تحلیل و بررسی سومین تریلر Avengers: Endgame

چهارمین قسمتِ انتقام‌جویان را باید حساس‌ترین و هیجان‌انگیزترین فیلم مارول تا امروز دانست. فیلمی که هجوم مردم برای خریدهای بلیت آن، باعث هنگ کردن سایت‌های فروش بلیت شد! البته اشتیاق فراوان طرفداران این دنیای سینمایی، بر هیچ کس پوشیده نیست. تاکنون چند تریلر و تبلیغ از فیلم منتشر شده اما هنوز اطلاعات چندانی از داستان فیلم نداریم. با این حال، بر اساس اطلاعاتی که از گذشته داریم و چیزهایی که از تریلرهای قبلی دستگیرمان شده، می‌توان حدس‌هایی زد. در ادامه با تحلیل و بررسی سومین تریلر فیلم Avengers: Endgame همراه وبسایت آی پیرامید باشید.

 

in post ad

انتقام‌جویان در فضا

گروه انتقام‌جویان

در بخشی از تریلر سوم Avengers: Endgame می‌‌توان گروه انتقام‌جویان را در فضا مشاهده کرد. کاپیتان مارول هم به جمع آن‌ها پیوسته و در کنار راکت، سفینه را هدایت می‌کند. احتمالاً این صحنه در اوایل فیلم است و گروه برای ماموریتی که از جزئیات آن هیچ اطلاعی نداریم، به فضا رفته‌اند. (یافتن موقعیت تانوس؟) نکته دیگر باز هم رنگ موهای بلک ویدو است که در اینجا هنوز رنگ بلوند دارد. بنابراین این صحنه مربوط می‌شود به زمان کوتاهی پس از بشکن مُهلک تانوس. در صحنه‌هایی که بلک ویدیو بلوندی موهای خود را از دست داده، شاهد پرش زمانی چندماهه هستیم. این فیلم 3 ساعت زمان دارد، بنابراین کاملاً منطقی است که یک یا چند پرش زمانی و حتی سفرهای زمانی در آن وجود داشته باشند.

تاکنون هرجا کاپیتان مارول را دیده‌ایم، بلک ویدیو موهای بلوند داشته، بنابراین نقش کارول دنورز به عنوان یکی از قدرتمندترین قهرمانان دنیا، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. یعنی نمی‌دانیم او فقط در ابتدای فیلم حضور دارد یا همان شخصی است که ضربه نهایی را به تانوس خواهد زد. بدون شک حضور او در فیلم، به مذاق بسیاری از طرفداران خوش نمی‌آید. اولین دلیل این است که او خیلی دیر وارد MCU شده و آنقدرها محبوبیتی ندارد. دوم اینکه شخصیت کاپیتان مارول، بسیار قدرتمند به نظر می‌رسد اما یک قهرمان شکست‌ناپذیر آن چیزی نیست که طرفداران انتظارش را می‌کشند. همین شکست خوردن و تلاش برای «انتقام‌گرفتن» باعث شده که گروه اصلی اونجرز به محبوبیتی فوق‌العاده در دنیا دست یابند. به هرحال باید منتظر ماند و دید که چه می‌شود!

 

تصویر تونی و پیتر

تونی استارک و پیتر پارکر

زمانی که تونی قصد داشت مرد عنکبوتی نوجوان را رسماً وارد فضای ابرقهرمانی و دعوای خود با شخصیت‌های دیگر کند، پیتر پارکر دوست نداشت زن عمو می از این موضوع با خبر شود. پیتر برای مخفی کردن فعالیتش به عنوان یک ابرقهرمان و سفر به برلین، گفت که برای یک دوره کارآموزی در شرکت استارک پذیرفته شده و این تصویر هم مربوط به همان ماجراست. مدرکی که نشان می‌دهد پیتر در دوره کارآموزی با نابغه‌ی میلیونر یعنی تونی استارک همراه شده است. در واقع می‌توان در این تصویر صمیمیت تونی و پیتر را درک کرد و متوجه شد که تونی در هنگام مرگ پیتر، چقدر رنج کشیده است.

 

اتحادی به‌یادماندنی

کاپیتان آمریکا و تونی و استارک

نکته‌ای که احتمالاً خودتان هم متوجه آن شده‌اید، تغییر رنگ موهای تونی استارک در صحنه‌ای است که با کاپیتان آمریکا صحبت می‌کند. این مورد می‌تواند تئوری سفر در زمان برای شکست دادن تانوس را تایید کند. طبق این تئوری، تعدادی از انتقام‌جویان به زمان‌های خاصی در گذشته سفر می‌کنند تا وقایع را تغییر دهند و تانوس را قبل از دست‌یابی به سنگ‌های ابدیت، مغلوب کنند. این صحنه در نوع خودش بسیار مهم است چراکه تونی و استیو راجرز از زمان فیلم «جنگ داخلی» با هم رو در رو نشده‌اند و اکنون چاره‌ای جز اعتماد به هم ندارند. البته به نظر می‌رسد این صحنه، یکی دیگر از دستکاری‌های مارول در تریلر باشد. پس از مشاهده تریلر فیلم Avengers: Infinity War و مقایسه آن با فیلم، سخت می‌شود به مارول اعتماد کرد. شک نداریم که تونی با کاپیتان متحد خواهد شد اما شاید به شکلی که در تریلر دیدیم، اتفاق نیفتد. حالا کمی به تصویر بالا خیره شده تا بیشتر هایپ شوید!

 

سفینه فضایی تانوس

سفینه Sanctuary II در واقع مقر فرماندهی تانوس است که در نمایی بسیار چشم‌نواز آن را در تریلر می‌بینیم. این همان سفینه‌ای است که در انتهای فیلم «ثور: راگناروک» و ابتدای «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» دیدیم. تانوس پیروز مطلق فیلم قبلی بود اما اکنون قصد دارد از این پیروزی لذت ببرد و سلطه خود بر کهکشان را بیشتر از گذشته نشان دهد. او به مکانی نامعلوم رفته و در تعطیلاتِ نوروزی (!) به سر می‌برد اما احتمالاً طولی نمی‌کشد تا انتقام‌جویان ردِ او را بزنند یا حداقل Sanctuary II را پیدا کنند.

 

شباهت لباس کاپیتان آمریکا به نسخه کامیک

لباس کاپیتان آمریکا فیلم Avengers Endgame

کاپیتان آمریکا در این صحنه، لباسی زرهی را به تن دارد که به نسخه کامیکی مارول این شخصیت نزدیک شده است. افتادن کاپیتان روی زمین و برداشتن سپر و آماده شدن برای مبارزه، احتمالاً یکی از مهم‌ترین سکانس‌های فیلم است که در آن، انتقام‌جویان با تانوس مواجه می‌شوند. استیو راجرز در فیلم قبلی سپر کاپیتان آمریکا را نداشت که این موضوع بخاطر اختلافات او با تونی استارک و از هم پاشیدن اونجرز بود. اکنون او در این فیلم بازگشته تا خاطراتی فراموش‎نشدنی را برای مخاطبان رقم بزند. هیچ یک از 6 عضو اصلی انتقام‌جویان بر اثر بشکن تانوس نمردند اما آیا مارول تعدادی از آن‌ها را برای قربانی شدن در بیست و دومین فیلم دنیای سینمایی، کنار گذاشته است؟ آیا این پایان همراهی ما با استیو راجرز خواهد بود؟

 

 

مرد آهنی در نیویورک

آیرون من تریلر فیلم Avengers Endgame

تونی سرانجام از فضا بازمی‌گردد و با پپر پاتس هم ملاقات می‌کند. اما این تازه آغاز ماجراجویی تونی استارک است و او باید یک بار دیگر عشق زندگی خود را برای نجات افراد از دست‌رفته، ترک کند. لباس آهنی تونی (با نام Mark 85) تغییراتی داشته و رنگ طلایی بیشتر در آن به چشم می‌آید. این هم می‌تواند اشاره‌ای به نسخه کامیکی آیرون من باشد. البته استارک در حال پرواز بر فراز نیویورک است، به چه دلیل؟ مشخص نیست.

 

شمشیر تانوس

با کمی دقت می‌توان شمشیر عظیم تانوس را در این تریلر مشاهده کرد. البته این مورد قبل از انتشار تریلر لو رفته بود، چراکه تصاویر اسباب‌بازی‌ هات تویز تانوس به همراه این شمشیر، ما را از این موضوع مطمئن کرده بود. این شمشیر دو لبه و بزرگ است اما نمی‌دانیم که تانوس قادر خواهد بود مانند گذشته از قدرت‌های دستکش بی‌نهایت استفاده کند یا نه.

نکته دیگر این بود که تانوس از تلپورت سفینه فضایی برای جابه‌جایی استفاده کرد. شاید دلیلش این باشد که او نمی‌تواند از قدرت برخی سنگ‌ها استفاده کند، چراکه در تمام فیلم «جنگ ابدیت» از قدرت سنگ برای باز کردن پرتال بهره می‌گرفت. حالا که تانوس به هدف خود رسیده و راند اول مبارزه را با پیروزی کامل و ناک‌اوت حریف پشت سر گذاشته، قصد دارد کمی قدرت‌نمایی کند و شکست انتقام‌جویان را یادآور شود.

سوال مهم‌تری که داریم، این است که نبرد انتقام‌جویان و تانوس در چه زمانی از فیلم خواهد بود. قبلاً گفته شده بود که تریلرها حدود 20 دقیقه اول فیلم را نشان می‌دهند. اما به نظر نمی‌رسد که این صحنه در اوایل فیلم وجود داشته باشد و اگر در یک سوم ابتدایی باشد، احتمالاً نتیجه آن چیزی جز شکست خوردن دوباره‌ی اونجرز نیست. شاید همین موضوع دلیلی قانع‌کننده برای سفرهای زمانی باشد، چراکه تایتان دیوانه به این راحتی تسلیم نمی‌شود.

 

انتقام‌جویان علیه تایتان دیوانه

داستان اصلی فیلم Avengers: Endgame درباره این خواهد بود که انتقام‌جویان چگونه می‌توانند قدرتمندترین خبیث کهکشان یعنی تانوس را شکست دهند و کاری کنند که او در رسیدن به هدفش، ناتوان باشد. تانوس در حالت عادی و بدون سنگ‌ها نیز بسیار قدرتمند است و همان‌طور که در فیلم «جنگ ابدیت» دیدیم، هالک را با دستان خالی از پا در آورد. در سومین تریلر فیلم به نظر می‌رسد که تانوس به پایگاه اصلی انتقام‌جویان حمله کرده. (شاید هم مکان دیگری باشد!) توجه کنید که در تریلر دوم فیلم نبیولا را در مکانی مشابه دیدیم که در حال حمله (احتمالاً به تانوس) است. اما مهم‌ترین نکته‌ای که باید برداشت کرد، در کنارهم قرار گرفتن سه قهرمان اصلی دنیای مارول یعنی آیرون من، کاپیتان آمریکا و ثور در برابر تانوس است. برادران روسو با همین تریلر نشان دادند که برای فیلم سنگ تمام گذاشته‌اند و قرار است شاهد یکی از مهیج‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ باشیم.

فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی در تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (مصادف با ۶ اردیبهشت ۹۸) در سینماها اکران خواهد شد. مدت زمان رسمی فیلم 3 ساعت و 2 دقیقه است که آن را رسماً تبدیل به طولانی‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول می‌کند. در انتها می‌توانید تحلیل و بررسی تریلرهای قبلی فیلم را هم مطالعه کنید:

 

 

چند نکته دیگر که وبسایت گیم اسپات از تماشای یک کلیپ اختصاصی به دست آورده است:

  • در آغاز فیلم، 22 روز از اتفاقات فیلم Avengers: endgame گذشته است.
  • نبولا به تونی کمک کرده تا زخم‌هایش را درمان کند. می‌دانیم که تونی در مبارزه با تانوس زخم عمیقی برداشته بود اما تانوس به پیشنهاد دکتر استرنج از کشتن او صرف نظر کرد.
  • کاپیتان مارول را در ابتدای فیلم می‌بینیم. او کاملاً مطمئن است که می‌تواند تانوس را شکست دهد و به خود اعتماد زیادی دارد. کاپیتان آمریکا هم با نظر او موافق است.
  • تانوس دوباره از سنگ‌های ابدیت استفاده می‌کند و به همین دلیل انتقام‌جویان قادر به ردیابی او هستند.
  • نبولا از موقعیت تانوس اطلاع دارد. تانوس به مکانی به نام The Garden (باغ) رفته و از پیروزی‌اش لذت می‌برد. بنابراین انتقام‌جویان که از پشتیبانی کاپیتان مارول برخوردار شده‌اند، تصمیم می‌گیرند به سراغ تایتان دیوانه بروند.
منبع آی پیرامید Insider
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar