واکنش منتقدان به فیلم John Wick 3 – جان ویک 3: پارابلوم

قسمت سوم جان ویک یکی از موردانتظارترین فیلم‌های سال 2019 است که به‌تازگی برای منتقدان و کارشناسان به نمایش درآمده و اکثر افراد هم نظر مثبتی درباره آن داشته‌اند. کیانور ریوز در این فیلم اکشن و تماشایی، با دیگر نقشی آدمکشی را ایفا می‌کند که از جامعه‌ی خودش طرد شده و حالا برای کشتن او جایزه بزرگی تعیین شده است. بسیاری از منتقدان فیلم جان ویک 3: پارابلوم را تحسین کرده‌اند و حتی لقب بهترینِ مجموعه و یک اثر اکشن ناب را به آن داده‌اند. البته برخی آن را فیلم متوسطی می‌دانند. برای اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید.

 

in post ad

نام فیلم – John Wick 3: Parabellum

  • نام قسمت سوم، از عبارت لاتین Si vis pacem, para bellum (اگر صلح می‌خواهی، برای جنگ آماده شو) گرفته شده است.

کارگردان: چد استاهلسکی

بازیگران: کیانور ریوز، آنجلیکا هیوستون، هلی بری، ایان مک‌شین، لنس ردیک، لارنس فیشبرن و جیسون منتزوکاس.

درجه سنی: R (بزرگسال)

این فیلم در حال حاضر نمره میانگین 74 از 100 را در متاکریتیک دریافت کرده که البته فقط بر اساس نظر 19 منتقد است و در روزهای آینده نمرات بیشتری به آن اضافه خواهد شد. در وبسایت راتن تومیتوز نیز نمره فوق‌العاده‌ی 98% از 40 نقد برای آن ثبت شده که نشان می‌دهد اکثر نظرات درباره فیلم مثبت هستند. این نمره در حال حاضر، از دو فیلم قبلی مجموعه بالاتر است. در ادامه تعدادی از واکنش‌های منتقدان را گردآوردی کرده‌ایم که می‌توانید مطالعه کنید:

 

اندرو بارکر از Variety (ورایتی) – نمره 60 از 100

از نظر هنر فیلم‌سازی، جان ویک 3 بدون تردید یک فیلم اکشن بسیار عالی است و حتی از نظر تکنیکی، بی‌شک بهترین فیلم مجموعه به شمار می‌رود. تعدادی از صحنه‌های بسیار خوب این فیلم را فقط می‌توان با یک کارگردان، تیم بلدکاری و تدوین حرفه‌ای و همین‌طور بازیگرانی که در بالاترین سطح کار می‌کنند، تولید کرد. هرچند که صحنه‌های اکشن استادانه ساخته شده‌اند، تماشای بیش از دو ساعت بدون هرگونه حس دراماتیک ملموس یا عاطفه، به طرز انکارناپذیری ارزش تماشای فیلم را کاهش داده است.

 

آلیسا ویلکینسون از Vox (واکس) – نمره 70 از 100

فیلم جان ویک 3 در مقایسه با آثار معاصر و هم‌دوره‌ی خود، در یک کلام سلطنت می‌کند.

 

کیانو ریوز فیلم John Wick 3

نیک دی سلمین از Empire (امپایر) – نمره 80 از 100

داستانی مملو از صحنه‌های اکشن است و آن را لذت‌بخش‌ترین فیلم ساخته شده در مجموعه می‌دانم. به جز این فیلم، کجا می‌توانید سگ‌های سامورایی و یک اشاره به تارکوفسکی را پیدا کنید؟

 

ریچارد روپر از Chicago Sun-Times (شیکاگو سان تایمز) – نمره 88 از 100

مثل یک کارتون لایو اکشن با درجه سنی R است و شکوهمند به نظر می‎رسد. این فیلم یک سرگرمی اکشن همه‌جانبه است اما دوست دارم فیلم John Wick: Chapter 4 را هم تماشا کنم: در فیلم بعدی او یک گربه را به سرپرستی قبول می‌کند!

 

کریس اوانجلیستا از Slash Film (اسلش فیلم) – نمره 90 از 100

در دنیای جان ویک، قانونی به نام بازگشت ناامیدکننده وجود ندارد. به نظر می‌رسد هر فیلم جدید در این مجموعه، سطح آن را بالاتر می‌برد و به نحوی بزرگ‌تر، جسورتر و دیوانه‌وارتر از گذشته می‌شود. کارگردان فیلم یعنی چد استاهلسکی توانسته با فیلم جان ویک 3: پارابلوم این مجموعه را به قله‌ی جدیدی برساند.

منبع Metacritic
مطالب مرتبط

1
بخش دیدگاه‌ها

avatar
1 گفت و گوها
0 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
1 تعداد نویسندگان
Hamed افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
Hamed
کاربر مهمان
Hamed

عاشق این فیلمم … کاش زودتر بیاد … یک و دو که عالی بودن