10 لحظه‌ی دنیای مارول که باید برای Avengers Endgame به یاد داشته باشید

حدود یک سال از زمان اکران فیلم Avengers: Infinity War (انتقام‌جویان: جنگ ابدیت) می‌گذرد و اکنون طرفداران مارول در سراسر جهان، منتظر پخش فیلم Avengers: Endgame هستند. این فیلم را می‌توان یکی از موردانتظارترین آثار سینمایی تاریخ برشمرد، به طوریکه طرفداران برای آن سر از پا نمی‌شناسند و لحظه‌شماری می‌کنند! البته مارول هم تاکنون سعی کرده اطلاعاتی را از فیلم لو ندهد و حتی پوسترها و تریلرهای فیلم را دستکاری کرده است. بنابراین هرچقدر هم که تئوری پردازی کنیم، نمی‌توان حدس زد که دقیقاً در نهایت چه اتفاقی می‌افتد.

in post ad

قبل از تماشای Endgame بهتر است سَری به 10 لحظه‌ی مهمِ دنیای سینمایی مارول بزنیم که تاثیر مستقیمی بر فیلم خواهند داشت. اگر می‌خواهید این لحظات و اتفاقات کلیدی را به خاطر بسپارید و به بهترین شکل برای قسمت چهارم انتقام‌جویان آماده شوید، همراه وبسایت آی پیرامید باشید.

 

10 – ثور در ابتدای «جنگ ابدیت» تقریباً تمام نزدیکان خود را از دست داد

ثور در فیلم انتقام‌جویان

با اینکه تبلیغات فیلم بر روی کاپیتان آمریکا و آیرون من تمرکز دارد، بهتر است به خاطر داشته باشید که چه بلاهایی به سر ثور آمد. در فیلم Thor: Ragnarok سرزمین ازگارد با خاک یکسان شد، درفیلم بعدی برادر او لوکی و همین‌طور دوستش همیدال به دست تانوس کشته شدند. مطمئناً این سوگواری و غم، موجب می‌شود که ثور در رسیدن به هدفش که انتقام از تانوس است، مصمم‌تر عمل کند. باید دید که آیا او می‌تواند در Endgame تانوس را شکست دهد یا این کار را قهرمان دیگری انجام خواهد داد؟

 

9 – ارتباط نبولا و گامورا با تانوس

نبولا و گامورا

گامورا در فیلم Avengers: Infinity War به دست تانوس کشته شد، پس نبولا و راکت راکن، تنها بازماندگان گروه محبوب «نگهبانان کهکشان» هستند. تانوس با بی‌رحمی و قساوت، نبولا را بزرگ کرد و پدر به‌شدت بدی برای او بود. اکنون نبولا، دلایلی بسیار شخصی برای سرنگون کردن تانوس دارد. حتی این امکان وجود دارد که نبولا نقش مهمی در داستان Endgame و شکستِ نهایی تانوس داشته باشد.

 

8 – کاپیتان مارول قدرت عظیم خود را نمایان می‌کند

کاپیتان آمریکا

اضافه شدن شخصیت قدرتمندی همچون کاپیتان مارول به جمع انتقام‌جویان می‌تواند به نفع آن‌ها تمام شود. در فیلم Captain Marvel که دهه 90 میلادی جریان دارد، کارول دنورز متوجه می‌شود که چه قدرت عظیمی درونش نهفته است. او در انتهای فیلم از زمین خارج می‌شود تا به مردم سیارات دیگر در کهکشان کمک کند. البته قدرت زیادِ او، به این معنی نیست که او مثل آب خوردن تانوس را از پا درمی‌آورد بلکه همه‌ی انتقام‌جویان باید به عنوان یک تیم عمل کنند. احتمالاً در فیلم Endgame بیشتر بر روی شخصیت کاپیتان مارول و قدرت‌های او تمرکز خواهد شد.

 

7 – قلمروی کوانتومی در فیلم انت‌من و واسپ

انت‌من قلمروی کوانتومی

فیلم Ant-man and the Wasp یکی از فیلم‌های سرزنده و شاد در دنیای مارول محسوب می‌شود اما نباید به این خاطر، اهمیتِ داستانی آن را نادیده گرفت. در واقع بیشتر تئوری‌های مهم از زمانی شکل گرفت که قلمروی کوانتومی به طور جدی در این فیلم مطرح شد. بنابراین این احتمال وجود دارد که انتقام‌جویان با استفاده از قلمروی کوانتومی و سفر در زمان، به جنگِ تایتان دیوانه بروند. در فیلم انت‌من و واسپ، اسکات لنگ وارد قلمرو شده و در آنجا حبس شده بوده اما می‌بینیم که در تریلرهای Avengers Endgame حضور دارد. پس نحوه خروج او از قلمروی کوانتومی می‌تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

 

6 – بِشکن تانوس

بکشن تانوس

اهمیت فراوان این لحظه کاملاً واضح و روشن است اما به دلیل تاثیر آن بر فیلم Avengers Endgame باید در لیست قرار بگیرد. تانوس موفق شد انتقام‌جویان را شکست دهد و با به دسترسی به 6 سنگ ابدیت، نیمی از جمعیت دنیا را به پودر تبدیل کند. پس همه‌ی قهرمانان داستان، تعدادی از عزیزان و دوستان خود را از دست داده‌اند. نه تنها در سیاره زمین، بلکه نیمی از موجودات زنده در تمام کهکشان از بین رفتند که این موضوع طعم شکست را برای قهرمانان تلخ‌تر می‌کند. آن‌ها نقشه‌ای برای پس گرفتن سنگ‌ها و بازگرداندن جمعیت پودرشده دارند اما این کار به این سادگی‌ها نخواهد بود!

 

5 – اختلاف بین استیو راجرز و تونی استارک

کاپیتان آمریکا جنگ داخلی

افرادی که فیلم‌های مارول را دنبال کرده‌اند می‌دانند که شرایط در Captain America: Civil War بسیار وخیم شد و قهرمانان به جان یکدیگر افتادند. مهم‌ترین درگیری میان کاپیتان آمریکا و آیرون من رخ داد که باعث شد گروه Avengers از هم بپاشد. بخاطر اتفاقاتی که در این فیلم افتاد، حواس قهرمانان از نجات دنیا منحرف شد و آنان نتوانستند همکاریِ مورد نیاز را داشته باشند. این دو شخصیت حتی در فیلم «جنگ ابدیت» با یکدیگر ملاقات نکردند و هنوز متحد نشده‌اند. البته به نظر می‌رسد که در قست چهارم انتقام‌جویان تمام اختلافات گذشته را کنار می‌گذارند. همکاری دوباره‌ی این گروه، قدتمند و احساسی خواهد بود و همان چیزی است که طرفداران انتظارش را می‌کشند.

 

4 – سخن مهم دکتر استرنج در فیلم «جنگ ابدیت»

دکتر استرنج

دکتر استرنج در نیمه اول فیلم جنگ ابدیت، اصرار داشت به هر قیمتی که شده از سنگ زمان حفاظت کند و آن را به تانوس ندهد اما در نهایت برای نجات جان تونی استارک، مجبور شد با تانوس معامله کند. دکتر استرنج قبل از مبارزه با تانوس، با استفاده از سنگ تمام پیش‌بینی‌ها از آینده را مشاهده کرده بود، بنابراین این تنها راهی بوده که به ذهن او رسیده است. به همین دلیل احتمالاً تونی استارک نقشی اساسی در شکست دادن تانوس و بازگرداندن موجودات از دست‌رفته خواهد داشت.

 

3 – بخش داستانی کاپیتان آمریکا

کاپیتان آمریکا

در فیلم Endgame شاهد پایان یافتن بخش داستانی شخصیت کاپیتان آمریکا خواهیم بود. معلوم نیست که او در انتهای فیلم زنده می‌ماند یا نه، اما می‌دانیم که احتمالاً دوران حضور کریس ایوانز در این نقش به پایان رسیده است. بد نیست برای درک بهتر او، به صحنه‌های پایانی فیلم Captain America: The First Avenger (فیلم نخستین انتقام‌جو) اشاره کنیم یعنی جایی که کاپیتان آمریکا خودش را فدا کرد و هواپیما را به دورن یخ‌ها انداخت. پس او تمام تلاش خود را برای بازگرداندن قهرمانان و مردم پودرشده، به کار خواهد گرفت و به این راحتی‌ تسلیم نخواهد شد.

 

2 – فداکاری آیرون من در فیلم اول Avengers

آیرون من نبرد نیویورک

بخش داستانی آیرون من نیز اهمیت بسیار زیادی در این فیلم دارد. در فیلم The Avengers دیدیم که تونی استارک حاضر شد از جان خودش بگذرد و برای نجات مردم، کلاهک هسته‌ای را به سمت فضا هدایت کند. او در سال‌های گذشته، از هجوم دوباره‌ی فضایی‌ها و پایان یافتن دنیا هراس داشت اما در نهایت ترس او به واقعیت بدل گشت و تانوس توانست در فیلم Avengers: Infinity War به هدف خود دست یابد. اکنون استارک هر کاری که برای شکست دادن تانوس لازم باشد، انجام می‌دهد.

 

1 – نبرد نیویورک

انتقام جویان نبرد نیویورک

ماه‌هاست که اخباری درباره فیلمبرداری صحنه‌های مربوط به نبرد نیویورک در فیلم Avengers Endgame را می‌شنویم. در تریلرهای فیلم هم به نظر می‌رسد که شاهد حضور تعدادی از شخصیت‌ها در این نبرد هستیم که احتمالاً موضوع سفر در زمان را تایید می‌کند. اگر این تئوری درست باشد، بازگشت انتقام‌جویان به صحنه‌های مهم نبرد نیویورک می‌تواند از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار شود.

فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی در تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (مصادف با ۶ اردیبهشت ۹۸) در سینماها اکران خواهد شد. مدت زمان رسمی فیلم ۳ ساعت و ۲ دقیقه است که آن را رسماً تبدیل به طولانی‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول می‌کند.

منبع Screenrant
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar