واکنش منفی منتقدان نسبت به فیلم Hellboy – پسر جهنمی

فیلم Hellboy – پسر جهنمی که ریبوتی برای آن در سینما محسوب می‌شود، به شدت توسط منتقدان کوبانده شد، تا جایی که برخی آن را بدترین فیلم سال 2019 می‌دانند. دیوید هاربر (بازیگر سریال Stranger Things) در این فیلم نقش «هلبوی» را بازی می‌کند. فیلمی که با رده سنی R در سینماها اکران می‌شود اما از همین ابتدا مانند نامش، تبدیل به اثری جهنمی شده و امید به آن نیست. در ادامه همراه ما باشید.

in post ad

این اولین فیلم از زمان Hellboy II: The Golden Army (پسر جهنمی 2: ارتش طلایی) است که در سال 2008 منتشر شده بود. ران پرلمن در این فیلم و همچنین فیلم اول در سال 2004، نقش هلبوی را بازی می‌کرد و گیلرمو دل‌ تورو کارگردانی هر دو فیلم را بر عهده داشت. فیلم جدید به کارگردانی نیل مارشال راهی سینما شده و خالق کامیک بوک شخصیت یعنی مایک مینگولا هم در پروژه حضور داشته است. از بازیگران فیلم می‌توان به میلا یوویچ، ایان مک‌شین و ساشا لین اشاره کرد.

 

نام فیلم: (Hellboy (2019

  • کارگردان: نیل مارشال
  • نویسندگان: اندرو کازبی و مایک مینگولا

 

منتقدان به بدترین شکل ممکن به این فیلم تاخته‎‌اند و اکثراً واکنش‌های بسیار منفی یا ناخوشایندی به آن نشان داند. تا این لحظه، فیلم Hellboy در وبسایت متاکریتیک، 40 نقد دارد که فقط 1 نقد از وبسایت Uproxx مثبت بوده است. 21 نقد متوسط برای فیلم نوشته شده و 18 نقد هم کاملاً منفی هستند. نمره فعلی فیلم در این سایت، 30 است. البته بیشتر منتقدانی که فیلم را دیده‌اند از بازی دیوید هاربر راضی بوده و حتی آن را تحسین کرده‌اند اما مشکل عمده در داستان و فضای آن به چشم می‌خورد. در وبسایت Rotten Tomatoes نیز امتیاز 12% از 85 نقد (در زمان انتشار مطلب) ثبت شده که نمره بسیار پایینی است. در ادامه نظر تعدادی از منتقدان درباره این فیلم را آورده‌ایم:

 

جان اولکسینسکی از New York Post – نمره 0 از 100

رقابت برای به دست آوردن جایگاه بدترین فیلم سال در حال افزایش است. حالا که پسر جهنمی در صدر قرار گرفته، حتی می‌توانید بگویید این رقابت از خود جهنم هم داغ‌تر شده. این فیلم افتضاح، منزجرکننده، غیرجذاب و دارای داستانی احمقانه است.

 

کریستی لمیر از RogerEbert – نمره 38 از 100

هیچ وقت متوجه نمی‌شوید چقد در زندگیِ خود به گیلرمو دل تورو نیاز دارید، تا اینکه ریبوت فیلم Hellboy را می‌بینید.

 

فیلم پسر جهنمی ملکه خون

جاستین چنگ از Los Angles Times – نمره 40 از 100

فیلم پسر جهنمی قابل تماشا است. البته می‌تواند یک فیلم بسیار حوصله‌سربر باشد.

 

جان نوگنت از Empire – نمره 40 از 100

پر از صحنه‌های شوک‌آور و خونین است و دیوید هاربر در این نقش بسیار عالی ظاهر شده و لیاقت داشتن شاخ‌های پسر جهنمی را دارد. اما این فیلم ریبوتی است که خودش به ریبوت احتیاج دارد.

 

پیتر بردشاو از The Guardian – نمره 40 از 100

 فیلم نمی‌توانست بیش از این خسته‌کننده باشد. شاید این حرف چندان عقلانی نباشد اما فرنچایز جدیدِ پسر جهنمی به چیزی بسیار بی‌روح تبدیل شده است.

 

درن فرانیچ از EW – نمره 50 از 100

بهترین چیزی که می‌توانم بگویم این است: فیلم Hellboy فاجعه‌ای است که با عقل جور در نمیاید، بنابراین علاجی حساب می‌شود برای فیلم‌های ابرقهرمانیِ رایج که بسیار ساختاریافته هستند.

 

 

منبع Metacritic
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar