تفاوت نظر نویسنده و کارگردان فیلم Endgame درباره سرنوشت استیو راجز

اگر فیلم Avengers: Endgame را تماشا کرده‌اید، بی‌شک سوالاتی درباره سرنوشت یک شخصیت محبوب برایتان پیش آمده است. اتفاقی که در انتهای فیلم برای استیو راجرز یا همان کاپیتان آمریکا افتاد، بسیاری را شوکه کرد. از طرفی، فیلم توضیح مناسبی درباره آن صحنه نداد و خیلی از طرفداران متوجه نشدند که چنین اتفاقی چطور ممکن شده است. در ادامه همراه ما باشید، چراکه به نظر می‌رسد نویسنده‌ فیلم نظر متفاوتی نسبت به کارگردان آن دارد.

in post ad
توجه کنید که انتهای فیلم Avengers: Endgame در ادامه فاش خواهد شد. اگر تماشا نکرده‌اید، بهتر است این مطلب را مطالعه نکنید.

 

در انتهای فیلم، دیدیم که استیو راجرز به گذشته سفر کرد اما نسخه‌ی سالخورده‌ی او بازگشت و سپر کاپیتان آمریکا را به فالکون داد. عده کثیری از تماشاگران فیلم، این صحنه را احساسی می‌دانند اما دلیل محکمی برای باور آن نیافتند. ما سعی کردیم در مقاله مفهوم سفر در زمان فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی این مسئله را به طور کامل توضیح دهیم. اما اخیراً کارگردان فیلم یعنی جو روسو، نظرش را در این باره گفت و ما را بیشتر از قبل، دچار سردرگمی کرد. او گفته بود که استیو راجرز در دنیا یا خط زمانی دیگری زندگی کرده است.

کریستوفر مارکوس که در همکاری با استفن مک‌فیلی فیلمنامه را تهیه کرده، در مصاحبه با فندانگو نظر متفاوتی نسبت به برادران روسو داشت. مارکوس گفت:

ما در زمینه سفر زمانی متخصص نیستیم. اما آنشنت وان در فیلم گفت که وقتی سنگ ابدیت را بردارید، تایم لاین (خط زمانی) جدیدی ایجاد خواهد شد. پس اینکه استیو به گذشته رفته، باعث ایجاد خط زمانی جدیدی نمی‌شود. من تئوری زندگی کردن استیو در خط زمانی آلترنیت را رد می‌کنم.

 

مارکوس گفت که امکان برخورد یا رویه‌رو شدن دو نسخه از استیو، بسیار کم است، چراکه یک نسخه از او برای مدتی بسیار طولانی زیر یخ بوده است. کارگردانان فیلم (برادران روسو) در مصاحبه دیگری گفته بودند:

سفر در زمانِ استیو، یک دنیای آلترنیت و متفاوت را ایجاد کرد. ما نمی‌دانیم که او زندگی‌اش را چطور گذرانده اما فکر می‌کنیم که در زمان نیاز، به بسیاری از افراد در آن دنیا کمک کرده است.

 

شاید عجیب باشد که نویسنده و کارگردان یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های کامیک بوکی تاریخ، تئوری‌های یکدیگر درباره استیو راجرز را رد می‌کنند! به هرحال، باید قبول کرد که دوران این قهرمان محبوب در دنیای سینمایی مارول به پایان رسیده است. چهارمین قسمت انتقام‌جویان در تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (مصادف با ۶ اردیبهشت ۹۸) به اکران عمومی درآمد. واکنش منتقدان نسبت به این فیلم اکثراً مثبت بوده است. همچنین جدیدترین فیلم مارول توانست با افتتاحیه 1.2 میلیون دلاری رکوردشکنی کند. شما می‌توانید نقد و بررسی فیلم Avengers Endgame را در وبسایت ما مطالعه نمایید.

منبع CBR
مطالب مرتبط

2
بخش دیدگاه‌ها

avatar
1 گفت و گوها
1 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
2 تعداد نویسندگان
امین موسویمحمدحسین بهرامی افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
محمدحسین بهرامی
کاربر مهمان
محمدحسین بهرامی

اقای موسوی بنظرم تئوریی که شما توی مقاله اوردین با تمام نقصیاتش
بهتر تو کت ادم میره
ولی فعلا که بین علما اختلافه
ولی من بازم نظر کریستوفر مارکوسو قبول دارم