3 سوال مهم درباره ادامه‌ فصل هشت سریال Game of Thrones

تنها دو قسمت 80 دقیقه‌ای دیگر تا پایان فصل آخر سریال Game of Thrones – گیم آف ترونز فرصت باقی است. شاید این فصل عده‌ای را به کل ناامید کرده باشد اما به هرحال، همه و به‌ویژه افرادی که از سال‌ها پیش درگیر تماشای سریال بوده‌اند، برای رسیدن به پایانش مشتاق هستند و دوست دارند از سرنوشت نهایی شخصیت‌های محبوب‌شان مطلع شوند. در این مطلب می‌خواهیم 3 سوال دیگر را با توجه به اتفاقاتی که تاکنون در فصل هشتم دیده‌ایم، بررسی کنیم.

 

in post ad

در این مقاله به برخی از مهم‌ترین سوالات و تئوری‌های جدید سریال نگاهی داشته‌ایم. در ادامه همراه ما باشید. (بی‌شک اسپویلرهایی تا قسمت 4 فصل 8 وجود دارد)

.

.

.

آریا قصد دارد کار دنریس را تمام کند؟

یکی از جدیدترین تئوری‌هایی که پس قسمت چهارم به گوش می‌رسد درباره هدف آریا از رفتن به کینگزلندینگ است. او گفته بود که «کارهای ناتمامی» در آن مکان دارد و به همین دلیل با سندور کلیگن هم‌مسیر می‌شود. در نگاه اول می‌توان گفت که او به دنبال به قتل رساندن یکی از مهم‌ترین آدم‌های لیستش یعنی سرسی است، اما اکنون دنریس را هم باید به لیست آریا اضافه کرد! در این فصل شاهد اختلاف نظر سانسا و دنریس درباره همه چیز بودیم. اختلافی که حتی قبل از جنگ بزرگ و آمدن نایت کینگ و ارتش وی شروع شد و پس از سرنگون شدن نایت کینگ هم ادامه پیدا کرد. آیا ممکن است خواهران استارک نقشه‌ قتل دنریس را کشیده باشند؟

درست است که سرسی همواره به عنوان دشمن نهایی تلقی می‌شده اما با وضعیتی که اکنون به وجود آمده، شاید بتوان ادعا کرد که دنریس به تهدیدی فراتر از او تبدیل شده است. در این چند قسمت، کاملاً واضح بود که سانسا قصدِ تبعیت از دنریس را ندارد و می‌خواهد شمال را منطقه‌ای خودمختار اعلام کند. اما این اتفاق تا زمانی که یک حکومت مرکزی وجود داشته باشد، بعید به نظر می‌رسد. آریا هم خیلی شفاف به جان گفت که او و خواهرش به ملکه‌ی اژدها بی‌اعتماد هستند. به علاوه، آریا در اپیزود اول به اهمیت حفاظت از خانواده اشاره کرده بود و حالا که این دو خواهر از مسئله‌ی هویت جان مطلع هستند، احتمالاً او را در خطر می‌بینند. همه‌ی این‌ها ممکن است بخش‌هایی از یک پازل باشند که با تکمیل آن، شمالی‌ها پیروزِ میدان خواهند بود. آن‌ها می‌دانند که به زودی نبرد عظیمی بین دو طرف رخ می‌دهد و فارغ از نتیجه، احتمال کشته شدن یکی از دو ملکه‌ بسیار بالاست. اگر سرسی در جریان نبرد کشته شود، خاندان استارک دیگر یک دشمنِ دیرینه را سد راه خود نخواهند دید، اما در این صورت هم با مشکل عمیق‌تری مواجه خواهند شد، چراکه دنریس خواستار اطاعت بی‌قید و شرط شمال است. درباره اینکه آریا موفق می‌شود یا نه، نمی‌توان نظر داد اما گفته شده در صورت عدم موفقیت او در انجام این ماموریت و یا کشته‌شدنش به دست دنریس، ممکن است جان مجبور شود یکی دیگر از تئوری‌های محبوب سریال را با کشتن دنی، به حقیقت تبدیل کند!

 

جیمی برای نجات سرسی به جنوب رفته یا کشتن او؟

یکی از صحنه‌های تکان‌دهنده در قسمت چهارم فصل هشتم سریال Game of Thrones زمانی بود که جیمی، برین را ترک کرد و به سوی کینگزلندینگ رهسپار شد. در اپیزود «آخرینِ استارک‌ها» دیدیم که جیمی در ابتدا قصد داشت به همراه برین در شما بماند، اما یک حس درونی او را آزرده خاطر می‌کرد. البته ملاقات بران با او و تیریون و مطلع شدنش از جایزه گذاشتن سرسی برای قتل آن دو نفر، در تصمیمش برای بازگشت بی‌تاثیر نبود. بازگشت جیمی به جنوب، چه نتایجی در بر خواهد داشت؟ آیا او می‌خواهد یک پیش‌گویی قدیمی را به حقیقت تبدیل کرده و خواهرش را بکشد؟ منظورمان پیش‌گویی Valonqar (ولنکار) است که در آن گفته شده سرسی به دست برادر کوچک‌ترش کشته می‌شود. همواره گفته شده که تیریون همان برادر کوچک‌تر خواهد بود اما با اینکه سرسی و جیمی دوقلو هستند، سرسی چند دقیقه‌ای بزرگ‌ است که به همین دلیل، جیمی هم می‌تواند کاندیدای به قتل رساندن او و اجرای ولنکار باشد. او می‌داند که سرنوشتش به سرسی گره خورده و بیش از هر زمانی متوجه می‌شود، بخاطر تمام کارهایی که برای عشق زندگی‌اش انجام داده، دقیقاً به اندازه‌ی او آدم «نفرت‌انگیزی» است. آیا حرکت جیمی، بدین معنی است که دلش برای سرسی تنگ شده یا اینکه هدف دیگری در سر دارد؟

اما این پیش‌بینی کمی واضح به نظر می‌رسد، نه؟ مسلماً جیمی مناسب‌ترین گزینه برای کشتن سرسی است و حس شاعرانه‌ای به آن می‌بخشد. شاید خیلی‌ها آرزوی مرگ ملکه‌ی وستروس را داشته باشند اما رابطه عمیقِ عاطفی جیمی با او، می‌تواند نقش عمده‌ای در ادامه‌ی ماجرا ایفا کند. این سوال مطرح می‌شود که آیا سازندگان بر اساس پیش‌بینی عمل می‌کنند یا یک لحظه شوکه‌کننده را برای تماشاگران نگه داشته‌اند؟ اصلاً بیایید کمی پیچیده‌تر به ماجرا نگاه کنیم: شاید تلاش جیمی برای نجات سرسی در نهایت شرایطی را رقم بزند که به مرگ او منجر شود.

 

دنریس تبدیل به ملکه دیوانه می‌شود؟

این موضوع که سازندگان قصد داشته‌اند از همان ابتدای فصل سیر شخصیتی دنی را به سمت دیوانه شدن سوق دهند، واضح بوده است. در این فصل شاهد افزایش بی‌اعتمادی دنریس نسبت به اطرفیانش و ناامید شدن از آن‌ها بوده‌ایم. حتماً هم می‌دانید که او حالا عزادارِ تعدادی از نردیکان خود است. دنی همیشه سعی کرده قهرمان قصه باشد، بردگان را آزاد کند، حکومت‌های مستبد را برچیند و در نهایت به وستروس لشکرکشی کند و به تخت آهنین تکیه بزند. او حتی حاضر شد به شمال برود و در مقابل ارتش مردگان قدعلم کند. باوجود تمام این کارها، دنی نه‌تنها به حقش نرسیده بلکه همواره چیزهای بیشتری را هم از دست داده است. در دو قسمت گذشته شاهد مرگ جوراه و میساندی به عنوان دو دوست گران‌مایه و وفادار دنریس بودیم. او در قسمت چهارم توسط یورون و ناوگان آهنین غافلگیر شد و ریگال را هم از دست داد. تمام این وقایع، خبر از دیوانه شدن حتمیِ این شخصیت و قدم گذاشتن در راهی یک‌طرفه و بدون بازگشت می‌دهد. آیا دنی همانند پدرش به مرز دیوانگی خواهد رسید؟ آیا در جنگ، کینگزلندینگ را هم طعمه‌ آتش دروگون خواهد کرد؟ هنوز ماجرای «ملکه دیوانه» تا زمانی که قسمت پنجم را تماشا نکنیم، تایید نشده اما همه‌ی نشانه‌ها به همین سمت می‌روند. از طرفی طبق اطلاعات فاش شده از سریال (که نمی‌توان آن‌ را تایید کرد) ارتش دنی حتی به مرد و زن و بچه‌‌های ساکن در کینگزلندینگ رحم نخواهند کرد و یورشی وحشیانه به پایتخت وستروس را شاهد خواهیم بود. حتی گفته شده که شاید دنریس علاوه بر ناوگان یورون، بخش‌های مهمی از شهر را هم در معرض آتش اژدها قرار دهد. البته همه‌ی این‌ها فقط حدس و گمان است و باید تا زمان پخش منتظر بمانیم.

بنابراین اندک احتمالی هم در نظر بگیرید که شاید دنریس به چنین فرد دیوانه‌ای تبدیل نشود. در تمام فصل‌های گذشته، دنریس الگویی قهرمانانه بوده و کم فداکاری نکرده است. معمولاً در سمت خوبِ ماجرا به تصویرکشیده شده و با اینکه می‌توان تکبر و جاه‌طلبی را تاحدودی در شخصیت او یافت، هرگز کاری نکرده که از او یک شخصیت منفی بسازد. آیا D & D (دن و دیوید) حاضر خواهند شد، تمام آن زمینه‌چینی‌ها و پرورش شخصیت دنریس را بازهم برای «شوکه و غافلگیر» کردن مخاطب دور بریزند؟ بعید نیست. اما اگر چنین موضوعی به حقیقت تبدیل شود، احتمالاً باید منتظر واکنش منفی طرفداران بود.

قسمت پنجم فصل هشتم گیم آف ترونز در تاریخ «۲۳ اردیبهشت ۹۸» به مدت زمان ۸۰ دقیقه از شبکه HBO پخش خواهد شد. میگل ساپوچنیک برای کارگردانی بازخواهد گشت، پس باید انتظار نبردی عظیم و هیجان‌انگیز را داشته باشیم. همچنین می‌توانید نقد و بررسی قسمت‌های گذشته را در این وبسایت مطالعه فرمایید.

منبع آی پیرامید
مطالب مرتبط

6
بخش دیدگاه‌ها

avatar
4 گفت و گوها
2 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
5 تعداد نویسندگان
BehzadAmir shariatiامین موسویعلیرضاعارف افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
عارف
کاربر مهمان
عارف

سلام، دنریس هم چشمای سبز داره، یه سر نخ دیگه که نشون میده آریا قراره دنریس رو بکشه!

علیرضا
کاربر مهمان
علیرضا

این که آریا بخواد دنریس رو بکشه بسیار استدلال غلطیه به قول معروف دنریس چه هیزم تری بهشون فروخته که بخوان بکشنش غیر از اینکه نیروهاش رو آورده و در نبرد وینترفل پا به پاشون جنگیده به صرف یه اختلاف عقیده مگه باید طرف رو بکشن اینجوری که خیلی نمک نشناسیه و از استارک ها بعیده بخصوص الان که فهمیدن دنریس در واقع خواهر شوهر عمه شون بوده و یه جورایی خویشاوندشون میشه

Amir shariati
عضو سایت
Amir shariati

چشمای دنریس در واقع آبی هست
توی فصل اول هم آبی بود ولی بخاطر اینکه خانم کلارک حساسیت خیلی زیادی به لنز داشت لنزها رو برداشتن و چشمای واقعی خودش که سبز هستن رو نشون دادن
ولی بعد اینکه آریا نایت کینگ رو کشت حتی اگه دنریس تبدیل به ملکه دیوانه بشه و از سرسی هم پلیدتر بشه احمقانه است که اونو هم آریا بکشه
ولی احتمال اینکه جان دنریس رو بکشه وجود داره
برای تبدیل شدن به آزورآهای و رفع خطر بزرگتر

Behzad
کاربر مهمان
Behzad

اریا به میل خودش رفت که سرسی رو بکشه اما با پیچش داستان ممکنه دنریس رو بخواد بکشه.