تئوری جدید «گیم آف ترونز» می‌تواند رفتارهای برن استارک را توضیح دهد

قسمت سوم از فصل هشتم سریال Game of Thrones یا همان «شب طولانی» این روزها به موضوعی جنجالی تبدیل شده است. برخی به پایان رسیدن خط داستانی نایت کینگ را به همین سادگی نمی‌پذیرند و هنوز عقیده دارند که سریال، در نهایت تماشاگران را غافلگیر خواهد کرد. به نظر شما این موضوع صحت دارد یا سازندگان به سادگی ماجرا را به اتمام رسانده‌اند؟ در ادامه با یک تئوری جدید درباره «برن استارک» همراه ما باشید.

 

in post ad
این فقط یک تئوری است. ممکن است صحیح باشد یا غلط. با این حال، دلایل جالبی برای آن مطرح شده که می‌تواند عده‌ای از مخاطبان را برای ادامه‌ی سریال امیدوار کند.
قبل از اینکه آریا موفق شود، نایت کینگ را با خنجر والریایی‌اش به قتل برساند، تماشاگران متوجه رفتار عجیب برن استارک شده بودند. او در هنگام نبرد، از جسم خود خارج شد و در حالی تئون و افرادش از او دفاع می‌کردند، اصلاً مشخص نشد او کجا رفته و چه کاری انجام داده است. اکنون برخی از طرفداران سریال، حدس می‌زنند که او کاری مهم‌تر از وارگ کردن در کلاغ‌ها انجام داده است. طبق تئوری جدید کاربر ردیت، که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشته و دلایل قابل قبولی برای آن مطرح شده است، احتمال ربط یافتن برن با «خدای روشنایی» وجود دارد! حتی گفته می‌شود شاید کلاغ سه‌چشم به نوعی همان خدای روشنایی باشد و نایت کینگ به همین دلیل به دنبال کشتن او بوده است. در ادامه به برخی دلایلِ این تئوری اشاره می‌کنیم:

1 – برن قابلیت وارگ دارد. او می‌تواند گذشته و حال و آینده را مشاهده کند. بنابراین قادر است اتفاقاتی در گذشته را به نفع خودش دستکاری کند. لازم به ذکر است که ما اطلاع دقیقی از میزان قدرت و توانایی او نداریم.
2 – می‌دانیم که نایت کینگ قادر است، مردگان را به زامبی‌هایی خبیث تبدیل کند. اما دیدیم که یک قدرت دیگر هم دارد، یعنی دستکاری آب و هوا و ایجاد طوفانی از یخ. پس طرفِ مقابل او، احتمالاً قدرت‌های مربوط به آتش دارد.
3 – پیروان خدای روشنایی (رولور) عقیده دارند که این خدا دوگانه است. یعنی دو وجه خیر و شر دارد. آن‌ها باور دارند که همواره نبردی بین خیر و شر برقرار است. تاریکی در برابر روشنایی، یخ در برابر آتش و خوبی در مقابل بدی.
4 – به نظر می‌رسد که کلاغ سه‌چشم و نایت کینگ، رقبایی دیرینه بوده‌اند. دیدیم که نایت کینگ کلاغ سه‌چشم قبلی را کشت و از آن پس، به دنبال برن بوده است.
5 – احتمالاً خدای روشنایی برای هرچیزی «هدف» در نظر گرفته است. بنابراین کسانی که توسط خدای روشنایی از مرگ نجات یافتند (مانند بریک دنداریون و جان) در واقع به هدفی بزرگ‌تر که کشته شدن نایت کینگ به دست آریا بوده، خدمت کرده‌اند.
6 – برن همان کسی بود که خنجر والریایی را به آریا داد. احتمالاً او می‌دانسته روزی فرا می‌رسد که آریا قرار است از آن برای شکست نایت کینگ استفاده کند.

نایت کینگ نبرد وینترفل

این کاربر ردیت یک دلیل دیگر هم دارد و به مصاحبه جرج آر. آر. مارتین با مجله TIME در سال 2017 اشاره می‌کند. این نویسنده گفته بود:

بریک دیگر یک آدم زنده نیست. قلب او نمی‌تپد و خون در رگ‌هایش جریان ندارد. او یک وایت است، اما وایتی که به جای یخ، با آتش به زندگی بازگشته است.

اگر نایت کینگ، بخش شرور ماجرا باشد، باید یک نفر وجود داشته باشد که به طور فیزیکی، نماینده‌ی بخش خیر باشد. اگر نایت کینگ قادر است، مردگان را به ارتش خود ملحق کند، بخش دیگر هم باید این توانایی را داشته باشد که شخصیت‌هایی را زنده کند. صحبت مارتین می‌تواند دلیلی بر وجود نوعی دیگری از وایت یعنی «وایت آتشین» (در تضاد با وایت یخی متعلق به نایت کینگ) باشد. مثلاً بریک دنداریون را دیدیم که ضربات زیادی از سوی وایت‌ها دریافت کرد اما مثل یک انسان عادی نمرد.

در بخش دیگری از تئوری، کاربر ردیت درباره خنجر والریایی نوشته است. این خنجر نقش مهمی در کشته شدن لیتل‌فینگر و نایت کینگ یعنی دوتا از مهم‌ترین شخصیت‌های منفی سریال داشته است. اما آیا این خنجر به همین سادگی به دست آریا رسیده، یا اینکه برن عامل اصلی این اتفاق بوده است؟ طبق حدس این کاربر، ماجرا به این شکل است:

برن در تمام این مدت داشته داستان و اتفاقات را دستکاری می‌کرده. او دقیقاً می‌دانسته که نبرد چگونه پایان می‌یابد و کاملاً می‌دانسته چطور باید از شر نایت کینگ خلاص شود، چونکه خودش نقشه طعمه شدن را مطرح کرده بود. هنگامی که برن وارگ کرد، احتمالاً مشغول دستکاری اتفاقات بوده تا به همان هدفی که دارد، برسد. هرکاری که او انجام داده، برای این بوده که آریا و خنجر والریایی را به نایت کینگ برساند تا کار او را تمام کند. این طور در نظر بگیرید که برنِ آینده (کلاغ سه‌چشم) طوری همه چیز را برنامه‌ریزی کرده تا آن خنجر برای کشته شدنش در کودکی (فصل 1) استفاده شود. احتمالاً هر چیزی که به عنوان معجزه خدای روشنایی دیده‌ایم، همان برن بوده که با دستکاری و تغییر اتفاقات گذشته، کاری کرده تا افرادی مانند بریک و جان اسنو به زندگی بازگردند و همین طور خنجر والریایی در نهایت به دست قاتل بدون چهره‌ای به نام آریا برسد.
خنجر والریایی آریا
طبق این تئوری، قدرت‌های ملیساندرا و بازگشت جان از مرگ، تنها بخاطر کارهایی بوده که برن استارک انجام داده است. اما اگر فرض کنیم برن قدرت بازگرداندن افراد به زندگی را داشته باشد، آیا وایت‌های او (همانند جان) با مرگش در این نبرد، از بین می‌رفتند؟
پس از پخش قسمت سوم فصل نهایی، احتمالاً دیگر شانسی برای اینکه برن همان نایت کینگ باشد، وجود ندارد و این تئوری اشتباه به نظر می‌رسد. آیا سازندگان، یک توئیست بزرگ برای این بخش در نظر گرفته‌اند؟ یا همه چیز را ساده‌سازی کرده‌اند و به همین راحتی داستان نایت کینگ، آزور آهای و خدای روشنایی را فراموش کرده‌اند؟ آیا امکان دارد سریالی که در فصل‌های گذشته، تمام این موضوعات را مطرح کرده و سرنخ‌ها را در اختیار مخاطب قرار داده، همه چیز را نادیده بگیرد؟ باید منتظر ماند و دید. هنوز 3 قسمت تا پایان نهایی باقی مانده است. قسمت چهارم در تاریخ «16 اردیبهشت 98» از شبکه HBO پخش خواهد شد.

 

منبع TIME
مطالب مرتبط

6
بخش دیدگاه‌ها

avatar
3 گفت و گوها
3 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
4 تعداد نویسندگان
امین موسویAmir shariatiعلیعارف افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
عارف
کاربر مهمان
عارف

تئوری جالبی بود ولی تنها چیزی که باعث میشه آدم فکر کنه این تئوری واقعیه همون داستان خنجر والریایی هست وگرنه بیشتر یه حدسه و دلایل منطقی زیادی نداشت. منم واقعا فکر نمیکنم نایت کینگی که 7 فصل درموردش شنیدیم به این راحتی تموم شده باشه. هنوزم مطمئنم صحنه ای توی گیم آف ترونز الکی نشون داده نمیشه، نباید اون رویا دنریس توی کینگزلندیگ الکی باشه یا شاید حتی تریلر فصل هشتم که شباهت داشت به اون رویا. به چندتا نکته باید اشاره میکردید مثل جایی که ملیساندرا به آریا گفت چشم های قهوه ای ، آبی و سبز، اینکه آریا سرسی روهم بکشه دیگه یکم مسخره میشه چون دیگه غافلگیری نداره. یا اینکه نایت کینگ آریا رو لمس کرد میتونه تاثیری داشته باشه روی آریا؟؟ به نظرم احتمالا در قسمت آخر و بعد از نبرد جذاب بین سرسی و دنریس ، دوباره این داستان نایت کینگ واضح بشه و همه رو غافلگیر کنه 🙂

علی
کاربر مهمان
علی

سلام . آقای موسوی نظر شما راجع به رویای دنریس در کینگزلندینگ که برف و خاکستر همه جا رو گرفته چیه. میتونه ربطی به نایت کینگ داشته باشه یا نویسنده ها کلا بی خیالش شدن ؟

Amir shariati
عضو سایت
Amir shariati

من خیلی درباره اینکه نایت کینگ هنوز زنده باشه فکر کردم
ولی اگه نایت کینگ با آتش آژدها نابود نشه و با یه خنجر والریایی که توی سینش خورده یعنی دقیقا همون جایی که شیشه ی اژدها رو وقتی هنوز انسان بود بچه های جنگل فرو کردن توی بدنش بازم نمیره پس چه راهی برای نابودی اون میمونه
در اینصورت فقط یه راه میمونه برای نابودی نایت کینگ که راهش اینه که بخان بگن فقط با شمشیر مخصوص آزورآهای کشته میشه چون یه جایی شنیدم که قراره آزورآهای با کمک شمشیرش دنیا رو نجات بده
به نظر من اگه اینجوری بشه باز خیلی جالب میشه
و این قضیه که برن خدای روشنایی باشه هم میتونه نظریه جالبی باشه و یه حتی با عقل جور درمیاد
همینطور که میبینیم خدای روشنایی بیشتر از همه از استارک ها دفاع کرد
از آریا از جان از قلعه وینترفل
امیدواریم اینجوری بشه