریال Game of Thrones شناخت، چراکه حضور او در سینما با موفقیت چندانی همراه نبوده است. مدتی قبل، سوفی ترنر به انتقادات نسبت به فصل هشتم بازی تاج و تخت واکنش نشان داد و آن را نوعی بی‌احترامی به عوامل سریال دانسته بود. در ادامه نگاهی به نظرات منتقدان خارجی خواهیم داشت:

 

لیا گرینبلات از Entertainment Weekly (اینترتیمنت ویکلی) – نمره 75 از 100

با اینکه به عنوان آخرین فیلم این مجموعه شناخته می‌شود، تمایل دارد در انتها حس ضداوجی (آنتی کلایمتیک) و کمی ناخوشایند داشته باشد.

 

ایان فریر از Empire (امپایر) – نمره 60 از 100

از فیلم‌های Last Stand و Apocalypse بهتر است اما هرگز به سطح X2 نمی‌رسد. فیلم Dark Phoenix هنگامی که قهرمانانش در مرکز توجه قرار دارند، پیشرفت می‌کند. اگر این آخرین فیلم است، بیشتر از اینکه باشکوه باشد، یک خداحافظی محکم و قطعی است.

 

ریچارد روپر از Chicago Sun-Times (شیکاگو سان تایمز) – نمره 50 از 100

علی‌رغم صحنه‌های مکرری که در آن شخصیت‌ها با هم بحث و جدل لفظی می‌کنند و به شکل یک سوپ اُپرا همدیگر را مورد سرزنش و انتقاد قرار می‌دهند، ققنوس سیاه بار احساسی بسیاری از فیلم‌های دنیای مارول را ندارد. منظورم فیلم‌هایی است که در آن شخصیت‌ها پیچیده، قابل درک و سه‌بعدی هستند.

سوفی ترنر فیلم Dark Phoenix

ویلیام بیبیانی از TheWrap (دِرپ) – نمره 49 از 100

فیلم Dark Phoenix به طرز ناامیدکننده‌ای فقط یک فیلم ابرقهرمانیِ متوسط است. با داستانی تکراری، بازیگرانی که تمایلی به ادامه کار ندارند، تعدادی صحنه اکشن باحال و تماشایی و فرصت‌های بسیار زیادی که از دست رفته‌اند.

 

پیتر بردشاو از Guardian (گاردین) – نمره 40 از 100

نکته اصلی درباره ققنوس (سیاه یا هر نوع دیگری) این است که از میان شعله‌ها برمی‌خیزد. اما اینجا با شعله‌هایی مواجه هستیم که سرانجام باعث نابودی فرنچایز مردان ایکس شده‌اند.

 

دیوید ارلیچ از IndieWire (ایندی وایر) – نمره 25 از 100

این فیلم فقط یک جورایی اتفاق می‌افتد و حتی خودش هم نمی‌داند چرا.

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع Metacritic
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar