تحلیل و نقد سریال Game of Thrones – قسمت اول ، فصل هشتم

14

انتظارها پس از 595 روز به پایان رسید و پخشِ فصل آخر یکی از محبوب‌ترین سریال‌های تاریخ آغاز شد. افراد زیادی در سراسر دنیا از جمله کشورمان، برای شروع فصل هشتم سریال Game of Thrones لحظه‌شماری می‌کردند اما آیا این سریال موفق شده پاسخی شایسته برای صبر تماشاگران باشد؟ باید گفت بله! اپیزود اول به عنوان افتتاحیه تا حد زیادی قابل قبول است و دقیقاً همان کاری را انجام می‎‌دهد که انتظار داشتیم. در ادامه با نقد و بررسی سریال همراه ما باشید.

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

یکی از ایرادات بزرگ سریال Game of Thrones در فصل‌های اخیر این است که با افزایش بودجه و بزرگ‌تر شدن نبردها از آن حس و حال اصلی‌اش فاصله گرفت و هر روز به اثری عامه‌پسندتر و قابل پیش‌بینی بدل گشت. به همین دلیل، فصل 7 را می‌توان یکی از ضعیف‌ترین فصل‌های سریال دانست. فصلی که فقدان دیالوگ‌های قدرتمند در آن حس می‌شد و بی‌منطقی بر داستان‌گویی حاکم بود. از طرفی شاهد افزایش جاه‌طلبی سازندگان برای خلق سریالی بودیم که می‌خواست ضعف‌های فیلمنامه‌ای خود را با جلوه‌های فوق‌العاده و صحنه‌های جذاب بپوشاند، فارغ از اینکه اولویتِ یک تماشاگر حقیقی که سال‌ها سریال را همراهی کرده، تماشای جنگ‌های عظیم و بی‌مغز نیست. شخصیت‌ها همان عنصری هستند که به «بازی تاج و تخت» شکوه می‌بخشند و نه چیزی بیشتر. در فصل‌های اول نمی‌توان اثری از نبردهای پرخرج و طولانی یافت اما اهمیت خطوط داستانی به راحتی حس می‌شود. اگر نبرد حرام‌زادگان برای تماشاگر اهمیت دارد و به یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های کل سریال تبدیل می‌شود، به دلیلی هجوم ارتش‌ شمال و بولتون‌ها نیست، بلکه در پشت‌پرده نبرد عمیق‌تری میان شخصیت‌ها جریان داشت که بُعد احساسی بی‌نظیری به سریال می‌بخشید. اما فصل 8 چه روندی را در پیش خواهد گرفت؟ با پخش یک قسمت نمی‌توان از چنین موضوعی مطمئن شد اما به نظر می‌رسد در این فصل، هم نبردهای فیزیکیِ بزرگی خواهیم داشت و هم نبردهایی که نبوغ و زیرکیِ شخصیت‌ها در آن نقش اصلی را ایفا می‌کند.

سانسا: «وینترفل در اختیارشماست، سرورم!» – از آن دیالوگ‌هایی که 180 درجه با منظور اصلی‌اش در تضاد بود.

به لطف جرج آر. آر مارتین، سریال در 5 فصل اول از دیالوگ‌ها و اتفاقاتی بسیار غیرقابل پیش‌بینی و شوکه‌کننده برخوردار شده بود. از فصل 6 به بعد هم صحنه‌های هیجان‌انگیز و اتفاقاتِ حیر‌ت‌آور کم نداشتیم اما به نظر می‌رسید که فیلمنامه دیگر آن حسِ کتاب را نادیده گرفته و سازندگان قصد دارد کار خودشان را انجام دهند. یعنی تبدیلِ سریال به چیزی شبیه به بلاک‌باسترهای تابستانی! همین موضوع سبب شد با کمی ترس به سراغ فصل هشتم بروم و همین الان که در حال نگارش نقد هستم، احساسات متفاوتی نسبت به اپیزود دارم که غالباً مثبت است. قسمت اول فصل هشتم با عنوان «وینترفل»، تا جای ممکن ریسک نمی‌کند و همان چیزی را تحویل مخاطب می‌دهد که انتظار دارد. از رسیدن جان و دنریس به وینترفل گرفته تا آغاز تقابل‌های جدید در شمال (سانسا و دنریس) و همچنین اطلاع یافتن جان و سم تارلی از خبرهایی دردناک.

اپیزود اول فصل هشتم Game of Thrones اشارات واضحی به اپیزود اول سریال و ورود شاه رابرت به وینترفل دارد.

قسمت اول فصل هشتم Game of Thrones اشارات واضحی به اپیزود اول سریال و ورود شاه رابرت به وینترفل دارد. موسیقی دقیقاً همانی است که در اولین قسمتِ سریال استفاده شده بود. نماهای فیلمبرداری شده از یک کودک شمالی که ورود ارتش دنریس را از مکانی مرتفع مشاهده می‌کند، کاملاً یادآور روزهایی است که برن استارک برای بالا رفتن از در و دیوار قلعه‌ی وینترفل، سر از پا نمی‌شناخت. ملکه دنریس با اژدهایان عظیمش وارد شمال می‌شود اما تنها چیزی که می‌بیند، برخورد خشک و عصبیِ شمالی‌هاست. نگاه زهرآلود لیانا مورمونت در هنگام ورود دنریس کافی است تا به عمقِ فاجعه از دیدگاه شمالی‌هایی که همه امیدشان به داشتنِ پادشاهی جدید بود، پی ببرید.

آیا جدال واقعی بین سانسا و دنریس خواهد بود؟ مثل اینکه چنین دعواهای خانوداگی از قدیم اتفاق می‌افتاده است!!!

بی‌شک سانسا هم از این قضیه رضایتی ندارد و اینکه جان بدون خواستنِ نظر او، دنریس را به عنوان ملکه معرفی کرده، تصمیمی ناصحیح می‌داند. سانسا در دو فصل اخیر، یک شخصیت کاملاً متفاوت را به نمایش گذاشت، به طوریکه خیلی‌ها او را سرسیِ جدید می‌دانند. او از دغل‌بازترین آدم وستروس یعنی لیتل‌فینگر و همین‌طور خودخواه‌ترین ملکه‌ی تاریخ یعنی سرسی، درس‌هایی فراموش‌نشدنی آموخته است. سانسا یک دختر رویابافِ شمالی بیشتر نبود که روزگاری آرزوی ازدواج با یک شاهزاده‎ی مو طلایی (جافری) و بزرگ‌ کردن چند بچه را در سر داشت اما سرنوشت او را زنی استوار و قدرتمند تبدیل کرده است. به قول لیتل‌فینگر «تمام جنگ‌ها رو همیشه و هرکجا در ذهنت انجام بده، اینطوری هیچ چیز غافلگیرت نمی‌کنه.» این دقیقاً کاری است که سانسا در حال انجامش است. او احتمالاً تاکنون سناریوهای مختلفِ جنگ با وایت‌واکرها، سرسی و حتی دنریس را در ذهنش مرور کرده و آماده است. برخورد دنریس و سانسا چیز عجیبی نیست و می‌شد آن را به راحتی پیش‌بینی کرد. حالا که سانسا، حمایت آریا را هم دارد و به مدافعِ خاندان استارک تبدیل شده، دنریس باید حسابی مواظب باشد!

دنریس تارگرین
ملکه‌ای که وستروس را ارث پدری‌اش می‌داند! نباید هم چندان محبوب باشد. دنریس یا رویای انتقام، کشتن دشمنان و پس گرفتن حکومت خاندانش بزرگ شده است.

اما مشکلی که همیشه شخصیت دنریس داشته، نوعی طلبکاری و انتظار بی‌جاست که او را حداقل برای من تبدیل به فردی منفور می‌کند. او انتظار دارد تمام لردهای شمالی از جمله خاندان استارک جلویش زانو زده و به همین راحتی او را ملکه بدانند. او می‌خواهد بدونِ به دست آوردن اعتماد مردم، خود را ملکه بنامد و در صورت لزوم، از اژدهایانش برای ایجاد رعب و وحشت بهره بگیرد. (مثل کاری که در نبرد فصل قبل با لنیسترها انجام داد) دنریس در فصل قبل آنقدر عصبانی بود که قصد داشت با اژدهایانش، کینگزلندینگ را در شعله‌های آتش نابود کند و اگر تیریون و جان نبودند، بعید نبود که این کار را انجام دهد! بنابراین نوعی از جنون و خودخواهی همواره در شخصیتِ دنریس وجود داشته و از این حیث، دست کمی از پدرش یعنی اریس دوم ملقب به پادشاه دیوانه ندارد. این حقیقت، باعث کاهش محبوبیتش در نزد اهالی وستروس و کاهش احتمالِ اعتماد کردن به او شده است.

نوعی از جنون و خودخواهی همواره در شخصیتِ دنریس وجود داشته و از این حیث، دست کمی از پدرش یعنی اریس دوم ملقب به پادشاه دیوانه ندارد.

فراموش نکنید که پدر و برادر ند استارک به دست پادشاه دیوانه کشته شده بودند و شمال این موضوع را به یاد می‌آرود، بنابراین اعتمادِ دوباره به یک تارگرین، اگرچه غیرممکن نیست اما بسیار دشوار به نظر می‌رسد، مگر اینکه او به همه ثابت کند مانند پدرش نیست. در واقع اعتماد مردم این سرزمین که انواع و اقسام خیانت‌ و خونریزی را دیده‌اند، به همین راحتی جلب نمی‌شود. دنریس ابتدا باید بتواند برای همین مردم، فداکاری و ایثار کند تا بتواند ملکه‌‌ای لایق باشد. در ادامه یکی از تصمیمات بدِ دنریس در این فصل مشخص می‌شود. یعنی زمانی که او پدر و برادر سم تارلی را در آتشِ اژدها پودر کرد. در یکی از صحنه‌های مهم اپیزود اول می‌بینیم که ملکه‌ی اژدها و سم تارلی، درباره این موضوع صحبت می‌کنند و یک بار دیگر دنریس همان شخصیت بی‌احساس و طلبکارش را به نمایش می‌گذارد. خاندان تارگرین همواره خارجی‌هایی بوده‌اند که با شعار «در آتش بسوزید یا از ما پیروی کنید» بر مردم حکم‌فرمایی کرده‌اند. ایگون فاتح هم به زور شمشیر و آتش، خاندان‌‌های اصلی وستروس (به جز دورن) را تسلیم کرد اما روش‌های سنتی برای دنی چندان کارساز نیست.

جان سوار بر اژدها
همان‌طور که انتظار می‌رفت، جان بالاخره اژدهاسوار شد! ریگال (همین اژدهای بالا) بخاطر پدر واقعی جان (ریگار تارگرین) نامگذاری شده است.

در نقطه‌ی مقابل، جان اسنو را داریم که همواره تاج و تخت برایش اهمیتی نداشته است. او به اینکه چه کسی حکومت کند اهمیتی نداده و نمی‌دهد و به هدفی والاتر اشاره می‌کند. او خوبِ همه را می‌خواهد و تاکنون اطرافیانش را متقاعد کرده که مرد دستکاری است اما اکنون بخاطر دانستنِ هویت واقعی‌اش، بر سر بزرگ‌ترین دوراهیِ ممکن قرار گرفته است. راه بازگشتی هم وجود ندارد، یا باید به دنریس خیانت کند و خودش را شاهزاده‌ی برحق بداند که از نظر تئوری صحیح به نظر می‌رسد یا اینکه این موضوع را همچنان نادیده بگیرد. او هم خون اژدها را در رگ‌هایش دارد و هم یک استارکِ واقعی است. می‌تواند ادعای پادشاهی شمال را داشته باشد و جنگ‌ خاندان‌های وستروس را پایان دهد. البته شاید او به قطع رابطه با دنریس راضی شود و تمرکز را روی جنگِ پیش‌رو بگذارد. از طرفی نباید سانسا را دست کم گرفت، چراکه مجموعه‌ی تصمیماتِ غلط جان، ممکن است نتیجه‌ای جز آسیب‌پذیر شدن دوباره‌ی استارک‌ها در مقابل دشمنان نداشته باشد. در قسمت اول به خوبی زمینه‌ی رقابت سانسا و دنریس شکل گرفته و شاید تا پس از جنگ بزرگ هم ادامه یابد. البته مشکل سانسا با دنریس کاملاً قابل درک است و اگر با دید منصفانه به آن بنگریم، او سعی دارد از باقی‌مانده‌ی شمال و خاندان استارک حفاظت کند، کاری که از جان برنمی‌آید چراکه او بسیار بی‌احتیاط است. جان در نبرد حرام‌زادگان تا مرز مرگ پیش رفت و نشان داد که یک شخصیتِ احساسی است که برخی مواقع، توانایی کافی برای رهبری و اتخاذ تصمیمات ضروری را ندارد.

در قسمت اول به خوبی زمینه‌ی رقابت سانسا و دنریس شکل گرفته. آیا این جدال پس از جنگِ بزرگ هم ادامه خواهد داشت؟

اما جنگِ فصل هشتم، جنگ مرگ و زندگی است، نه تاج می‌شناسد و نه تخت، خوب و بد را یکجا از بین می‌برد. احتمالاً در پایان اپیزود سوم، تکلیف جنگِ شمال و وایت‎واکرها مشخص خواهد شد و افرادی که از آن جان سالم به در می‌برند، نقش مهمی در آینده‌ی وستروس خواهند داشت. آیا دنی می‌تواند در همین جنگ، علاوه بر ملحق کردن شمال به نیروهای خودش، پیش‌گویی آزور آهای را محقق کند؟ یا اینکه جان (ایگون تارگرین) همان شاهزاده موعود خواهد بود؟ حتی این احتمال وجود دارد که هیچ کدام از این شخصیت‌ها، آن شاهزاده‌ی اصلی نباشند. باید دید که آیا نویسندگان و سازندگان، دل و جرعت مطرح کردن شخصیت‌هایی جز جان و دنریس را به عنوان آزور آهای دارند، یا باز هم می‌خواهند نسخه‌ قابل پیش‌بینی و عامه‌پسندانه‌ی ماجرا (جان یا دنی) را تحویلمان دهند؟

جایزه موردانتظارترین ملاقات در فصل هشتم می‌رسد به جان و آریا. همین صحنه اتفاقات زیادی را از فصل اول تاکنون برایمان یادآوری می‌کند. اتفاقاتی که باعث تکامل شخصیت‌ها شده است.

نخستین قسمت فصل هشتم بازی تاج و تخت حاویِ دیدارهایی بود که بسیار انتظارشان را می‌کشیدیم. آریا سرانجام با جان ملاقات کرد و یکی از بهترین صحنه‌های این قسمت رقم خورد. هر دوی این شخصیت‌ها بسیار تغییر کرده‌اند. آریا در فصل اول، دختر بازیگوشی بود که دوست داشت تبدیل به جنگجو شود و جان، فرزند حرام‌زاده‌ای که می‌خواست به نگهبانان شب بپیوندد. حالا آریا یک قاتل بدون چهره است و جان، مردی که از مرگ بازگشته و قرار است به مصاف ارتش مردگان برود. از نکات جالب دیگر، تصویر اسلحه‌ای بود که آریا به گندری نشان داد. او خنجر والریایی‌اش را دارد اما این خنجر فقط برای مبارزات نزدیک مناسب است. احتمالاً گندری سلاحی شبیه به نیزه خواهد ساخت که بخشی از آن قابلیت جداشدن دارد و برای کشتنِ وایت‌واکرها به دراگون‌گلس مجهز شده است. از دیدارها حرف زدیم، بهتر است اشاره‎ای به دیگر دیدارِ مهم داشته باشیم. بله، برن استارک و دوست قدیمی‌ای که برن از شب قبل منتظر رسیدنش بوده که کسی نیست جز جیمی لنیستر.

شاید ماجرای پرتاب شدن برن توسط جیمی در فصل اول و معلول شدن او، در حال حاضر چندان اهمیتی نداشته باشد اما به هرحال، در پیش‌نمایش قسمت دوم مشخص شد که جیمی برای پاسخگویی، در دادگاهی با حضور دنریس و جان قرار می‌گیرد. دنریس احتمالاً در قسمت دوم هم دست از این غرور و طلبکاری برنمی‌دارد و به جیمی می‌گوید: «وقتی بچه بودم، برادرم موقع خواب داستانی درباره‌ی مردی که پدرم را کشت، برای من تعریف می‌کرد، داستان تمام کارهایی که می‌توان با او انجام داد.» اینجا هم می‌بینیم که دنریس همچنان از نفرت و انتقام صحبت می‌کند! ببخشید که پدر دلسوز شما می‌خواست کینگزلندینگ را با تمام مردمش از بیخ و بن بسوزاند! جیمی همواره برای به قتل رساندن اریس مورد سرزنش و اتهام قرار گرفته است. گرچه کار او از نظر اخلاقی درست بوده و به نجات بیگناهان منجر شده، نمی‌توان انکار کرد که او شرافت یک شوالیه و قسمِ خود را زیرپا گذاشته است.

کمپانی طلایی
ارتش کمپانی طلایی به فرماندهی هری استریکلند می‌تواند نقش مهمی در اتفاقات فصل هشتم گیم آف ترونز داشته باشد. (البته توجه کنید که فیل جنگی ندارند!)

 

ارتش کمپانی طلایی هم به کینگزلندینگ رسید اما متاسفانه سرسی رویای داشتنِ «فیل جنگی» را به گور می‌برد (فیل در مقابل اژدها، البته نوعی طعنه‌ از سوی نویسندگان است چراکه مدتی است دایرولف جان یعنی گوست را هم ندیده‌ایم، چه به برسد به فیل جنگی که به بودجه و زمان بیشتری نیاز دارد!). سرسی عین خیالش نیست که ارتش نایت‌کینگ از دیوار عبور کرده و فقط به تخت آهنینِ جنوب تکیه زده است. باید دید که او چه نقشه‌ای در سر دارد، قطعاً سرسی زیرک‌تر از آن است که خطر نایت کینگ را به کلی نادیده بگیرد. آیا وایلدفایرهای باقی‌مانده در شهر، در مبارزه با وایت‌واکرها به کار خواهند آمد؟ حتی طبق یک تئوری ممکن است او و تیریون پشت درهای بسته، به توافقی برای آینده‌ی وستروس رسیده باشند که از جزئیات آن مطلع نیستیم. یک مورد مهم دیگر در سرزمین پادشاهی، ماموریت جدید بران برای به قتل رساندن برادرانِ سرسی با همان کمانی است که تیریون، پدرش تایوین لنیستر را با آن به کشته بود. لنیسترها یک بار دیگر نشان دادند که رسماً داغون‌ترین خاندان وستروس هستند! البته چندان مطمئن نیستیم که بران به این دستور عمل خواهد کرد یا نه. هر دو برادر به خوبی بران را می‌شناسند و مدتی را با او گذرانده‌اند، پس باید دید که او کدام مسیر را انتخاب خواهد کرد. خدمت کردن به سرسی یا کمک به دوستان قدیمی.

در نخستین قسمت فصل نهایی، هیچ یک از شخصیت‌های مهم نمردند اما نایت کینگ پیامی رعب‌آور را توسط لرد آمبرِ نوجوان بر دیوارهای قلعه‌ «لست هارث» حک کرد. در مجموع شروعی بسیار قابل پیش‌بینی اما خوب را شاهد بودیم ولی طولی نمی‌کشد نبردهای عظیم وستروس از راه برسند و رازهای بیشتری برملا شوند. بنابراین خود را برای قسمت‌هایی هیجان‌انگیز، رازآلود و خونین آماده کنید، چراکه در حال دنبال کردن فصل آخر Game of Thrones (بازی تاج و تخت) هستید.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره این سریال داشته باشید، مقالات زیر را بخوانید:

 

دعوت می‌کنیم نظرات خود را از بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید. قسمت دوم در تاریخ «2 اردیبهشت 98» در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع آی پیرامید
مطالب مرتبط

14
بخش دیدگاه‌ها

avatar
7 گفت و گوها
7 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
8 تعداد نویسندگان
مریمامین موسویامیرGhostEhsan افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
نگین
کاربر مهمان
نگین

بهترین نقدی که دیدم به دور از جو زدگی های عمومی و نادیده گرفتن حقایق از تمام جوانب

مهمترین ویژگی ای که یک رهبر باید داشته باشه خرد و سیاسته که خیلی از شخصیت های اصلی و محبوب سریال مثل دنریس، جان ، ند ، راب و … ازش بی بهره بودن

روند داستان طوری داره پیش میره که ( اگر حدسم درست باشه و صرفا یکی از ایراد های فیلمنامه نویسی نباشه) تماشاچی رو آماده میکنه برای مرگ یا خیانت دیدن دنریس

JaW
کاربر مهمان
JaW

ممنون بابت نقد. نقد خیلی خوبی نوشتید امیدوارم نقد های قسمت های بعدم همینطوری درجه یک باشه در وهله اول بگم شخصیت دنریس یه شخصیت خاکستری بوده برای من نه خوب خوب نه بد بد اینکه شما تو نقدتون گفتین دنریس یه حس همیشه طلبکاری داره واقعا درسته ولی از اونور باید درک کرد که بقول خودتون شخصیتی که با شبانه روز با داستان برادرش درباره ارث مرگ پدرش و اینا بزرگ شده باشه یکم طبیعی این حس طلبکاریش.شخصا دوست دارم در ادامه این سریال سم تارلی جواب دادهه بشه که همونطور که تو تاجتو کنار گذاشتی برای برای مردم ایا اونم حاضره همینکارو انجام واقعا این سوال مشخص میکنه دنریس دقیقا چه وجه ای داره. راستی گوست کجاست واقعا سریال داره تموم میشه هنوز نیستش حداقل این دو قسمت بیارنش بعد قسمت سوم بکشنش از گرگ اریا که راحت شدن :d درباره ی خط داستانی بران که مشخصه اون خیانت نمیکنه در حق برادرا ولی اگر خیانتی قراره اتفاق بیفته جالب میشه تیریون بیفته جلوی جیمی و فداکاری انجام… ادامه نظر را بخوانید »

Majid
کاربر مهمان
Majid

نقد بسیار خوب و عاقلانه ای بود. این چیزیه که من سه ساله دارم میگم. گیم آف ترونز در حال تبدیل شدن به یک اثر بلاک باستری و پلاستیکی (مثل سری فیلم های اونجرز) هستش. کلا حال و هوای فصل های اول رو نداره. فصل 7 ضعیف ترین و بدترین فصل بود. به خصوص شروع رابطه جان و دنی که اون ها رو برای من به چندش آور ترین زوج ممکن (البته بعد از توایلایت) کرده. انتظار بسیار بیشتر و بهتری از دیدار مجدد جان و آریا داشتم. تیریون لنیستر تقریبا به اندازه یه گونی سیب زمینی بی مصرف شده و فقدان نقش ها و دیالوگ های به یاد موندنیش در فصل های اول کاملا مشهوده. تنها کارکتری که داره روز به روز بهتر میشه سانسا هست. این دختر فوق العاده ست! نقش هاش رو به عالی ترین شکل ممکن ایفا کرده. جایی که باید احمق باشه ، احمقه و جایی که باید زیرک باشه بسیار زیرک و تیزه. اون حالا تقریبا شبیه مادرش شده حتی صداش! در کل من… ادامه نظر را بخوانید »

Ehsan
کاربر مهمان
Ehsan

سلام
شاید اشکالاتی داشت این اپیزود اما بعضی میان نقدهای به شدت منفی مینویسن براش کار جالبی نیست
به نظرم باید یکم صبر کرد و بعد گفت سریال کارشو درست انجام داده یا نه.. تا دو قسمت دیگه ببینیم اون جنگی کع گفتن اونقدر بزرگ و فوق العادس چی میشه …
منتظر نقد قسمت های بعدی هستیم

Ghost
کاربر مهمان
Ghost

منم میگم سریال در فصل قبل اشکالات منطقی داشت و جای دفاع نداره.
ولی بازم بعد کتاب یعنی بعد از فصل ۵ اپیزودهای خیلی خوبی داشتیم. نمونش هودور و اون قسمت جنگ حرام زادگان که چقدر عالیی کار شده بودن!! پس این ها و خاطرات عالیمون رو فراموش نکنیم
دیگه قرار نیست برگردیم به فصل اول و دوم و شخصیتا وقت داشته باشن نیم ساعت صحبت کنن چون ماهیت GOT عوض شده. اونقدر سریال بزرگ و محبوبی هست که ناچارا باید شبیه اکشن بی مغز و بلاک باستری بشه.
من خوددم کلی مشکل داشتم با این اپیزود اول فصل هشتم ولی نمیتونم بگم «بد» بود
شاید عالی نباشه ولی در نقد گفتید که همون انتظار اولیه رو برآورده میکنه و قبول دارم این حرفو…
اگر یکی دو قسمت دیگه اینطور باشه که امکان نداره! اون موقع بیاید قضاوت کنیم و بگیم افتضاحه

امیر
کاربر مهمان
امیر

اولا با تشکر از نظراتتون، دوما این که فصل هفتم ضعیف بود با شما موافقم ،سوما این که داداش من که این نقد رو درمورد شخصیت دنریس کردی دنریس همون کسی هست که زنجیر برده ها رو شکست و با تمام زیر دستاش رفتار درستی رو داره و او در حالی که میتونست کینگز لندینگ را با یک حمله شکست دهد سکوت کرد که مردم بیگناهی که ممکنه در این جنگ بمیرن تلف نشن البته تا وقتی که سرسی اول به های گاردن و کشتی کریجوی ها و دورنی ها حمله کرد.شخصیت دنریس با تمام ویژگی های بالا اگر به قول شما این شخصیت منفور رو نداشت که میشد یک امام یا پیامبر یا جومونگ که هیچ اشتباهی ندارند و معصومند و این شخصیت منفور و جاه طلبی که سازندگان سریال به این شخصیت دادند یک ضعف نیست یک قوت هست. در غیر این صورت که میشد جومونگ (که خودتان عادلانه قضاوت کنید که جمونگ رو بیشتر پسندیدید یا تاج و تخت رو )داداش من که این نقد غلط رو… ادامه نظر را بخوانید »

امیر
کاربر مهمان
امیر

بله نقد شما هم مورد احترام هست و من هم لایک زدم و هر کس نظر خودش رو داره و سلیقه ای هست ؛ فقط منظور من از جومونگ این بود که اگه دنریس هیچ نکته منفی نداشت و همه کار هاش بدون عیب و ایراد بود که میشد مثل جومونگ که از اول فیلم هیچ اشتباهی ازش سرنزد. و هیچ کس بدون عیب و ایراد نیست حتی بزرگترین رهبران . با تشکر از نظراتتون،و اگر من در نظرم یکم تندروی کردم شما ببخشید.💙