نقد و بررسی فیلم Avengers: Endgame – انتقام‌جویان: پایان بازی

گرچه فیلم «جنگ ابدیت» به تانوس تعلق داشت، «پایان بازی» نه‌تنها برای قهرمانانِ محبوب مارول بلکه همه‌ی طرفداران این دنیای سینمایی، فرجامی شایسته محسوب می‌شود. در ادامه با نقد فیلم Avengers: Endgame که بی‌نقص‌ترین اثر در بین فیلم‌های کامیک بوکی و ابرقهرمانی نیست اما برای مارول یک شاهکار تلقی می‌شود، همراه ما باشید.

in post ad

این همان فیلمی است که طرفداران شاید هرگز تصور نمی‌کردند در زندگی‌ خود تماشایش را تجربه کنند. «پایان بازی» در صدرِ لیستِ بلند فیلم‌های مارول قرار می‌گیرد و حتی از فیلم قبلی یعنی «جنگ ابدیت» فراتر می‌رود. این یک وداع باشکوه است، برای قهرمانانی که سال‌های زیادی را همراه ما بوده‌اند. برادران روسو فیلمی ساخته‌اند که برای مارولی‌ها حقیقتاً حکم پایانِ یک بازی طولانی و هیجان‌انگیز را دارد اما پایانی که نقطه‌ی اوج است و در عین حال بهترین هدیه برای طرفدارانی که قلب و ذهنشان توسط این شخصیت‌های خیالی، تسخیر شده بود. مارول به ساختنِ فیلم‌های ابرقهرمانی ادامه می‌دهد اما «انتقام‌جویان: پایان بازی» چیزی نیست که به این زودی‌ها همانندش تکرار شود.

نقد فیلم Avengers: Endgame

کریس همسورثفیلم «جنگ ابدیت» مشکلات منطقی و داستانیِ واضحی داشت و فیلمنامه‌ی آن به نحوی نوشته شده بود که شرایط را برای فیلم Avengers: Endgame مهیا کند. در حقیقت، هم فیلم مستقلِ تانوس بود و هم زمینه‌چینِ حذف بسیاری از شخصیت‌ها که منجر به خلوت‌ شدن «پایان بازی» و داشتنِ زمانی بیشتر برای پرداختن به انتقام‌جویان (به ویژه تونی استارک و استیو راجرز) شده است. می‌توانم بگویم که جدیدترین فیلم مارول، بسیاری از مشکلات رایجِ این دنیای سینمایی را به ارث نبرده اما این به معنای بی‌نقص بودنش نیست. هنوز هم لحظات کمیک و طعنه‌آمیز وجود دارند اما به هیچ‌وجه مانعی برای صحنه‌های قدرتمندِ احساسی نشده‌اند. یکی از ایراداتی که می‌شد به «جنگ ابدیت» نسبت داد، شوخی‌های بیش از حد و نابه‌جا بود که حسِ جدیت آن را زیر سوال برده بود اما فیلمنامه‌ی قسمت چهارم انتقام‌جویان، تعادل بسیار بهتری میان خنده، هیجان و اندوهِ مخاطبان برقرار کرده است. هنرِ برادان روسو، پایان بخشیدنِ حکایت برخی شخصیت‌های محبوبی است که برای بیش از یک دهه، همراه ما شده بودند.

«پایان بازی» که نقطه‌ی اوج کار جو و آنتونی روسو است، تبدیل به یکی از ماندگارترین فیلم‌های کامیک بوکی می‌شود که احتمالاً تا سال‌ها درباره آن صحبت خواهد شد.

دو کارگردان فیلم، یکی از برگ برنده‌های مارول در شکل دادن به این دنیای سینمایی و تبدیل آن به پدیده‌ای فراگیر بوده‌اند. فیلم «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان»، دنیای سینمایی مارول را دگرگون کرد و انتظارات ما را طوری بالا برد که تمامِ فیلم‌های مارولی را از آن به بعد، به شکل دیگری تماشا کنیم. آن‌ها سپس با «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» و اخیراً «جنگ ابدیت»، ماجراجوییِ شخصیت‌ها را دچار فراز و نشیب‌هایی کردند که به بخش جدانشدنی از زندگی طرفداران تبدیل شد. حالا «پایان بازی» که نقطه‌ی اوج کار جو و آنتونی روسو است، تبدیل به یکی از ماندگارترین فیلم‌های کامیک بوکی می‌شود که احتمالاً تا سال‌ها درباره آن صحبت خواهد شد. با اینکه فیلم خالی از ایراد نیست اما در مجموع، ارزش وقتی که از شما می‌گیرد را دارد و بدون تعارف می‌توان آن را چندین‌بار تماشا کرد.

کاپیتان آمریکا فیلم Avengers: Endgame

*ممکن است برخی بخش‌های داستانی در ادامه‌ی این نقد و بررسی فاش شوند. بنابراین خطر اسپویل وجود دارد و باید مراقب باشید!

«پایان، بخشی از ماجراجویی و سفر است.» این شعاری که مارول برای عمل‌کردن به آن پا پیش گذاشته بود و در انجام آن، به توفیق می‌رسد. می‌دانستیم که پس از 11 سال وقتش رسیده با شخصیت‌هایی مانند آیرون‌من و کاپیتان آمریکا خداحافظی کنیم. گرچه وداع دشوار است، بخشی از زندگی به شمار می‌رود و باید آن را پذیرفت. یکی از نکات مهمی که فیلم Avengers: Endgame را به فیلم موفقی تبدیل می‌کند، فیلمنامه‌ی کریستوفر مارکوس و استفن‌ مک‌فیلی است که تا حد زیادی خطاهای «جنگ ابدیت» را تکرار نمی‌‌کند. این دو نویسنده کار خود در دنیای مارول را با شخصیت کاپیتان آمریکا در سال 2011 آغاز کردند و بالاخره امسال، بخشِ داستانی استیو راجرز را به شیوه‌ای تحسین‌برانگیز به اتمام رساندند.

تجربه‌ی تماشاگرِ فاقد اطلاعات کافی، طبیعتاً با آن تماشاگری که زیر و بمِ کامیک‌ها و دنیای سینمایی را می‌داند، همانند فرق زمین تا آسمان است.

فیلمنامه اولین موردی نیست که در بررسی یک فیلم کامیک بوکی برایم از اهمیت برخوردار است، چراکه فیلم‌هایی مانند «آکوامن» هم وجود دارند که با فیلمنامه‌ای ضعیف و قابل پیش‌بینی ساخته شده‌اند اما در نگاهِ کلی به آن‌ها، می‌توان گفت که مخاطب دست‌کم سرگرم شده است. بی‌شک «پایان بازی» برخلاف بسیاری از فیلم‌های مارول فقط به عنوان یک سرگرمی ساخته نشده، بلکه نمایانگر تمام دستاوردهای این استودیو است. به قول یکی از منتقدان خارجی (برایان ترویت)، مثلِ آلبوم ویژه‌ای از گروه موسیقی محبوبتان است که کاور فوق‌العاده‌ای دارد و تمام آهنگ‌های موردعلاقه‌ شما درونش قرار گرفته! حقیقتاً همین طور است، این فیلم ارجاعات زیادی به آثار قبلی دارد و در صورتی که فیلم‌های قبلی را به خوبی در خاطر داشته باشید، جذابیتِ بخش‌هایی از فیلم برایتان دوچندان خواهد بود. بدین ترتیب تجربه‌ی تماشاگرِ فاقد اطلاعات کافی، طبیعتاً با آن تماشاگری که زیر و بمِ کامیک‌ها و دنیای سینمایی را می‌داند، همانند فرق زمین تا آسمان است.

بیوه سیاه و هاکای در انتقام جویان پایان بازی

در «نخستین انتقام‌جو» راجرز یک فداکاری بزرگ کرد که به معنای از دست رفتنِ امید و آرزوهایش برای داشتنِ یک زندگی شاد در کنار پگی کارتر بود. او زمانِ خود را از دست داده بود و سال‌ها بعد از زیر خروارها یخ بیرون آمد تا به انتقام‌جویان بپیوندد و در نهایت انتقامِ عزیزان از دست رفته را از تانوس بگیرد. ماجراجویی راجرز در این سال‌ها فوق‌العاده بوده اما پایانِ سفر او، بهترین کاری است که نویسندگان می‌توانستند با انجام آن، دین خود را به این شخصیت ادا کنند. استیو راجرز زندگی و زمانِ از دست‌رفته‌ خود را پس گرفت، تانوس را با کمک بقیه انتقام‌جویان شکست داد، سنگ‌های ابدیت را به همان‌جا که تعلق داشتند بازگرداند و در زمان مناسب، جایگاه کاپیتان آمریکا را به سم ویلسون (فالکون) واگذار کرد. حقیقتاً نمی‌توان پایانی احساسی‌تر و مناسب‌تر از این، برای او متصور شد! بازی کریس ایوانز در این نقش همواره کم‌نقص بوده اما در فیلم Avengers: Endgame ، در سطح دیگری قرار دارد که آن را برای همیشه ماندگار می‌کند.

شخصیت ثور که ورودش به فازی متفاوت، از «ثور: راگناروک» آغاز شده بود، کاملاً به یک عنصرِ کمیک و غیرجدی تبدیل شده است.

نه فقط کریس ایوانز، بلکه رابرت داونی جونیور و اسکارلت جوهانسون هم در نقش‌های خود درخشیده‌اند. داستانِ «آیرون من» و «بیوه سیاه» نیز در این فیلم به پایان رسید و این موضوع، حقیقتاً برای کسانی که از ابتدای مسیر همراه این شخصیت‌ها بوده‌اند، دردناک است. اما پیروزی بدون ایثار و ازخودگذشتگی به دست نمی‌آید، همان‌طور که تانوس مجبور شد احساسات شخصی‌اش را برای هدفی که فکر می‌کرد والاتر است فدا کند، قهرمانان هم چاره‌ای غیر از این ندارند. از طرفی شخصیت ثور که ورودش به فازی متفاوت، از «ثور: راگناروک» آغاز شده بود، کاملاً به یک عنصرِ کمیک و غیرجدی تبدیل شده است. که البته دلیل خودش را دارد زیرا در انتهای فیلم، ثور به گروه نگهبانان کهکشان می‌پیوندند! اگر بگویم که مارول حسابی در حق ثور ظلم کرده، دور از واقعیت نیست. داستان تونی استارک و کاپیتان آمریکا با موفقیت به سرانجام رسید اما ثور را احتمالاً در قسمت سوم «نگهبانان کهکشان» خواهیم دید. شاید!

هالک در فیلم اونجرز پایان بازی

بری لارسون کاپیتان مارولیکی از نگرانی‌های طرفداران حضور کاپیتان مارول در این فیلم بود، به این دلیل که او به‌تازگی به جمع قهرمانان اضافه شده بود و از طرفی، قدرت بی‌نظیرش موجب شده بود برخی فکر کنند که او ضربه نهایی را به تانوس خواهد زد. خوش‌بختانه از این خبرها نیست! کاپیتان مارول چند دقیقه در ابتدا و انتهای فیلم حضور دارد و ابداً مزاحمِ خط اصلی ماجراجویی توسط قهرمانان قدیمی نمی‌شود. پس حضور کوتاه کاپیتان مارولِ تازه‌وارد را نه به عنوان یک نقطه‌ی ضعف، بلکه به عنوان زیرکی نویسندگان در نظر بگیرید. در این فیلم، قرار بر این بوده که شخصیت‌های قدیمی‌ و محبوب‌تری را بدرقه کنیم، پس حضور بیش از حد این شخصیت می‌توانست یکی از اشتباهاتِ نابخشودنی فیلم باشد. علاوه بر این، تانوسی که از گذشته آمده، در «پایان بازی» آنقدر قدرتمند و بی‌رحم است که هیچ‌کدام از قهرمانان به تنهایی قادر به شکست دادن او نیستند. تانوس این‌بار تنها هم نیست و تمام ارتشش را به همراه «فرقه سیاه» به میدان جنگ آورده است. نبردِ پایانی در این فیلم از نظر بصری و مقیاس، شاید شکوه‌مندترین چیزی باشد که در یک اثر کامیک بوکی اتفاق افتاده است. مملو از صحنه‌هایی است که مخاطب دوست دارد بارها آن را تماشا کند و در خوشی و لذت غرق شود. برادران روسو، برخی از جالب‌ترین اتفاقات کامیک را به پرده سینما آورده‌اند که احتمالاً هیجان‌انگیزترین نمونه‌ی آن، همان‌ جایی است که استیو راجرز، چکش میلونیر را به دست می‌گیرد!

این همه از فیلم تعریف کردم اما همان‌طور که قبل‌تر گفتم، ایراداتی هم به‌چشم می‌‌آید. «انتقام‌جویان: پایان بازی» در زمینه سفرهای زمانی و استفاده از قلمروی کوانتومی عملکرد قابل دفاعی ندارد. این بخش فقط ابزاری شده برای پیشبرد داستان فیلم که پشتوانه‌ی علمی و حتی منطقی ارائه نمی‌کند و انتظار دارد تماشاگران بدون هیچ سوالی، آن را بپذیزند. بله! سفرهای زمانی وجود دارد، مگر ندیدید تونی استارک در عرض چند ثانیه راز آن را کشف کرد. او یک نابغه است، به حرفش گوش کنید! شاید نتوان به یک دنیای اقتباسی از کامیک بوک‌ها که پر از سیارات، حوادث و شخصیت‌های غیرواقعی است، ایراد علمی گرفت. بالاخره همه‌ی این‌ها با منطقِ حاکم بر کامیک تولید شده‌اند و برای خیلی از اتفاقات هیچ توجیهی وجود ندارد. اما وقتی می‌خواهیم اثری در این سطح و عظمت را تماشا کنیم، به راحتی نمی‌توان سهل‌انگاری‌هایی که در این بخش رخ داده است را نادیده گرفت.

با وجودِ فیلمنامه‌ای متوازن و منسجم‌تر نسبت به «جنگ ابدیت»، هنوز هم نمی‌توان بهترین فیلم دنیای سینمایی مارول تا به امروز را نسخه‌ای تکامل‌یافته و بی‌نقص دانست. به نظر می‌رسد که اصلاً تفکر کافی پشت قضیه‌ی سفرهای زمانی وجود نداشته و فقط فرض شده که می‌شود از چنین مفهومی برای بازگرداندن همه چیز به حالت عادی و در واقع بی‌اثر کردن بشکن تانوس، بهره گرفت. نحوه برخورد نویسندگان با مسئله تایم‌لاین‌های گذشته و آینده، در خدمتِ شخصیت‌های اصلی است و بااینکه اثری دراماتیک‌ و غیرقابل‌ پیش‌بینی‌تری را پدید آورده، به برخی از مسائل بدیهی توجهی نکرده است. در مجموع از تماشای فیلم لذت بردم و آن را از قطعاً از «جنگ ابدیت» بهتر می‌دانم. فیلم Avengers: Endgame هم سرگرم‌کننده است و هم تراژیک. هم می‌خنداند و هم قادر است کاری کند که بغض در گلویتان گیر کند. از آن فیلم‌هایی است که می‌توان چندین بار به تماشایش نشست و هربار بیش از دفعه‌ی قبل لذت برد.

شما هم می‌توانید نظر خودتان درباره فیلم Avengers: Endgame را با ما به اشتراک بگذارید و اگر سوالی برایتان پیش آمده، مطرح کنید.

90%
  • نمره فیلم
منبع آی پیرامید
مطالب مرتبط

33
بخش دیدگاه‌ها

avatar
13 گفت و گوها
20 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
20 تعداد نویسندگان
watcherAmirامین موسویshahabPouya افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
Am7NRaZ
کاربر مهمان
Am7NRaZ

لطف کنید این رو بخونید بعد ببینید ایراداتون و میتونه برطرف کنه از فیلم یا خیر ! راجب کندی … من کندی ای از یک فیلم سه ساعته ندیدم ! حالا بحث سفر در زمان ! اولا که بر خلاف نوشته شما سفر در زمان از دیدگاه خیلی از دانشمندان یک مسئله بسیار ممکن هست ! دوست ندارید قبول کنید بحثش جداست ! اگر فیلم رو ندیدید لطفا نخونید ! خطر لو رفتن داستان ( اسپویل ) 1 مشکل نحوه فهمیدن تونی به راه حل سفر در زمان : تونی استارک باهوش ترین فرد جهان هستی ! بعدش شوری هستش ! بعد پرفسور هالک ! با توجه به این حرفا توی فیلم تونی وقتی با کامپیوتر صحبت میکنه ! میگه : خب آخرین بار هم امتحان میکنیم این طرح رو ( و این میتونه نشون از این باشه که تونی اون 5 سال رو در این بازه تحقیق میکرده و عملیاتی خاص روش میکرده ! ) 2 مشکل بدست گرفتن سنگ های ابدیت توسط اشخاص مختلف در این فیلم :… ادامه نظر را بخوانید »

متين
کاربر مهمان
متين

بنده نمیدونم این اطلاعاتو از کجا اوردین 😅 اما اولا در دنیاى واقعى سفر در زمان از دیدگاه “اکثر” دانشمندان امرى کاملا غیر ممکن است و دوما اینکه “برگشت به گذشته تقریبا هیچ دانشمندى نیست که ردش کنه”!!!!!!!!!!!!! اینو که مطمئنم از خودتون در اوردین چون اگه سفر در زمان ممکن باشه کاملا مربوط به سفر به ایندس وگرنه همه قبول دارن که سفر به گذشته کاملا نشدنیه

mbt
کاربر مهمان
mbt

بنظرم اصلا فیلم خوبی نبود. نسبت به قبلیاش کندی و کش دادن الکی و بیش از حد کل فیلم انگار میخواست فقط مخاطب رو توجیح کنه ینی انگار بیننده سوال میپرسه چرا اینجا این کارو کردی و بازیگر تو فیلم توضیح میده خیلی ضایع اصلا جنگو هیجان جنگش قابل مقایسه با قسمت قبل نیست. مدل موی مسخره ی کاپتان مارول که انگار یکیو از شوی فشن آوردن نقش قهرمان بزرگ فیلمو بازی کنه تور از هالک بدنش قوی تره ولی هالک میگه این کار منه که دستکشو…چون تو الان آماده نیستی هالک بعد از انفجار و بلند کردن دیوار بعدش تقریبا از فیلم محو میشه تانوس تو یه لحظه چهارتاشونو باهم میزنه ده ثانیه بعد یکیشون تانوسو چهاربار میزنه …. هرجا لازمه تانوس قوی تره هر جا لازمه تک تک اونجرز قویتر میشن…نوبتیه …انگار میگن خب حالا نوبت کیه ؟ کاپ تو بیا خب کافیه حالا آیرون من و . . . بلک ویدو و … تو فضا سفر میکنن بدون هیچ ماسکو … ولی ایرون من تو سفینش میگه… ادامه نظر را بخوانید »

Alijjj
کاربر مهمان
Alijjj

الان کلا مشکلت با مدل موی کاپیتان ماروله😕🙄😶🤐
بعد همچین این مسئله ی نوبت به نوبتو میگی انگار تو هیچ جای دیگه ندیدی بعدشم در مورد اون صحنه که میگی نوبت به نوبت میزنن باید بگم که در حالت کلی غیر از بعضی اعضا مثل کاپیتان مارول و اسکارلت) بقیه اعضا از تانوس ضعیف ترن ولی این به این معنی نیست که اونا نمیتونن تانوسو بزنن حتی تو جهان واقعی هم همینه تو مبارزات عادی هم فرد ضعیف تر میتونه ضربه به فرد قویتر وارد کنه حتی اونا را چند ثانیه مغلوب کنه ولی معمولا در اخر فرد قویتر غالبه مثلا تو اون صحنه ی بلند وکردن چکش تور توسط کاپیتان خود تانوسم جاخورد برا همین چند ثانیه کتک خورد ولی در اخر هم زد دهن کاپیتانو صاف کرد و سپرشو شکست

Ghost
کاربر مهمان
Ghost

من میگم فیلم خیلی خوبی بود. با نقد موافقم که میگه بهترین فیلم کامیک بوکی تاریخ نیست اما برای مارول بسیار عالی بود
برادران روسو خیلی خوب تونستن داستان کپ و تونی رو تموم کنن. در کل دنیای سینمایی وارد فاز تازه ای شده که در اون برخی قهرمانا رو نمی بینیم ،…..
فقط به نظرم شخصیت ثور ر افتضاح شده بود تو فیلم endgame این چی بود؟ یه ثور چاق و بی خاصیت

حامد
کاربر مهمان
حامد

پایانی که برای بلک ویدو در نظر گرفتن اصلا جالب نبود

Amir
کاربر مهمان
Amir

من از طرفدارای درجه 1مارول هستم و هرفیلمش رو چندین بار نگاه کردم و واقعا انتظار یه فیلم خیلی بهتر از مارول داشتم برای پایان 11سال داستان من با قضیه سفر در زمان مشکل خاصی ندارم و یا بااینکه میگن تونی راحت به جواب رسید که البته ممکنه راحت به جواب نرسیده باشه و قبلا مدت زیادی روش کار کرده باشه و حالا از راه جدید به نتیجه رسید درباره اینکه یه نفر بره به گذشته و با خودش روبرو بشه هم هرچند برام خیلی جالب نیست ولی میتونم قبولش کنم اما چندتا سوال برام پیش اومد که اگه کسی بتونه برام توضیح بده ممنون میشم 1. اگه تانوس از گذشته اومد به آینده و درآینده نابود شد پس نمیتونه دوباره برگرده به گذشته و قضایای فیلم جنگ بی نهایت رو قراره کدوم تانوس انجام بده پس اینجور که معلومه نباید جنگ بی نهایت رخ بده 2. اگه گامورا و نبیولا از گذشته اومدن به آینده و توی آینده موندن که اتفاقات فیلم نگهبانان کهکشان نباید اصلا رخ بده چوت… ادامه نظر را بخوانید »

Alijjj
کاربر مهمان
Alijjj

سنگ های ابدیت بعد بشکن تانوس نابود نشدن بعد از اتفاقات جنگ بی نهایت تانوس خودش اونارو با استفاده از خودشون اونارو ترکوند برا همینم موج دوم سنگ ها ازاد شده بود و تانوسم ترکیده و داغون بود

Amir
کاربر مهمان
Amir

طبق مقاله شما و اینکه جهان موازی ایجاد شده و هر اینکه جهانی که تانوس ازش اومده بود تغییر کرد و توی اون خط زمانی اتفاقات دیگری بجز اتفاتی که در جنگ بی نهایت و نگهبانان کهکشان رخ داد رخ میده البته با اینکه توی فیلم متوجه نشدم که اینو بگن و با اینکه بنظرم زیاد جالب نیست ولی تا حدودی متقاعد کننده هست ولی سوال 3 و 4 بازم بدون جواب میمونه
چون تانوس گفت بعد از بشکن دوم سنگ ها نابود شدن و من فکر میکنم باید نابود میشدن بعد از بشکن تونی
و کاپیتان هم خط زمانی جدیدی ایجاد نکرد و رفت اینجور که شما میگید به صورت مخفیانه زندگی کرد پس نمیتونه سپر رو همراه داشته باشه
در مورد این دو قضیه هم نظری دارید

Mooriam
کاربر مهمان
Mooriam

۳-سنگ ها بعد بشکن تانوس ، نابود نشدن ، بلکه خود تانوس اونارو برای اینکه به دست اونجرز نرسه ، به ی جایی که خودش میدونه گم و گور کرد.
۴-استارک ، سپر کپ رو قبل از سفر به گذشته به کپ پس داد

Amir
کاربر مهمان
Amir

کاش این قضایا رو توی فیلم بهتر باز میکردن که مشخص باشه
به نظر من پایان 11 سال فیلم باید جوری ساخته میشد که از هر نظر بیننده بتونه قضایا رو باور کنه و خب ای کاش پایان کاپتان به جای زندگی خوش و خرم در گذشته و ایجاد سوالات و شبهات بیشتر مثل پایانی که تونی داشت با یه فداکاری تموم میشد
و کاش به جای اینکه ثور رو اینقدر ضعیف و بی خاصیت جلوه بدن یا قوی و نیرومند نمایشش میدادن یا کلا توی فیلم نمیاوردنش
در هرصورت بابت پاسخ هایی که دادین متشکرم تا حدودی قانع کننده بود

محمد
کاربر مهمان
محمد

کل فیلم خیلی خوب بود ولی نباید به کپ همچین پایانی میدادند و از اون بدتر پایان ناتاشا بود که خیلی مزخرف بود باید به جای ناتاشا باید کلینت میمرد

ebrahim
کاربر مهمان
ebrahim

ناتاشا تنها بود ولی کیلینت خانواده داشت!
این منو قانع کرد که چرا ناتاشا پرید!

ErFaN
کاربر مهمان
ErFaN

سلام و خسته نباشین خدمت دوستان
من اومدم بگم ک این فیلم
بسیار هیجان انگیز و زیبا بود
اما پایان دادن ب برخی از شخصیت ها یکم بد بود
مثلا مرگ ناتاشا
ناتاشایی ک تو بیشتر فیلم انتقام جویان نقش مهمی رو داشت
یا مثلا مرگ تونی استارک
تونی استارک یا همون مرد آهنی
ممکنه پس از مرگش برای ببشتر بینندگان سوالی ایجاد بشه ک چرا شخصیت اول تمام فیلم های انتقام جویان باید بمیره ؟ برا منم همین سوال پیش اومد
تونی هم میتونست مانند استیو راجرز یا همون کاپیتان آمریکا پیر بشه و بعدش داستانش پایان بده
من با پیر شدن و پایان داستان کاپیتان آمریکا ی کم مشکل دارم
ک کاپیتان هم نقش اول فیلم های انتقام جویان رو داشت و میتونست کنار قهرمانان دیگه ادامه زندگیشو بکنه
اما در ادامش ک کاپیتان رو دیدم ک کنار همسرش هست تقریبا با این مشکل کنار اومدم
ولی با مرگ تونی نتونستم کنار بیام

در هر حال خیلی فیلم بسیار عالی بود
اما میتونست با پایان ندادن ب برخی شخصیت ها فیلم رو بسیار عالی‌تر بکنه

Pouya
کاربر مهمان
Pouya

اصلا قرار بر این بود که اند گیم قسمت پایانی برای بعضی از شخصیت های اصلی و قدیمی باشه و به نظر من مرگ تونی و ناتاشا و همینطور پیمایان کار کاپیتان از نقطه های قوت فیلم هست چون خیلی کم شده که ببینیم ابر قهرمانی بمیره و همین باعث شده که فیلم احساسی تر و عمیق تر باشه و نشون میده که هدف های بزرگ به فداکاری های بزرگ نیاز دارن و همیشه همه چی به خوبی و خوشی تموم نمیشه

امیر
کاربر مهمان
امیر

من این فیلم رو کیفیت پرده دیدم اما چند نکته میگم بخونین: 1-چندین نقد در چندین سایت خوندم بعضیاش خیلی —- بود مثلا سر جنگ آخر فیلم میگفتن خیلی شلوغه…. خوب عزیزجان تو سینمای پرده بزرگ با کیفیت صدای دالبی ببین نه تو مانیتور و صفحه گوشی و تبلت و ال سی دی تا بفهمی چرا صحنه اونقدر شلوغ بود 2- داریم فیلم می بینیم نه اینکه کتاب و کامیک بخونیم… پس فرصت محدود و حجم اطلاعات زیاده 3- دیدم در نقدها معترض بودند به افت شخصیت تانوث و ایدئولوژیش و چرا این ویلین خوب یهو یک بدمن ابله شد… عزیزجان ما تانوث رو داریم در حالی که میانبر زده در این فیلم… تانوثی که گامورا رو فدا نکرده جنگی نکرده مفت مفت به سنگها رسیده… زجری نبرده… تحول شخصیتی چی؟؟؟ احسنت نداشته… قدرت و عطش قدرت و میل به تک بودن مغرورش کرده. پس تانوث در این فیلم از نظر شخصیت و فهم و کمال و معرفتگرایی کاملا فرق داره با اون تانوث میخواد بگه در خط زمان مختلف… ادامه نظر را بخوانید »

Ceg
کاربر مهمان
Ceg

این فیلم بهترین فیلم تاریخ کمیکه، دقت کنید تاریخ کمیک، وقتی میگید بهترین فیلم تاریخ کمیک نیست یعنی از کمیک هیچی حالیتون نیست، من به عنوان کسی که ۲۵ ساله دارم کمیک میخونم هیچ فیلم کمیک بوکی به این اندازه وفادار و جذاب ندیدم.

Lost
کاربر مهمان
Lost

یعنی دیگه ناتاشا رو نداریم؟ یا ممکن هست باز با یه ترفندی به فیلم برگرده ؟ چون قراردادش با مارول تموم نشده بود

Amir
کاربر مهمان
Amir

اصلا همشو ندیده میگیریم
ولی اصلا نیومدن فکر کنن تور یکی از خدایان باستانه
اومدن بلایی سرش آوردن که…
کلا در حقش همه جا نامردی شد
خدای جنگ که کشتش
تو اونجرز نقش یه ترسویبی لیاقت به درد نخور رو داشت
هرکی از راه رسید چکشش رو بلند کرد رعدوبرق زد
فقط خوب شد نزاشتنش بگن تو خونه رو تمیز کن تا ما برگردیم

watcher
کاربر مهمان
watcher

یه فیلم ابرقهرمانی و بدردنخور دیگه که بیخودی ازش تعریف میشه …