بررسی تئوری: نایت کینگ در نبرد بزرگ وینترفل حضور نخواهد داشت

یکی از تئوری‌هایی که برای قسمت سوم فصل هشتم سریال Game of Thrones وجود دارد، به عدم حضور نایت کینگ در نبرد وینترفل اشاره می‌کند. عده‌ای از کاربران اینترنت و تماشاگران سریال، یک تئوری مطرح کرده‌اند که طبق آن، نایت کینگ قرار نیست در جنگ بزرگ قسمت سوم از فصل نهایی حاضر شود. دلایلی کاملاً منطقی درباره این ماجرا وجود دارد که در ادامه همگی را توضیح می‌دهیم. از طرفی باید بدانید که این تئوری ابداً جدید نیست و از سال گذشته در مقاله 18 تئوری جالب طرفداران درباره فصل هشتم Game of Thrones به آن پرداخته‌ بودیم. با این وجود، می‌توان گفت که پس از تماشای قسمت دوم فصل هشتم، اجرای چنین نقشه‌ای از سوی نایت کینگ، منطقی به نظر می‌رسد!

in post ad
توجه: این فقط یک تئوری است، شاید درست باشد یا غلط. اما توضیح درباره آن خالی از لطف نیست چراکه دلایل بسیار خوبی برای اتفاق افتادنش وجود دارد.

آمار و ارقام درباره نبرد وینترفل چه می‌گویند؟

اول از همه بیایید نگاهی به ارتش‌ها بیندازیم. نایت کینگ ارتشی بالغ بر 100 هزار نفر مرده (شامل انسان و هیولا) دارد. حتماً می‌دانید که به لطف نقشه‌ی احمقانه‌ی جان و همراهانش، یک اژدها (ویسریون) را هم در اختیار گرفته است. از طرفی دنی دو اژدها با نام‌های دروگون و ریگال، ارتش آنسالید و دوتراکی‌ها را دارد که همگی نیروهای قدرتمندی هستند اما اکثراً با مردگان روبه‌رو نشده‌اند. همواره در جنگ‌ها، تعداد نیروها مهم‌ترین مسئله بوده است. نایت کینگ هم مطمئن است که فرماندهان وایت‌واکرش می‌توانند ارتش وینترفل را شکست دهند، پس چه دلیلی دارد که خود او به همراه سلاح اصلی یعنی اژدها وارد نبرد شود؟ آیا بهتر نیست نایت کینگ مستقیماً به کینگزلندینگ برود و ارتشی بزرگ‌تر بسازد؟ بدین ترتیب حتی در صورتِ پیروزی شمالی‌ها بر ارتشِ کنونی نایت کینگ، آن هم با تلفاتِ بسیار زیاد برای شمالی‌ها، شکست قابل توجهی برای نایت کینگ رقم نمی‌خورد.

توجه کنید که کینگزلندینگ حدود 1 میلیون نفر جمعیت دارد! ارتش کمپانی طلایی هم احتمالاً هنوز در آنجا مستقر هستند و با فرضِ اینکه سرسی آن‌ها را به جای دیگری نفرستاده است، این احتمال وجود دارد که 20 هزار مردِ آماده‌ی جنگ به ارتش مردگان ملحق شوند. نکته‌ دیگر این است که دنریس دو اژدها در اختیار دارد و نایت کینگ یکی. معلوم نیست خود نایت کینگ نسبت به آتش اژدها مقاوم باشد یا نه، اما به احتمال بسیار زیاد اژدهای او توسط آتشِ اژدهایان دنریس به راحتی نابود می‌شود (ویسریون اکنون یک وایت است، یعنی باید فرض کنیم که آتش و دراگون‌گلس به او آسیب وارد می‌کند). پس نایت کینگ چرا باید بزرگ‌ترین برگ برنده خود را در معرض خطر قرار دهد؟ اگر نویسندگان این شخصیت را احمق نمایش ندهند، بی‌شک او می‌تواند اعمال خلاقانه‌تری با آن اژدها انجام دهد!

 

رویای برن درباره سایه یک اژدها بر فراز کینگزلندینگ چه می‌شود؟

در فصل چهارم، برن استارک رویاهای مختلفی را مشاهده کرد. او قادر است رویدادهای گذشته و حال را کامل ببیند اما یک قدرت دیگر او، مشاهده‌ی برخی از اتفاقات آینده (به صورت جزئی و نامفهوم) است. یکی از مهم‌ترین صحنه‌هایی که دیدیم، بارش برف در کینگزلندیگ با تخت آهنینی است که هیچ کس روی آن ننشسته و همچنین سایه‌ی یک اژدها روی ساختمان‌های این شهر دیده می‌شود که تاکنون به حقیقت نپیوسته است. این احتمال وجود دارد که این رویاها و تصاویر به هجوم نایت کینگ به این شهر، مربوط شود. در فصل ششم، برن رویاهایی درباره گذشته و آینده‌ی وستروس را مشاهده کرد که بازهم سایه اژدها در آن به چشم می‌خورد.

 

دنریس هم رویایی مشابه برن را تجربه کرده است

در فصل دوم، دنریس در خانه نامیرایان (The House of Undying) واقع در شهر کارث گیر افتاده بود اما رویایی عجیب را مشاهده کرد. او در اتاق تختِ آهنین قدم می‌زد اما آنجا ویران شده بود و برف سرتاسر آن را فراگرفته بود. شاید این رویا نیز نشانه‎ای بر حضور نایت کینگ در جنوب و آوردن زمستان باشد. یا شاهد هم یک صحنه‌ی استعاره‌ای است و قصد دارد مفهوم دیگری را برساند؟

برخی اشاره کرده‌اند که در قسمت اول شاهد فرستاده شدن بران برای قتل جیمی و تیریون بودیم. بنابراین او می‌تواند شاهدی بر حرکت ویسریون به سمت کینگزلندینگ باشد و این خبر ناامیدکننده را به وینترفل برساند. احتمالاً نبرد وینترفل در نهایت با پیروزی زندگان بر ارتش مردگان، پایان خواهد یافت اما زمانی که همه فکر می‌کنند یک پیروزیِ مهم کسب کرده‌اند، خبرهای ناگواری از راه می‌رسند.

 

نقشه‌ی برن برای طعمه قرار دادن خودش، ایراد دارد

برن در قسمت دوم فصل هشتم گفت که مطمئن است نایت کینگ به سراغ او خواهد آمد. این حرف صحیح است اما از نظر زمانی نمی‌تواند منطقی باشد. نشانه‌ی نایت کینگ روی دستِ برن یعنی اینکه او در هر زمانی می‌تواند از محلِ اختفای کلاغ سه‌چشم آگاه شود. بنابراین او عجله‌ای برای خلاص شدن از شر برن ندارد! شما خودتان را جای نایت کینگ قرار دهید، اگر می‌توانستید هر موقع که دلتان خواست به دشمن خود نزدیک شوید و او را از بین برید، چه کار می‌کردید؟ خود را با شتابِ تمام به دام می‌انداختید یا افرادتان را برای سرگرم کردنِ نیروهای دشمن، تضعیف آن‌ها و یا حتی تلاش برای کشتنِ کلاغ سه‌چشم می‌فرستادید؟ فصل قبل گیم آف ترونز نشان داد که گاهی اوقات «منطق» برای نویسندگان در اولویت قرار ندارد، وگرنه ماجرای رفتن به آن سوی دیوار و تقدیم کردن اژدها به نایت کینگ، به آن شکلی که دیدیم اتفاق نمی‌افتاد. به هر حال، فعلاً با این تئوری‌ها مشغول شوید تا قسمت سوم پخش شود!

 

آیا ممکن است نایت کینگ به سراغ سیتادل برود؟

سیتادل

ماجرای دزدیدن چند کتابِ مهم توسط سم تارلی، اینجا از اهمیت زیادی برخوردار است. سم در قسمت دوم بازهم به مخاطبان یادآوری می‌کند که چند کتاب و مقاله را از سیتادل دزدیده است. آیا راز شکستِ نایت کینگ و وایت‌واکرها در همین کتاب‌های دزدی، نهفته است؟ فرض کنیم که این‌چنین است، پس سم تارلی با دزدیدن آن کتاب‌ها احتمالاً خدمت بزرگی به بشریت کرده! اگر نایت کینگ می‌خواهد این جهان را به همراه خاطراتِ آن از بین ببرد، کجا بهتر از سیتادل تا نابودیِ خاطرات انسان‌ها را از آنجا آغاز کند؟ شاید پذیرش این مورد برای برخی سخت باشد، اما عده‌ای از تماشاگران معتقدند که نایت کینگ ممکن است در راه سیتادل باشد تا آن را با خاک یکسان کند و تمام خاطرات و تاریخ مکتوبِ وستروس را از بین ببرد.

 

این توضیحی بود برای یک تئوریِ معروف که مدت‌هاست ذهن مخاطبان را درگیر کرده است و حتی احتمال درست بودن بخش‌هایی از آن وجود دارد. قسمت سوم فصل هشتم Game of Thrones در تاریخ «9 اردیبهشت 98» پخش خواهد شد. باید منتظر بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین نبرد تاریخ تلویزیون (و حتی سینما) با 82 دقیقه هیجانِ خالص باشید.

منبع آی پیرامید Insider
مطالب مرتبط

6
بخش دیدگاه‌ها

avatar
3 گفت و گوها
3 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
3 تعداد نویسندگان
امین موسویمحمدرضاعارف افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
عارف
کاربر مهمان
عارف

سلام، رویا برن و دنریس شاید اتفاق بیفته ولی این یعنی نایت کینگ تنهایی و با یه اژدها میره که کل کینگزلندیگ رو بگیره؟ اینکه ریسک بیشتری برای نایت کینگ داره. و اینکه الان ارتشش به وینترفل رسیدن و جنگ داره شروع میشه، نایت کینگ اگه این نقشه رو داشت قبل اینکه ارتشش رو بیاره وینترفل همچین کاری میکرد.و اگر این اتفاق بیفته یعنی کل فصل هشتم میشه جنگ بین وینترفل و مرده ها و سرسی به همین راحتی نابود میشه! که به نظرم غیرممکنه. سم قسمت اول درحال خوندن کتاب ها بود و به نظرم بزودی چیزای مهمی پیدا میکنه که خیلی کمک کنه.

محمدرضا
کاربر مهمان
محمدرضا

سلام خسته نباشین اول یه سوال دارم ! این کاری که دنریس کرد و اژدهای خودشو خیلی مسخره طور به فنا داد توی خود کتاب اصلی هم انجام شده یا تغییرش دادن ؟؟؟؟ دوم اینکه ؛ احتمال این تئوری که نایت کینگ بره سمت کینگز لند زیاده و میشه گفت حتمی چون اگه دنریس یا جان کشته بشن زنده ها به جنگیدن ادامه میدن ولی اگه نایت کینگ مستقیما وارد جنگ بشه و توسط اژدهای دنریس نابود شه همه زحمات خودش و نویسنده ها به باد میره ! ولی شما توی متن گفتید برای ساختن ارتشی بزرگ تر میره اونجا ؛ در صورتی که میدونیم اژدهای نایت کینگ همه چیزرو با اون شعله های خاصی که داره نابود میکنه … پس دیگه مرده ای نمیمونه که بخواد به ارتش نایت کینگ ملحق بشه ! به نظر من نایت کینگ با رفتنش به کینگز لند میخواد هیچی جز ویرانی و نابودی اونجا باقی نمونه … تنها مانعشم اژدها های دنریس بودن که تو وینترفل سرگرم مُرده ها هستن …! بعد از… ادامه نظر را بخوانید »

محمدرضا
کاربر مهمان
محمدرضا

ممنون بابت راهنمایی درباره کتاب ؛ البته راجب نظر اون دوستمون آقا عارف که گفته برای نایت کینگ ریسک بیشتری داره که با یه اژدها بره به کینگزلند ، اتفاقا باید بگیم خیییلی ریسک کمتری داره ؛ چون مردم اونجا برعکس شمالیا هیچ راه مقابله ای با نایت کینگ بلد نیستند و حتی ابزارشو مثل شیشه اژدها و یا خود اژدها رو هم ندارن!!! و مهم تر از همه آمادگیشو هم ندارن و از همه جا بی خبرن …
البته همچنان این موضوع فقط ی تئوریه 😅