فصل هشتم «بازی تاج و تخت» بیشترین تماشاگر و کم‌ترین نمرات تاریخ سریال را دارد

همان‌طور که انتظار می‌رفت، با پخش قسمت پنجم فصل هشتم Game of Thrones – بازی تاج و تخت شاهد رکوردشکنی سریال از نظر تعداد تماشاگران بودیم. اپیزود The Bells (ناقوس ها) توانست بیش از 18.4 میلیون نفر را جذب خود کند. قبل از این، رکورد در اختیار The Long Night (شب طولانی) با 17.8 میلیون نفر تماشاگر بود. می‌توان با اطمینان گفت که قسمت نهایی سریال، یک بار دیگر رکوردها را جابه‌جا خواهد کرد. البته این فقط آمار رسمی است و بی‌شک میلیون‎‌ها نفر در سراسر جهان، به شکل غیررسمی این مجموعه را تماشا می‌کنند. در ادامه همراه ما باشید.

in post ad

مطمئناً استقبال تماشاگران به نفع شبکه HBO تمام می‌شود و به همین دلیل، شبکه علاقه داشت سریال را برای فصل‌های بیشتری حفظ کند. اما شورانرها یعنی دیوید بنیاف و دی. بی. وایس این پیشنهاد را قبول نکردند و دو فصل آخر سریال را کوتاه‌تر ساختند، که این موضوع باعث مشکلاتی شده است. HBO آماده است تا پس از اتمام بازی تاج و تخت، به سراغ اسپین‌آف‌ های آن برود. تاکنون می‌دانیم که 3 مجموعه اسپین‌آف در حال توسعه هستند و یکی از آن‌ها که به نویسندگی برایان کاگمن بود، به کلی لغو شده است. شاید این سریال‌های جدید نیز تماشاگرانی را به دست آوردند اما بعید است هرگز به محبوبیت «بازی تاج و تخت» دست یابند.

دنریس ملکه دیوانه

*در ادامه اسپویلرهایی برای فصل هشتم سریال وجود دارد. مراقب باشید!

اما سوال مهم‌تر این است که چه تعداد از تماشاگران در حال لذت بردن از فصل هشتم هستند؟ قسمت پنجم فصل هشتم با عنوان «ناقوس ها»، کم‌ترین نمره تاریخ سریال را از سوی منتقدان کسب کرده است. در حال حاضر امتیاز 47% در وبسایت Rotten Tomatoes (راتن تومیتوز) برای این قسمت ثبت شده که نشان می‌دهد تعداد زیادی از منتقدان، قسمت پنجم را ضعیف می‌دانند. البته بیشتر ایراداتِ مطرح شده، اولاً مربوط به دنی و نحوه تبدیل شدن او به ملکه دیوانه است و دوماً جیمی که به عقیده برخی، با بازگشت به سوی سرسی و مردن در کنار او، همه‌ی پیشرفت شخصیتی که در طول چند فصل گذشته داشته، از بین برده است.

«ناقوس‌ ها» از نظر تماشاگران و مخاطبان هم تاحد زیادی ناامیدکننده بوده است. در زمان نگارش این مطلب، نمره 6.8 از 10 در وبسایت IMDB ثبت شده که نشان می‌دهد، تعداد قابل توجهی از طرفداران از فصل هشتم راضی نیستند. با این حال، در IMDB کمترین نمره متعلق به اپیزود چهارم فصل یعنی «آخرینِ استارک ها» است که هم‌اکنون با کسب نمره 6.1، در قعر لیست قسمت‌های این مجموعه قرار گرفته است. لازم نیست هزاران کلمه درباره علل این اتفاق بنویسیم. سریال بازی تاج و تخت همواره به اتفاقات شوکه‌کننده و غیرمنتظره‌اش معروف بوده اما در این فصل، با انتقاداتی همه‌جانبه مواجه شده است. واضح است که بسیاری به نحوه‌ی اجرای اتفاقات، شتاب زیاد و کوتاه بودن فصل انتقاد دارند. در ادامه می‌توانید نمرات کامل این فصل در IMDB را مشاهده کنید:

نمرات گیم آف ترونز در IMDB

منبع Forbes
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar