هرآنچه باید برای تماشای فصل هشتم Game of Thrones بدانید

به زمان پخش فصل هشتم Game of Thrones – گیم آف ترونز نزدیک شده‌ایم و به همین دلیل، یک مطلب کامل تهیه کرده‌ایم تا با اطلاعات کافی به استقبال حماسه بازی تاج و تخت بروید. سری به تاریخ وستروس و ورود خاندان تارگرین به این سرزمین زده‌ایم. از سقوط تارگرین‎‌ها گفته‌ایم و مهم‌ترین بخش‌های تاریخ وستروس را زیر ذره‌بین قرار داده‌ایم تا با درک کاملی به سراغ فصل آخر یکی از بی‌نظیرترین سریال‌های تاریخ بروید. در انتها، خلاصه‌ای از فصل 1 تا 7 سریال وجود دارد که می‌توانید با مرور آن، خود را کاملاً آماده کنید. در ادامه همراه ما باشید و این مطلب را از دست ندهید.

 

in post ad
تهیه و گردآوری این مقاله به طور کامل توسط آی پیرامید انجام شده است. لطفاً در صورت کپی یا استفاده از مطالب، به مقاله لینک بدهید یا وبسایت ما را به دوستان خود معرفی کنید. و اما اگر عاشق دنیای نغمه آتش و یخ و سریال گیم آف ترونز هستید، برای یک مقاله جامع آماده شوید …

 

انسان‌های اولیه و فرزندان جنگل

وایت‌واکر
وایت‌واکرها همواره موجوداتی رازآلود بوده‌اند که هزاران سال قدمت دارند. آیا در فصل هشتم گیم آف ترونز به هدف آنان پی خواهیم برد؟

هزاران سال قبل از ورود انسان‌ها به وستروس؛ این سرزمین در اختیار فرزندان جنگل و هیولاها قرار داشت. این دو نژاد در صلحی نسبی قرار داشتند اما مدتی بعدی با ورود انسان‌ها، شرایط تغییر کرد. انسان‌ها برای نخستین بار در 12 هزار سال قبل، از طریق جزایری که به «بازوی دورن» معروف است و اسوس را به وستروس وصل می‌کند، وارد مکانی شدند که اکنون آن را با نام هفت قلمرو می‌شناسیم.

این انسان‌ها در سرزمین جدید سکونت یافتند، هم سلاح‌های بهتری داشتند و هم تعدادشان نسبت به فرزندان جنگل بیشتر بود. این مردم آمده بودند تا وستروس را تبدیل به خانه جدید خود کنند و برای ساخت خانه‌ها، به طبیعت آسیب می‌زدند و درختان مقدس ویروود (weirwood) را قطع می‌کردند. این درختان، در واقع خدایان فرزندان جنگل بودند و این اعتقاد هنوز هم در خاندان‌های شمال به چشم می‌خورد. همین موضوع باعث اختلاف شدید میان دو گروه شد و به آغاز نبرد انجامید. نبردی که برای 2000 سال ادامه یافت.

در نهایت هر دو طرف مجاب شدند که پیمانی برای پایان دادن به جنگ امضا کنند. باقیمانده جنگل‌ها به فرزندان جنگل داده شد و انسان‌ها در بقیه سرزمین سکونت گزیدند و تعهد کردند که درختان weirwood را بیش از این قطع نکنند.

 

 • شب طولانی و هجوم وایت‌واکرها

8000 سال قبل از اتفاقات سریال Game of Thrones، وایت‌واکرها از سرمای سوزناک شمال برخواستند و هجومی را آغاز کردند که به شب طولانی معروف شد. آن‌ها دشمن زندگی بودند و هر موجود زنده‌ای را از بین می‌بردند بنابراین فرزندان جنگل و انسان‌ها در خطر قرار گرفتند. وایت‌واکرها در نهایت توسط آزور آهای و شمشیر آتشین او شکست خوردند. این قهرمان توانست فرزندان جنگل و انسان‌ها را متحد کرده و آن‌ها را برای شکست دادن وایت‌واکرها رهبری کند. سپس دیوار عظیمی در شمال بنا شد تا وایت‌واکرها را دور نگه دارد. این دیوار فقط عظیم نبود، بلکه در آن نوع طلسم جادویی خاص برای دور نگه داشتن وایت‌واکرها وجود داشت. برن معمار (بنیان‌گذار خاندان استارک) نیز نقش بسیار مهمی در بنا کردن دیوار شمال ایفا کرد. طبق گفته جرج آر. آر. مارتین، پیش‌درآمد گیم آف ترونز ، سریال The Long Night (شب طولانی) نام دارد که البته شبکه HBO این موضوع را به طور رسمی تایید نکرده است.

 

 • خلق وایت‌واکرها به دست فرزندان جنگل

فرزندان جنگل
فرزندان جنگل، با خلق وایت‌واکرها بزرگ‌ترین اشتباه تاریخ وستروس را مرتکب شدند!!!

یکی از بزرگ‌ترین رازهای سریال گیم آف ترونز این بود که وایت‌واکرها در واقع به دست فرزندان جنگل و از خود انسان‌ها ساخته شده‌اند. فرزندان توسط قدرت جادویی خود و همچنین یک تکه سنگ اوبسیدین (شیشه اژدها) اولین وایت‌واکر را خلق کردند. دلیل این کار در ابتدا ساده به نظر می‌رسید، چراکه فرزندان جنگل در حال شکست خوردن از انسان‌های اولیه بودند و به سلاحی نیاز داشتند تا در برابر آن‌ها ایستادگی کنند. به همین دلیل اولین وایت‌واکر خلق شد ولی طولی نکشید که این موجود، به خطر بزرگی برای خود فرزندان جنگل تبدیل شد و آن‌ها را ناچار به صلح با انسان‌ها کرد. در فصل ششم گیم آف ترونز دیدیم که فرزندان جنگل به دست ارتش نایت کینگ از بین رفتند. (همان قسمت معروف هودور!)

 

 • 12000 سال پیش از بازی تاج و تخت، اولین انسان‎ها به وستروس آمدند و وارد درگیری با فرزندان جنگل شدند.
 • فرزندان جنگل در حقیقت خالق وایت‌واکرها هستند اما کنترل آن‌ها را از دست دادند. در نهایت مجبور به صلح با انسان‌ها و مبارزه با مخلوق خودشان شدند و آن‌ها را به شمال راندند.
 • دیوار بزرگ شمال، 8000 سال قبل از وقایع بازی تاج و تخت بنا شد و برن معمار نقش مهمی در ساختن آن داشت. دیوار برای هزاران سال توانست ارتش مردگان را دور نگه دارد اما در فصل هفتم شاهد فرو ریختن آن بودیم.

 

فتح وستروس توسط خاندان تارگرین

ریشه خاندان تارگرین را باید در منطقه شرقی وستروس که به اسوس معروف است، یافت. سرزمینی که کاملاً از وستروس جدا بوده و خاندان تارگرین تنها یکی از چندین خاندان‌ حاکم در سرزمین پهناور والریا بودند. صدها سال قبل از حوادث نغمه آتش و یخ، سرزمین‌های اسوس و وستروس مملو از موجودات اسطوره‌ای و جادو شده بود، به طوریکه در هر نقطه از آن می‌شد اثری از موجودات افسانه‌ای و جادوگران یافت. شهرهای بزرگ و پیشرفته والریا نیز بر پایه جادو بنا شده بود. به علاوه، آن‌ها توانستند موجودات مخوف و آتشینی به نام اژدها را به خدمت خود درآورند و به لطف آن‌ها در نبردها پیروز میدان شوند.

والریایی‌ها با استفاده از جادو و اژدهایان، از یک شهر مرکزی به پهناورترین امپراتوری در قاره اسوس تبدیل گشتند. در این زمان، آن ها در نوک قله تمدن ایستادند به طوریکه نه تنها در فرهنگ و هنر پیشتاز بودند بلکه در تاکتیک‌های نظامی و جنگی هم رقیبی نداشتند. به همین دلیل است که در سریال همیشه به فلز بسیار محکم و کمیاب والریایی اشاره می‌شود. فلزی از عصر قدیم که داشتن آن فقط برای خاندان‌های بزرگ و با اصل و نسب وستروس، ممکن شده است.

تارگرین‌ها تنها یکی از حاکمان در ممالک والریا بود که در نهایت توانستند از نابودی عظیم والریا جان سالم به در ببرند. اینار تارگرین، پس از اینکه پیش‌گویی نابودی توسط دخترش را شنید، به همراه خانواده و ۵ اژدهایش راهی جزیره دورافتاده‌ای در نزدیکی وستروس شد. این محل دراگون‌استون نامیده شد. ۱۲ سال بعد آتشفشان‌های نزدیک والریا طوفانی از نابودی به بار آورد و پایتخت والریا را به مخروبه تبدیل کرد. گفته می‌شود که میلیون‌ها ساکن آن در آتش و طوفان جان باختند و باقیمانده حاکمان والریایی که از محل حادثه دور بودند، توسط ملت‌های دربند و اسیرشده توسط آن‌ها، پایین کشیده شدند. بدین ترتیب تارگرین‌ها به تنها بازماندگان حکومت والریا تبدیل گشتند و به لطف رهبرشان اینار و یک پیش‌گویی دقیق، به زندگی ادامه دادند.

 • تارگرین‌ها فقط یکی از چند خاندان حاکم بر والریا محسوب می‌شدند که قبل از نابودی آن به نزدیکی وستروس آمدند.
 • اینار تارگرین چند سال قبل از نابودی والریا در آتش‌ فشان‌ها و بلایای طبیعیِ مخوف، به جزیره کوچکی در نزدیکی وستروس مهاجرت کرد و آنجا دراگون‌استون نام گرفت.
 • دراگون‌استون به عنوان محل زندگی ولیعهد تاج و تخت، انتخاب شد.

 

ایگون فاتح که بود و چه کرد؟

تارگرین‌ها بیشتر از 100 سال را در قلمروی خود یعنی دراگون‌استون سپری کردند. تقریباً تمام اژدهایان آن‌ها مرده بودند و تنها یک اژدهای اصیل به همراه دو اژدهایی که تازه از تخم درآمده بودند، باقی مانده بود. به نظر می‌رسید که تارگرین‌ها به حکومت در دراگون‌استون راضی بودند اما شرایط پس از تولد ایگون تغییر کرد.

ایگون تارگرین در سال‌های جوانی، وارد نبرد شد و به شهرهای آزاد اسوس در مقابله با هجوم ولانتیس کمک کرد. سپس توجه او به وستروس جلب شد که در سال‌های بسیار دور توسط آندال‌ها فتح شده بود و هفت خانواده اشرافی بر آن حکومت می‌کردند. ایگون فرصت را برای احیای حکومت والریا مناسب دید و این تصمیم بعد از اتحاد ایگون و خاندان دورندون (خاندانی که قبل از باراتیون بر استورم‌لندز حاکم بود) قوت بیشتری گرفت. ایگون، خواهران و سه اژدهای خود (به نام‌های بالریون، ویگار و مراکسس) را به ساحل وستروس آورد. او پادشاهی خود را در شهر اولدتاون (Oldtown) اعلام کرد و پبام واضحی را برای هفت خاندان فرستاد: تسلیم شوید و یا در آتش بسوزید!

دراگون‌استون
دراگون‌استون قلعه ولیعهد تارگرین بود. اینیس تارگرین برای اولین بار از والریا به این جزیره مهاجرت کرد.

بعضی تسلیم شدند و وفاداری خود را به ایگون اعلام کردند. از طرف دیگر بعضی خاندان‌ها به مبارزه با او پرداختند و تنها دو سال بعد، تمام نواحی وستروس به جز دورن تحت فرمانروایی ایگون درآمد. او کینگزلندینگ را به عنوان پایتخت خود برگزید و تخت آهنین را به وسیله ذوب کردن شمشیرهای دشمنان مرده‌اش بنا کرد. همچنین دراگون‌استون به عنوان محلی برای حکومت ولیعهد تعیین شد. این آغازی بود بر سلطه بلندمدت تارگرین‌ها، حکومتی که قریب به ۳۰۰ سال ادامه یافت. البته ساکنان دورن تنها افرادی بودند که موفق به دفع هجوم اژدها شده و در مقابل ایگون تسلیم نشدند و تنها ۱۸۷ سال بعد، آن هم از طریق ازدواج یک پرنس دورنی و یک پرنسس از خانواده تارگرین، وفادارای خود را به حکومت تارگرین‌ها اعلام کردند.

 • ایگون فاتح اولین پادشاه تارگرین بود که توانست خاندان‌های وستروسی را تسلیم خود کند.
 • فقط حکومت دورن که جنگجویان ماهری داشت، موفق شد در مقابل آتش اژدهایان ایگون دوام بیاورد و پیروز نبرد شود.
 • دراگون‌استون به عنوان محل زندگی ولیعهد تاج و تخت، انتخاب شد.
 • تخت آهنین از ذوب شدن شمشیر دشمنان ایگون فاتح ساخته شد.

 

رقص اژدهایان

جنگ داخلی موجب تضعیف تارگرین‌ها و از بین رفتن تعداد زیادی از اژدهایان آنان شد.

تارگرین‌ها به مذهب آندال‌ها گرویده بودند اما ازدواج سنتی و درون فامیلی را برای خالص نگه داشتن آخرین خون والریا و انتقال آن به فرزندانشان ادامه دادند. ۳۷ پس از آغاز حکومت ایگون فاتح، او فوت کرد. بدین ترتیب تاج و تخت به فرزندش یعنی اینیس اول رسید. در این زمان مذهبیون و مردم وستروس بر علیه تارگرین‌ها به پا خواستند و شورشی را آغاز کردند اما قبل از اینکه دستشان به اینیس تارگرین برسد، او در اثر بیماری درگذشت.

سپس میگور (برادر ناتنی اینیس) بر تخت آهنین نشست و شورش‌ نظامی مردم و مذهبیون را به طرز وشحیانه و بی‌رحمانه‌ای سرکوب کرد. همین باعث شد که او را میگور ظالم بنامند. سلطنت میگور کمی بیش از یک دهه بعد به طرز رازآلودی به اتمام رسید و برادرزاده‌اش جاهاریس (فزرند اینیس) جانشین وی شد که حکومت او ۵۵ سال طولانی و صلح آمیز به طول انجامید. پس از مرگ جاهاریس، خاندان به تدریج وارد نزاع و درگیری جدیدی بر سر تخت آهنین شد. نوه‌ جاهاریس یعنی ویسریس توسط شورای پادشاهی برای جانشینی انتخاب گردید (زیرا فرزند و ولیعهد جاهاریس در دوران فرمانروایی او فوت کرده بود). از طرفی ویسریس به عنوان مردی دانا شناخته می‌شد اما انتخاب دخترش راینریا به عنوان جانشین، موجب جنگ داخلی شد.

بسیاری از اعضای خاندان تارگرین و تعداد زیادی از اژدهایان آن‌ها در طول نبرد از صفحه روزگار محو شدند. آخرین اژدهای باقیمانده در دوران زمامداری ایگون سوم از بین رفت تا این موجود به یک افسانه‌ تبدیل شود.

فرمانده گارد پادشاهی ویسریس از فرمان وی سرپیچی کرد تا پسر وی، ایگون دوم را بر تخت آهنین بنشاند. از طرفی راینریا حکومت برادرش ایگون را قبول نداشت و سعی کرد با او مبارزه کند. بدین ترتیب جنگ داخلی بزرگی در خاندان تارگرین به وقوع پیوست که به «رقص اژدهایان» معروف شد. این موضوع تاثیر شگرفی بر آینده وستروس داشت. بسیاری از اعضای خاندان تارگرین و تعداد زیادی از اژدهایان آن‌ها در طول نبرد از صفحه روزگار محو شدند. آخرین اژدهای باقیمانده در دوران زمامداری ایگون سوم از بین رفت تا این موجود به یک افسانه‌ تبدیل شود. همه بر این گمان بودند که دیگر اژدهایی در دنیا وجود ندارد تا اینکه سال‌ها بعد دنریس تارگرین سه اژدها را از تخم بیرون آورد و به عنوان «مادر اژدهایان» شناخته شد که این بخش، در فصل اول سریال گیم آف ترونز به تصویر کشیده شد.

 • رقص اژدهایان در واقع اشاره به نبردهای خونین میان تارگرین‌ها و جنگ داخلیِ آن‎هاست که موجب از بین رفتن تعداد زیادی از اژدهایان و اعضای خانواده شد.
 •  آخرین اژدهای تارگرین در دوران زمامداری ایگون سوم از بین رفت تا این موجود به یک افسانه‌ تبدیل شود و تا سال‌های متمادی دیده نشود.
 • تصور می‌شد که اژدها یک موجود افسانه‌ای است و دیگر وجود ندارد تا اینکه دنریس تارگرین تبدیل به مادر سه اژدها شد.

 

شورش رابرت براتیون و سقوط تارگرین

رابرت براتیون
رابرت با ادعایی ناصحیح، قیام کرد و به سلطه خاندان تارگرین پایان داد. نفرت او نسبت به تارگرین‌ها بی حد و مرز بود.

همان طور که می‌دانید رابرت براتیون با شورش علیه پادشاه دیوانه به سلطه تارگرین پایان داد. رابرت ادعا کرد که ریگار تارگرین (ولیعهد و پادشاه آینده وستروس) لیانا استارک خواهر ند استارک را می‌رباید، او را به عنوان گروگان نزد خود نگه می‌دارد و مورد تجاوز قرار می‌دهد. همین موضوع باعث شد که ریکارد استارک (نگهبان شمال) به همراه پسر و جانشین او یعنی برندون استارک به کینگزلندینگ بروند و از اریس دوم یا همان پادشاه دیوانه، تقاضای اجرای عدالت را کنند. اریس هم که از سلامت روانی محروم بود، ریکارد استارک و پسرش را پس از شکنجه‌های فراوان، به قتل رساند و برای جلوگیری از شورش در آینده، دستور اعدام ند استارک و رابرت براتیون را صادر کرد. در این زمان، ند و رابرت تحت تعلیم جان آرین بودند. جان آرین پس از پیروزی شورش، به دست راست پادشاه تبدیل شد و سال‌ها بعد، با نقشه لیتل‌فینگر به قتل رسید تا مجموعه‌ای از حوادث ناگوار را در وستروس شاهد باشیم.

کینه و خشم رابرت براتیون نسبت به ریگار از مسابقات هارنلال قوت گرفت. همه خانواده‌های اشرافی وستروس در این مکان گرد هم آمده بودند تا نمایشی از دلاوری شوالیه‌ها و جنگجویان را مشاهده کنند اما برنده شدن ریگار در مسابقات، نخستین جرقه‌های قیامی بزرگ را ایجاد کرد. طبق سنتی دیرینه، برنده مسابقات می‌توانست یک زن را به عنوان «ملکه زیبایی و عشق» برگزیند و با اینکه معمولا این لقب به همسر قهرمان می‌رسید، ریگار همسرش یعنی الیا مارتل (خواهر دوران و اوبرین مارتل از خاندان دورن) را نادیده گرفت و دسته گل‌ رزهای آبی را به لیانا استارک هدیه کرد.

اریس دوم به دلیل رفتارهای عجیب و دیوانه‌وار خود، لقب شاه دیوانه را یدک می‌کشید (بسیاری بر این عقیده‌اند که این موضوع بخاطر سال‌‌های متمادی ازدواج درون فامیلی تارگرین‌ها رخ داده است) در نتیجه خاندان‌های استارک، براتیون و آرین رسماً آغاز جنگ با حکومت اریس را اعلام کرده و از خاندان‌های بزرگ وستروس خواستند که در راه خلع اریس از سلطنت به کمک آن‌ها بشتابند. این شورش با نام قیام رابرت شناخته شد و حدود ۱ سال به طول انجامید. شاهزاده ریگار تارگرین در نبرد ترایدنت به دست رابرت کشته شد و پادشاه دیوانه توسط یکی از محافظان شخصی‌اش به نام جیمی لنیستر به قتل رسید. از آن زمان، جیمی لنیستر به شاه‌کش (Kingslayer) شهرت یافت و بسیاری، این کار را به دور از مقام یک محافظ می‌دانستند. البته اریس قصد داشت تمام کینگزلندینگ را در شعله‌های سهمگین «وایلد فایر» بسوزاند اما جیمی با ضربه‌ای از پشت سر، کار او را تمام کرد و جان هزاران نفر بی‌گناه را نجات داد.

شاهزاده ریگار تارگرین در نبرد ترایدنت به دست رابرت کشته شد و پادشاه دیوانه توسط یکی از محافظان شخصی‌اش به نام جیمی لنیستر به قتل رسید.

 

نبرد ترایدنت

پس از فتح مقر پادشاهی، به دستور مستقیم تایوین لنیستر، الیا مارتل (همسر اول ریگار) و دو نوزادش کشته شدند اما دو فرزند دیگر اریس به نام‌های ویسریس و دنریس قبل از کشته شدن به دست سپاهیان لنیسر از وستروس گریخته و به اسوس رفتند. پس از اتمام جنگ، لیانا استارک پس از به دنیا آوردن پسرش در برج لذت (واقع در سرزمین دورن) از دنیا رفت. ند استارک تنها پسر خواهرش و ریگار تارگرین را به عنوان حرام‌زاده‌ی خود معرفی کرد تا از او محافظت کند. در فصل هفتم سریال مشخص شد که جان اسنو  بر خلاف آنچه تصور می‌شد یک حرام‌زاده نیست بلکه فرزند قانونی لیانا و ریگار و ثمره عشق میان آن دو بوده است. نام او نیز در واقع ایگون است و از ازدواجی که به تصویر کشیده شد، به دنیا آمده است. احتمالاً در فصل هشتم Game of Thrones نیز به این موضوع پرداخته می‌شود و باید دید که واکنش جان و دنریس به آن، چگونه خواهد بود.

 • رابرت براتیون به دروغ مدعی شد که ریگار تارگرین، لیانا استارک را دزدیده است. او عاشق لیانا بود اما توانست با طرح این موضوع، هم انتقام شخصی‌اش از ریگار را بگیرد و هم به پادشاهی وستروس برسد.
 • اریس دوم، پدر و برادر ند استارک را در کینگزلندینگ اعدام کرد. همین موضوع باعث شعله‌ور شدن آتش قیام و سقوط حکومت تارگرین شد.
 • جیمی لنیستر که در آن زمان محافظ اریس بود، پادشاه دیوانه را به قتل رساند و به «شاه‌کش» معروف شد.
 • در فصل هفتم مشخص شد که جان اسنو فرزند قانونی ریگار تارگرین و لیانا استارک است. او در واقع ایگون تارگرین نام دارد و ند استارک هم در تمام این سالها، از هویت وی مطلع بوده است و سعی کرده از او محافظت کند.

 

 

کمپانی طلایی چه نقشی در فصل هشتم دارد؟

کمپانی طلایی
ارتش کمپانی طلایی نقشی اساسی و تعیین‌کننده در فصل هشتم Game of Thrones خواهد داشت.

نام ارتش کمپانی طلایی را در فصل هفتم سریال شنیده‌اید و بد نیست بدانید که آن‌ها احتمالاً نقش مهمی در معادلات سیاسی، نظامی و حتی تعیین پیروز نهایی خواهند داشت. در تریلر فصل هشتم Game of Thrones ، بخشی از این ارتش طلایی را می‌بینیم که به وسیله ناوگان دریایی یورون گریجوی در حال حرکت به سوی وستروس هستند. طبق اظهارات سرسی، این ارتش، قدرتمندترین نیروی نظامی در اسوس تلقی می‌شود که قادر است نقش مهمی در معادلات سیاسی نظامی وستروس ایفا کند.

سال‌ها قبل، پسر حرام‌زاده پادشاه ایگون چهارم که به نام ایگور ریورز شناخته می‌شد، به همراه پسران دیمون بلک‌فایر سرزمین وستروس را ترک کرد. او کمپانی مزدوران را بنا نهاد که جنگجویان آن، در ازای دستمزد بالایی می‌جنگند. البته قبل از فصل هشتم، چند باری شاهد اشاره به کمپانی طلایی بوده‌ایم. در فصل چهارم، قسمت 3، داووس سیورث به استنیس براتیون پیشنهاد می‌دهد که «10 هزار سرباز ماهر» را برای تضمین حکومتش در اختیار بگیرد اما استنیس از این کار امتناع کرد چراکه باور داشت آن‌ها فقط تعدادی مزدور هستند که برای پول می‌جنگند. داووس در پاسخ می‌گوید: آن‌ها هرگز قرارداد خود را نقض نمی‌کنند.

سرسی فصل هشتم Game of Thrones
باردار بودن سرسی، باعث شده او محتاط باشد. اما نمی‌توان به سادگی حدس زد که او چه نقشه‌ای در سر دارد.

در فصل چهارم، قسمت 7، جورا مورمونت به دنریس می‌گوید که نباید به داریو ناهاریس اعتماد کند چراکه او یک مزدور است. دنریس پاسخ می‌دهد: آیا قبل از اینکه وفادری خودت را به برادرم اعلام کنی، برای کمپانی طلایی نمی‌جنگیدی؟

در پایان فصل هفتم، سرسی فاش کرد که یورون گریجوی را برای آوردن کمپانی طلایی به وستروس فرستاده است و بنا به اظهارات وی، «20 هزار سرباز و جنگجوی قهرمان و فیل جنگی» در این کمپانی حضور دارند که باعث پیروزی او در نبرد وستروس خواهند شد. البته سرسی تعداد سربازان کمپانی را دو برابر بیشتر از سِر داووس اعلام کرده که شاید نوعی بزرگ‌نمایی از سوی او باشد. یا اینکه کمپانی در این سال‌ها کار خود را گسترش داده و 10 هزار سرباز دیگر را اضافه کرده است!

مارک ریسمن در فصل هشتم سریال Game of Thrones در نقش فرمانده کمپانی حضور دارد و احتمالاً نقش شخصیت هری استریکلند را بازی می‌کند. همچنین این احتمال وجود دارد که این ارتش را تا پس از مشخص شدن وضعیت نبرد شمال در برابر نایت کینگ مشاهده نکنیم.  بد نیست بدانید که طبق یک تئوری، بانک آهنین و کمپانی طلایی به سرسی خیانت خواهند کرد که همین موضوع می‌تواند غافلگیری بزرگ فصل آخر سریال باشد. به هر حال، باید منتظر ماند و دید که این سربازان مزدور تا چه اندازه در آینده وستروس تاثیرگذار خواهند بود.

 • کمپانی طلایی یکی از آماده‌ترین و بزرگ‌ترین ارتش‌های حاضر در سریال است که قرارداد برایشان حرف اول را می‌زند و تاکنون آن را زیر پا نگذاشته‌اند.
 • قبل از فصل هشتم، چند باری به این کمپانی اشاره شده بود و حتی داووس به استنیس براتیون پیشنهاد استخدام آن‌ها را داده بود. جورا مورمونت نیز مدتی در کمپانی حضور داشته است.
 • سرسی امیدوار است به کمک کمپانی، برنده نهایی بازی باشد. اما طبق یک تئوری، بانک آهنین پول خود را دریافت کرده و احتمال دارد که به سرسی خیانت کند!

 

 

آزور آهای کیست؟

آزور آهای
بالاخره آزور آهای چه کسی است؟ دنریس، جان یا شخصیتی دیگر؟ باید منتظر ماند و دید.

هویت آزور آهای یا پرنس موعود یکی از بزرگ‌ترین سوالاتی است که در فصل هشتم Game of Thrones منتظر پاسخ آن هستیم اما برای دانستن مفهوم آزور آهای ابتدا بهتر است با رلور (R’hllor) آشنا شوید. رلور در دنیای جرج مارتین، با نام‌های دیگری نظیر خدای سرخ و خدای روشنایی نیز شناخته می‌شود و احتمالاً بزرگ‌ترین اعتقاد در بازی تاج و تخت است. ساکنان وستروس اطلاعات چندانی از این خدا ندارند (به غیر از ملیساندری و گروه برادران بدون پرچم) اما در اسوس قضیه فرق می‌کند و نام آن در هرگوشه آن از شهرهای آزاد گرفته تا آشای شنیده می‌شود.

واضح است که رلور نقش مهمی را در آینده سریال بازی می‌کند. اکنون مذهب هفت به طرز فاجعه‌باری شکست خورده و دنریس هم قدرت اسوس را به وستروس آورده است. از طرفی خود جان اسنو (یا ایگون تارگرین) و بازگشت او به زندگی در فصل ششم، یک مدرک محکم برای اثبات قدرت‌های عظیم خدای روشنایی در سریال است. این احتمال وجود دارد که در آینده مشخص شود این جنگ و خونریزی‌ها فقط برای تخت آهنین نیست بلکه جنگ باورها و عقیده‌هاست. بنابراین اگر نقشه رلور برای شکست وایت‌واکرها عملی شود، احتمالاً بسیاری از وستروسی‌ها به مذهب جدید روی می‌آورند. باور به رلور راسخ و محکم است به طوریکه پیروان آن، تمام خدایان دیگر را جعلی می‌دانند. هنگامی که برای نخستین بار «ملیساندری» را در سریال می‌بینیم، او تعدادی از افراد به عقیده خودش کفرگو را به خاطر عدم پذیرش خدای روشنایی در آتش سوزاند.

این مذهب پیروان اصلی خود را بدون پاداش نمی‌گذارد و شاهد هستیم که خدمت‌گذاران خدای سرخ، از قدرت‌های جادویی برای رستاخیز مردگان برخوردار هستند. در حالیکه اعتقاد به خدای روشنایی، یک مذهب وحدانی است اما ذات و طبیعت دوگانه‌ای دارد. همانند یهودی-مسیحیانی که به تقابل خدا و لوسیفر باور دارند، مذهب خدای روشنایی هم یک قدرت برتر شرور دارد که تجلی مرگ و یخ است. آن‌ها می‌گویند که وایت‌واکرها از طرف همین نیروی شرور فرستاده شدند تا ویرانی را بر جهان حاکم کنند و تنها شخصی به نام «آزور آهای» قدرت متوقف کردن آنان را دارد. 8000 سال قبل، این قهرمان توانست انسان‌ها و فرزندان جنگل را برای دفع خطر وایت‌واکرها متحد کند. اما اکنون کدام یک از شخصیت‌های سریال به آزور آهای تبدیل خواهد شد؟

 

پیش‌گویی آزور آهای

تیریون در فصل هشتم Game of Thrones چه خواهد کرد؟ آیا اتحاد دنریس و جان باعث برانگیختن حسادت او شده است؟

در سریال گیم آف ترونز بارها به این شخصیت افسانه‌ای اشاره شده است اما در کتاب‌ها، جزئیات بیشتری در این رابطه وجود دارد. با توجه به پیش‌گویی، آزور آهای زمانی ظاهر می‌شود که «ستاره سرخ خونریزی کند و نیروهای تاریکی جمع شوند» بخش اول یعنی ستاره ممکن است به یک ستاره دنباله‌دار در داستان Clash of Kings ربط داشته باشد (البته تفاسیر مختلفی از ان وجود دارد) و بخش دوم، به جمع‌شدن ارتش مردگان و وایت‌واکرها یا همان Long Night (شب طولانی) اشاره دارد.

مورد بعدی، زنده شدن دوباره این شخص «در نمک و دود» است که ملیساندری در فصل دوم به آن اشاره کرد. البته این بخش درباره جان صدق می‌کند چراکه او در فصل ششم، در دود دوباره متولد شد و نمک هم ممکن است اشاره به اشک‌هایی باشد که دوستانش بخاطر مرگ او ریخته بودند. برخی هم می‌گویند سِر داووس در نبرد بلک‌واتر در دود آتش و نمک دریا دوباره متولد شده و یکی از گزینه‌هایی است که باید به آن توجه نشان داد.

در بخش دیگری از پیش‌گویی آمده که آزور آهای، شمشیر آتشین خود به نام Lightbringer (لایت‌برینگر) را خواهد ساخت. آزور اهای اصلی این شمشیر را با فرو کردن آن در قلب همسرش «نیسا نیسا» ایجاد کرده بود و حدس می‌زنیم که قهرمان جدید هم باید همین فداکاری را انجام دهد.

در سریال اشاره شده که آزور آهای ممکن است نه یک مرد بلکه شخصیت مونث باشد. به گفته میساندی، در زبان کهن والریایی، پرنس و پرنسس هر دو با یک معنی به کار گرفته می‌شوند و در پیش‌گویی سخنی درباره جنسیت به میان نیامده است. بدین ترتیب، دو انتخاب واضح برای آزور آهای، جان یا دنریس هستند. البته باید همواره این احتمال را در نظر بگیرید که در نهایت شخص دیگری به عنوان آزور آهای معرفی شود. حتی تئوری‌هایی درباره جیمی لنیستر، تیریون و سِر داووس هم مطرح شده است. بنابراین حتماً منتظر پاسخ در فصل هشتم Game of Thrones هستیم.

 

 

عظیم‌ترین نبرد تلویزیونی در فصل آخر گیم آف ترونز

فصل هشتم سریال Game of Thrones
منتظر نبردی بسیار نفس‌گیر و طولانی باشید. نبردی که گفته شده در تاریخ تلویزیون سابقه ندارد.

فیلمبرداری نبرد بزرگ فصل هشتم ۵۵ شب به طول انجامیده اما طبق اطلاعات مجله اینترتینمنت ویکلی، این فقط بخشی از ماجرا است و عظمت نبرد بسیار بیشتر از چیزی است که فکر می‎کردیم. یعنی حتی از صحنه‌های نفس‌گیر نبرد حرام‌زادگان نیز سبقت خواهد گرفت و عظمت آن با نبردهای بزرگ مجموعه «ارباب حلقه‌ها» مقایسه خواهد شد.

۵۵ شب فقط مربوط به فیلمبرداری صحنه‌های نبرد خارجی در وینترفل بوده. ادامه فیلمبرداری در استودیو انجام شده و ساپوچنیک تا هفته‌ها بعد مشغول ادامه کار و فیلمبرداری صحنه‌های نبرد بوده است.

به نظر می‌رسد که این نبرد عظیم میان ارتش مردگان و شمالی‌ها، در انتهای فصل هشتم نیست و پس از آن شاهد اتفاقات دیگری خواهیم بود که بسیار شوکه‌کننده است. خبرنگار EW در صحنه حاضر بوده اما نمی‌تواند هیچ جزئیاتی را از آن بگوید. طبق گفته این خبرنگار، شخصیت‌هایی در یک صحنه نهایی حاضر هستند که او اصلاً انتظارش را نداشته است. لازم به ذکر است که میگل ساپوچنیک (کارگردان Battle of Bastards در فصل ششم) این قسمت را کارگردانی کرده است و احتمالاً یک قسمت کامل به همین نبرد اختصاص می‌یابد.

 

ادامه مقاله در صفحه 2 

منبع آی پیرامید Screenrant Inverse
مطالب مرتبط

1
بخش دیدگاه‌ها

avatar
1 گفت و گوها
0 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
1 تعداد نویسندگان
سینا شعبانی افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
سینا شعبانی
کاربر مهمان
سینا شعبانی

پاسخ سوالات خود را گرفتید ؟ مطمئنم نه و متاسفانه ساخت ضعیف فصل نهایی و فینالی مزخرف ، نه تنها پاسخی نداشت بلکه هزاران هزار سوال دیگر ایجاد کرد