14 سوالی که فصل هشتم Game of Thrones باید پاسخ دهد

0

سریال Game of Thrones در حال نزدیک شدن به پایان خود است و هنوز جرج آر. آر. مارتین دو کتاب نهایی از این مجموعه را برای طرفداران منتشر نکرده است. طرفداران باید خوش‌حال باشند، چراکه شاید کتاب‌های مارتین هرگز به پایان نرسند اما سریال محبوب بازی تاج و تخت سرانجام به پایان می‌رسد و ما را با تمام خاطراتش رها می‌کند. هیچ سریالی نمی‌تواند جایگزین بازی تاج و تخت شود اما HBO سعی دارد چند اسپین‌آف تولید کند تا مخاطبان پرتعدادش را از دست ندهد. در ادامه همراه آی پیرامید باشید چراکه می‌خواهیم 14 سوال مهمی که فصل آخر سریال باید به آن‌ها پاسخ دهد را مطرح کنیم.

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

باید اشاره کنیم که جدا شدن سریال از کتاب‌؛ بدی‌هایی نیز دارد. در ابتدا می‌شد دید که با اقتباسی مستقیم از کتاب‌ها مواجه هستیم اما سریال به سرعت محبوبیت جهانی پیدا کرد و سازندگان هم چاره‌ای جز ادامه آن نداشتند. در فصل 6 و 7 شاهد جدا شدن هرچه بیشتر داستان کتاب و سریال بودیم، که البته به عقیده برخی، از کیفیت سریال کاسته است. در ادامه سوالاتی را مطرح کرده‌ایم. با توجه به 6 قسمتی بودن فصل هشتم Game of Thrones شاید به پاسخ تمام این سوال‌ها نرسیم اما امکان ندارد که درباره این موارد کنجکاو نشد. پس دعوت می‌کنیم، همراه ما باشید.

بی‌شک برخی بخش‌های داستانی از فصل‌های قبل، اسپویل خواهند شد.

 

اهمیت گندری در سریال چه خواهد بود؟

گندری سریال بازی تاج و تخت

گندری باراتیون که البته با عنوان گندری واترز (نام فامیلی برای حرام‌زادگان در سرزمین پادشاهی) شناخته می‌شود؛ تاکنون نقش قابل توجهی در سریال داشته و حتی نسبت به کتاب، زمان بیشتری به او اختصاص داده شده است. او شاید یک حرام‌زاده باشد اما تنها باقی‌مانده از نسل باراتیون و همچنین جنگ‌جویی عالی محسوب می‌شود که از مهارت‌های اسلحه‌سازی هم برخوردار است. احتمالاً او بتواند روی سلاح‌های والریایی و دراگون گلس (نوعی سنگ خاص که وایت‌واکرها را از بین می‌برد) کار کرده و ارتش شمال را مجهز کند.

 

 

آیا سرسی واقعاً باردار است؟

سرسی لنیستر

سرسی چند باری در فصل هفتم گفت که دوباره باردار شده است به طوریکه جیمی و تیریون هم از این موضوع مطلع هستند. طبق چیزی که تاکنون دیده‌ایم، می‌توان گفت که ماجرای بارداری سرسی، حقیقت دارد. از طرفی او می‌خواست جیمی و تیریون را به سمت خود بکشد و شاید از این مورد برای بازی کردن با احساسات این دو نفر بهره گرفته است. باید منتظر ماند و دید که در فصل هشتم Game of Thrones چه اتفاقی برای سرسی و این بچه‌ی متولد نشده خواهد افتاد.

 

جان و دنریس چطور به ماجرای هویت واقعی جان واکنش نشان خواهند داد؟

جان و دنریس تارگرین

اتحاد جان و دنریس و همراه شدنشان با یکدیگر، برای طرفداران مجموعه چیزی جز رویا نبود تا اینکه در فصل 7 سریال اتفاق افتاد. باید دید که در فصل آخر، این دو نفر چطور با ماجرای هویت جان و رابطه خونی با یکدیگر مواجه خواهند شد. آیا آن‌ها برای نشستن روی تخت آهنین و حکومت بر وستروس رقابت خواهند کرد؟ یا اینکه در کنار هم به حکومت ادامه می‌دهند؟ اصلاً امکان دارد که در پایان فصل هر دوی آن‌ها زنده بمانند؟

 

واکنش عجیب تیریون در فصل قبل، به چه دلیل بود؟

تیریون

چرا تیریون هنگامی که دید جان و دنریس عاشق هم شده‌اند، کمی به هم ریخت و آن واکنش را نشان داد؟ آیا تیریون هم عاشق دنریس شده و به آنان حسادت می‌ورزد؟ آیا او اتفاقات بدی را بر اثر اتحاد جان و دنریس پیش‌بینی می‌کند؟ یا اینکه حقیقت را درباره هویت جان می‌داند و به همین دلیل، از همراه بودن آن‌ها رضایت ندارد؟

 

پرنس موعود یا آزور آهای چه کسی است؟

آزور آهای

افسانه آزور آهای یا «فردی که وعده داده شده» ممکن است درباره هریک از شخصیت‌های سریال باشد. از جان گرفته تا دنریس و جیمی و حتی شخصیت‌های فرعی، ممکن است در نهایت به عنوان آزور آهای شناخته شوند. بی‌شک جرج مارتین نظر خودش را در این رابطه به سازندگان گفته اما شاید آنان مجبور شوند قضیه را برای بینندگان تلویزیونی، ساده‌سازی کنند. بنابراین نتیجه شاید آن چیزی نباشد که مارتین خواهد نوشت، اما انتظار می‌رود که حتماً به سوال پاسخ داده شود.

 

هدف نهایی وایت‌واکرها چیست؟

نایت کینگ سریال Game of Thrones

نبرد میان خیر و شر در این سریال، مرزبندی چندان واضحی ندارد. تاکنون تنها چیزی که از وایت‌واکرها و ارتش مردگان دیده‌ایم این است که آنان طرف بد و خبیث ماجرا هستند اما اگر در نهایت مشخص شود که هدف اصلی آنان فقط نابود کردن همه چیز است، به‌شدت ناامید خواهیم شد. در فصل هشتم خواهیم فهمید که اصل داستان چیست و چرا نایت کینگ و ارتش او به سمت جنوب لشکرکشی کرده‌اند.

 

کدام شخصیت، سوار اژدها خواهد شد؟

اژدها سریال Game of Thronesکتاب‌های مارتین دارای یک شعار خیلی معروف است: «اژدها سه سر دارد». طرفداران هم در این مورد تئوری‌پردازی می‌کنند و به نظر می‌رسد فرد بعدی که سوار اژدها می‌شود، جان باشد. او در واقع «ایگون تارگرین» است و وارث حقیقی تاج و تخت تارگرین‌ها محسوب می‌شود. حتی آریا شجاعت این کار را دارد اما او مشخصاً یک تارگرین نیست. حتی گفته می‌شود که شاید برن استارک کنترل یکی از اژدها را به وسیله قدرتش به دست بگیرد. برخی هم باور دارند که اژدهاسوار بعدی، تیریون خواهد بود. البته می‌دانیم که یک اژدها به دست وایت‌واکرها افتاده و شاید سریال هم به این سوال، بی‌توجهی کند.

 

آریا لیست معروف خود را تکمیل خواهد کرد؟

آریا استارک

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سریال از همان ابتدا، لیست آریا از افرادی بوده که همیشه می‌خواسته بخاطر ظلم و سنگدلی‌شان به قتل برساند. او در فصل 7 نیز به این لیست اشاره کرد، بنابراین انتظار می‌رود در فصل هشتم به این موضوع رسیدگی شود. یادتان نرود که او قبلاً به سندور کلیگن رحم کرده بود و در فصل هشتم گیم آف ترونز شاهد رویارویی این دو شخصیت خواهیم بود. اکنون سرسی، مهم‌ترین نامی است که در این حضور دارد و پس از خیانتی که او در فصل هفتم به شمالی‌ها کرد، شاید آریا یک بار برای همیشه نام سرسی را از لیست خط بزند.

 

آیا پیش‌گویی Valonqar به حقیقت می‌پیوندد؟

جیمی لنیستر

یکی از تئوری‌های اصلی فصل هشتم Game of Thrones، کشته شدن سرسی به دست جیمی است که منشاء آن به یک پیش‌گویی قدیمی بازمی‌گردد. در فصل پنجم دیدیم که یک جادوگر به سرسی گفت، او با پادشاه ازدواج می‌کند اما فرزندان او یکی یکی خواهند مرد که تا اینجا این موضوع به حقیقت پیوسته است. این جادوگر در کتاب اضافه کرد که Valonqar (برادر کوچک به زبان والریایی) سرسی را خواهد کشت. برخی می‌گویند که تیریون برادر کوچک است اما هنوز درباره هویت واقعی تیریون هم ابهاماتی وجود دارد. در ضمن، با اینکه جیمی و سرسی دوقلو هستند، جیمی کمی دیرتر به دنیا آمده و او هم برادر کوچک به شمار می‌رود. پس این احتمال وجود دارد که جیمی عشق زندگی‌اش را در فصل نهایی به قتل برساند.

 

ملیساندری و واریس چه نقشی در فصل آخر Game of Thrones خواهند داشت؟

ملیساندری و واریس

هنگامی که ملیساندری می‌خواست وستروس را به مقصد ولانتیس در فصل 7 ترک کند، به واریس گفت که نقش آن‌ها در این ماجرا هنوز تمام نشده است. او قول داد که روزی بازمی‌گردد و پیش‌گویی کرد که هر دوی آنان در وستروس خواهند مرد. همین موضوع باعث این سوال می‌شود که نقش ملیساندری و واریس در فصل پایانی سریال چه خواهد بود؟ این دو شخصیت در کتاب‌ها نیز بسیار مرموز هستند اما امیدواریم در این فصل، به پاسخ مدنظر برسیم.

 

یارا گریجوی زنده است  یا نه؟

یارا گریجوی

در پایان فصل هفتم، تئون گریجوی توانست تعدادی از جنگجویان آیرون‌بورن را برای نجات خواهرش یعنی یارا با خود همراه کند. اما این احتمال وجود دارد که یورون او را به قتل رسانده باشد یا اینکه او را همراه خود به اسوس برده تا بتواند به همراه ارتش کمپانی طلایی (Golden Company) به سرزمین پادشاهی بازگردد. در هر صورت، سرنوشت یارا نیز در فصل هشتم مشخص خواهد شد.

 

آیا شاهد کلیگن‌ بول (دوئل کوه و سگ شکاری) خواهیم بود؟

کلیگن‌بول

خیلی وقت است که منتظر جدال این دو برادر هستیم. در کتاب، زندگی سندور کلیگن (ملقب به سگ شکاری) دچار تغییر و تحول شده بود و او قصد داشت زندگی آرام و به دور از هیاهویی را در پیش بگیرد. اما در سریال، دیدیم که آرامش او چندان طولی نکشید و حتی سندور در فصل قبل اشاره کرد که قصد دارد برادرش کوه را از بین ببرد. دوئل این دو برادر به «کلیگن بول» معروف شده است که امیدواریم در فصل هشتم Game of Thrones شاهد آن باشیم.

 

 

چه رابطه‌ای میان برن استارک و نایت کینگ وجود دارد؟

برن استارک

هنگامی که نایت کینگ و برن استارک در فصل ششم با هم روبه‌رو شدند، شاهد اتفاقات وحشتناکی بودیم و از همان زمان، تئوری‌هایی درباره ارتباط این دو نفر مطرح شد. برخی اعتقاد دارند که برن استارک به شکلی تبدیل به نایت کینگ خواهد شد و برخی هم معتقدند که هدف نهایی نایت کینگ به سادگیِ «نابود کردن همه چیز و کشتن همه» نیست و او هدفی والاتر را دنبال می‌کند. باید در فصل هشتم به دنبال پاسخی قانع‌کننده برای ارتباط این دو شخصیت باشیم.

 

چه کسی تخت آهنین را تصاحب خواهد کرد؟

تخت آهنین

این مورد را شاید بتوان بااهمیت‌ترین سوال در لیست دانست که از ذهن بسیاری از طرفداران مجموعه را درگیر کرده است. ممکن است با پایانی ناخوشایند مواجه شویم و حتی این احتمال وجود دارد که در نهایت «هیچ کس» را روی تخت آهنین مشاهده نکنیم. به هر حال باید صبر کرد و دید که دبی. بی وایس و دیوید بنیاف چه پایایی را برای سریال Game of Thrones در نظر گرفته‌اند.

 

شما هم می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع gamespot
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar