جرج آر. آر. مارتین از تفاوت داستان کتاب با سریال «گیم آف ترونز» سخن گفت

سریال Game of Thrones – گیم آف ترونز از سال 2011 توسط شبکه HBO پخش شد و دیروز با انتشار قسمت آخر در فصل هشتم، به پایان رسید. همان طور که می‌دانید این مجموعه بر اساس کتاب‌های جرج آر. آر. مارتین به نام «نغمه آتش و یخ» ساخته شده است. این نویسنده، گفته که پایان کتاب، تفاوت‌هایی با سریال خواهد داشت. در ادامه خبر همراه ما باشید.

in post ad

مارتین در بلاگ شخصی خود نوشت که شاید دو کتاب Winds of Winter (بادهای زمستانی) و A Dream of Spring (رویای بهار) پایانی متفاوت از سریال داشته باشند، و شاید هم نه! جرج مارتین قبل از هر چیز از تمام عوامل و بازیگران سریال تشکر کرد و توضیحات بیشتری درباره مسئولیت‌های خودش و همچنین پایان داستان ارائه داد. او گفت:

من هنوز اینجا هستم و مشغول کار. به عنوان تهیه‌کننده فعالیت می‌کنم و قرار است 5 سریال برای شبکه HBO توسعه دهم (برخی از این سریال‌ها هیچ ربطی به دنیای وستروس ندارند)، همچنین دو سریال دیگر در Hulu و یکی در شبکه History دارم که باید رویشان کار کنم. بنابراین درگیر پروژه‌های مختلفی هستم که برخی از آن‌ها مربوط به کتاب‌ها و داستان‌های خودم می‌شوند و برخی از آن‌ها، محتوای خلق شده توسط دیگران است. امیدوارم بتوانم تعدادی فیلم کوتاه بسازم….

 

او در ادامه درباره وضعیت نوشتن کتاب جدیدش یعنی «بادهای زمستانی» که طرفداران زیادی منتظر آن هستند، توضیح داد:

و در حال نوشتن هستم. زمستان در راه است، خیلی وقت پیش این را گفته بودم. انتشار کتاب «بادهای زمستانی» با تاخیر بسیار زیادی مواجه شده، به‌خوبی این را می‌دانم اما مطمئن باشید که تمام خواهد شد. و تاریخی برای انتشار نمی‌گویم، چراکه قبلاً گفتم و اتفاقی نیفتاد، اما حتماً آن را به پایان خواهم رساند و پس از آن کتاب «رویای بهار» خواهد آمد.

بادهای زمستانی جان اسنو

اما سوالی که ذهن همه طرفداران را درگیر کرده، این است که آیا کتاب و سریال Game of Thrones در پایان متفاوت خواهند بود؟ مارتین پاسخی ابهام‌برانگیز به این سوال داده، به نظر می‌رسد که شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی در نسخه‌ی جرج آر. آر. مارتین وجود داشته باشد:

مردم از من می‌پرسند، پایان چگونه خواهد بود؟ مانند سریال یا متفاوت از آن؟ خب باید بگویم بله. و نه. و بله. و نه. و بله. نه و بله!

مدیومی که در آن کار می‌کنم، با مدیوم دن و دیوید بسیار تفاوت دارد و این موضوع را هرگز نباید فراموش نکنید. آن‌ها فقط 6 ساعت برای فصل نهایی وقت داشتند اما دو کتاب پایانی من، بیش از 3000 صفحه نسخه دست‎نویس خواهد داشت. و اگر حس کنم، صفحات و فصل‌ها و صحنه‌های بیشتری نیاز است، آن‌ها را اضافه خواهم کرد.

این نویسنده در بخش دیگری، گفت که داستان بسیاری از شخصیت‌های غایب در سریال، ادامه خواهد یافت:

شخصیت‌هایی وجود دارند که هرگز در سریال به تصویر کشیده نشدند. حتی شخصیت‌هایی در سریال کشته شده‌اند که هنوز در کتاب زنده‌اند … پس خوانندگان کتاب خواهند فهمید که برای جین پول، لیدی استون‌هارت، پنی، آریان مارتل، دارک‌استار، ویکتوریان گریجوی، سر گارلان دلاور، ایگان ششم و بقیه چه اتفاقی خواهد افتاد. شخصیت‌هایی که بینندگان سریال، هرگز فرصت آشنایی با آنان را نداشتند. و بله، اسب‌های تک‌شاخ وجود خواهند داشت، به نوعی …

 

قسمت آخر فصل ششم نارضایتی عده زیادی از طرفداران سریال را برعهده داشته است. شما می‌توانید نقد قسمت آخر سریال Game of Thrones را در وبسایت ما مطالعه کنید. جرج آر. آر. مارتین در گذشته گفته بود که می‌شد سریال را تا فصل‌های بیشتری ادامه داد، اما اکنون طرفداران فقط می‌توانند منتظر کتاب‌ها باشند و ببینند خود مارتین چه پایانی برای این داستانِ پرطرفدار در نظر خواهد گرفت. لازم به ذکر است که شبکه HBO روی چند اسپین‌آف مرتبط با داستان‌های مارتین، کار می‌کند ولی تاجایی که اطلاع داریم، فعلاً یکی از آن‌ها در مراحل تولید به سرمی‌برد.

منبع georgerrmartin
مطالب مرتبط

3
بخش دیدگاه‌ها

avatar
2 گفت و گوها
1 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
2 تعداد نویسندگان
پگاسوسکghost افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
پگاسوسک
کاربر مهمان
پگاسوسک

مردم از من می‌پرسند، پایان چگونه خواهد بود؟ مانند سریال یا متفاوت از آن؟ خب باید بگویم بله. و نه. و بله. و نه. و بله. نه و بله !!
من هم به شما میگویم الان وقت شوخی کردن است آقای مارتین ؟؟ 😠😠
طرفداران ناراضی هستند ، طرفداران عصبانی هستند ، طرفداران غمگین هستند
آن وقت شما اینجوری جواب سوالات مارو رو میدید ؟؟
چرا به جای اینکه این آشوب رو کاهش بدید اونو بیشترش میکنید ؟؟ خب چه میشد مثلا بگید 60 درصدش شباهت داره به سریال و 40 درصدش شباهت نداره ؟ تکرار کردن بله و نه دیگه چه جوابیه ؟ مگه با شما شوخی داریم ؟ 😠😠😠😠😠

ghost
کاربر مهمان
ghost

مارتین یه جوری حرف میزنه انگار تازه وارد 30 سالگی شده!!!
مرد حسابی 70 سالته بشین این کتابارو بنویس دیگهوو …. اجازه دادی دن و دیوید سریال اصلیتو خراب کنن حالا میخوای این همه اسپین آف بسازی واسه HBO ؟؟؟؟؟؟؟

پگاسوسک
کاربر مهمان
پگاسوسک

وای باورتون نمیشه تو این وضعیت خراب ، مارتین میخواد با یک استودیوی بازی سازی ژاپنی قرار داد امضا کنه
اصلا نمیتونم باور کنم ، این همه مخاطبا ازش خواهش کردن روی کتابش تمرکز کنه ولی پول طلبی مگه میزاره ؟
این خط این نشون ، مارتین کتاب آخرش رو تموم نخواهد کرد