تحلیل و بررسی دومین تریلر فیلم Avengers: Endgame

استودیوی مارول دومین تریلر فیلم Avengers: Endgame را که برای خیلی‌ها موردانتظارترین فیلم 2019 است، منتشر کرد. تریلر صحنه‌های جدید فراوانی داشت و البته بر روی گذشته‌ی دنیای سینمایی و اتفاقات قبلی متمرکز بود. این فیلم را می‌توان عظیم‌ترین رویداد سال میلادی در سینما دانست، چراکه نتیجه بیش از 10 سال زحمت مارول و تولید تعداد زیادی فیلم را به نمایش می‌گذارد. خیالمان تا حدی راحت است، چراکه کار به دست برادران روسو سپرده شده و می‌توان منتظر یک فیلم تراژیک و در عین حال هیجان‌انگیز بود. با تماشای تریلر اول و دوم و همچنین تبلیغ سوپربول این فیلم، اطلاعات چندانی به دست نمی‌آید اما سعی کردیم در این مطلب به نکات قابل توجه و تئوری‌های مطرح شده درباره قسمت چهارم انتقام‌جویان اشاره کنیم. در ادامه همراه آی پیرامید باشید.

 

 

in post ad

پاسداشت گذشته

ثور فیلم Avengers Endgame

از مرد آهنی گرفته تا کاپیتان آمریکا و ثور، همگی مسیری طولانی را برای رسیدن به نقطه‎ی کنونی و تسخیر قلب و ذهن میلیون‌ها هوادار طی کرده‌اند. استودیوی مارول، در طول دهه‌ی گذشته کاری بی‌نظیر را انجام داده و یک دنیای سینمایی استوار و پرطرفدار را بنا کرده است. کاری که DC و دیگر کمپانی‌ها هرگز موفق به انجام آن نشدند و شاید هرگز نشوند! در ابتدای دومین تریلر فیلم Avengers: Endgame فلش‌بک به فیلم اول مرد آهنی، کاپیتان آمریکا، ثور و همچنین جنگ ابدیت داریم. در این فیلم قهرمانانی شکست‌خورده به تصویر کشیده‌ شده‌اند که برای انتقام لحظه‌شماری می‌کنند.

 

 

پیامی برای پپر پاتس

تونی استارک فیلم Avengers Endgame

پیام غم‌انگیز تونی برای پپیر پاتس را در تریلر قبلی دیدم و در تریلر جدید هم اشاراتی به آن می‌بینیم. تونی استارک در فضای بیکران سرگردان است و مطمئن نیست که به خانه بازمی‌گردد. او حتی نمی‌داند که پپر از فاجعه‌ی جنگ ابدیت، جان سالم برده است یا نه. پس در سفینه‌ی نگهبانان کهکشان می‌نشیند و پیامی را منتشر می‌کند که از رسیدن آن اطمینان ندارد اما هیچ چاره‌ای جز امید نیست. در ضمن، به نظر می‌رسد که تونی به خانه بازگشته و به انتقام‌جویان اضافه می‌شود. نبیولا هم به همراه او به زمین و مقر فرماندهی انتقام‌جویان می‌آید. پس فعلاً تونی زنده می‌ماند، اینکه زنده ماندن او دائمی است یا موقتی، باید منتظر ماند و تماشا کرد! – یک توصیه: زیاد دلتان را خوش نکنید، چراکه مارول تریلرها را دستکاری می‌کند و همین کار را با «جنگ ابدیت» کرده بود.

 

 

بازگشت هاکای (اکنون رونین)

هاکای فیلم Avengers Endgame

احتمالاً پس از پودر شدن خانواده‌اش، کلینت نیز دچار فروپاشی می‌شود و به عنوان رونین فعالیت می‌کند، مدتی بعد ناتاشا (بیوه سیاه) او را یافته و به گروه بازمی‌گرداند.

در تریلر اول دیدم که هاکای (کلینت بارتون) در حال مبارزه با تعدادی خلافکارِ ژاپنی است و ظاهر و مد موهای او نیز تغییر کرده. به عبارتی او پس از اتفاقات «جنگ ابدیت» و پیروزی تانوس، تبدیل به رونین شده و از شمشیر استفاده می‌کند. در قسمتی از دومین تریلر فیلم Avengers: Endgame می‌توان هاکای را در کنار دخترش مشاهده کرد و به نظر می‌رسد که در حال آموزش تیراندازی با کمان هستند. این بخش به قبل از بشکن تانوس ربط دارد و کلینت همانند انت‌من (اسکات لنگ) تحت بازداشت خانگی بوده است اما احتمالاً پس از پودر شدن خانواده‌اش، او نیز دچار فروپاشی می‌شود و به عنوان رونین فعالیت می‌کند. طرفداران همواره سوال داشتند که کلینت بارتون و انت‌من در طول «جنگ ابدیت» کجا هستند و چرا خبری از آن‌ها نیست. خب، جواب این سوال درباره انت‌من را در فیلم مستقلش گرفتیم و با توجه به این تریلر، می‌توان گفت که هاکای در هنگام این اتفاق غم‌انگیز، در کنار خانواده‌اش حضور داشته است.

 

اسکات لنگ و قلمروی کوانتومی

اسکات لنگ فیلم انتقام جویان

می‌دانیم که اسکات لنگ در فیلم Ant-man and the Wasp وارد قلمروی کوانتومی شده بوده و در همان زمان، همراهان او (هوپ، جنت ون‌داین و هنک پیم) پودر شدند. بنابراین اسکات در قلمرو گیر افتاد و خروج او غیرممکن به نظر می‌رسید. با این وجود، در بخش‌های مختلف تریلر می‌بینیم که او در جریان فیلم حضور دارد. بنابراین دو سوال مطرح می‌شود، اول اینکه او چگونه از قلمروی کوانتومی خارج شده؟ (شاید به Time Vortex که جنت ون‌داین به آن اشاره کرد ربط داشته باشد) و دوم اینکه آیا او راهی برای سفر در زمان پیدا کرده است؟ برخی عقیده دارند کلید حل ماجرا در قلمروی کوانتومی نهفته است و این مورد در حال حاضر یکی از تئوری‌های مهم فیلم Avengers: Endgame محسوب می‌شود.

همچنین باید اشاره کنیم که چهره اسکات لنگ در تصویر بالا، بسیار سردرگم به نظر می‌رسد و می‌توان نتیجه گرفت که او چند ماهی را در قلمروی کوانتوم گذرانده و در نهایت به طریقی خارج شده است. پس از خروج نیز اولین خبری که با آن مواجه شده، ناپدید شدن نیمی از مردم جهان از جمله عزیزان خودش است.

 

مرگ کاپیتان آمریکا؟

کاپیتان آمریکا فیلم Avengers Endgame

اگر از طرفداران بپرسید که دلخراش‌ترین اتفاقِ ممکن در سال 2019  را پیش‌بینی کنند، احتمالاً مرگ کاپیتان را مطرح خواهند کرد. در یکی از بهترین صحنه‌های تریلر فیلم Avengers: Endgame ، شاهد حضور کاپیتان آمریکا در لباس اصلی‌اش هستیم و او در حالی می‌بینیم که در شرایطی سخت و در بحبوحه‌ی نبرد قرار دارد. از آن موقعیت‌هایی است که نیاز به یک قهرمان واقعی دارد و احتمالاً در این فیلم شاهد یک فداکاری بزرگ از سوی استیو راجرز خواهیم بود. البته بازیگر این شخصیت یعنی کریس ایوانز از مارول خداحافظی کرد که این موضوع به شایعات مرگ او در قسمت چهارم انتقام‌جویان دامن زد.

 

لباس جدید انتقام‌جویان

تریلر فیلم Avengers Endgame

مارول تریلرهای Avengers: Infinity War را دستکاری کرده و بارها طرفداران را فریب داده بود، بنابراین اگر تونی استارک در این صحنه حضور نداشت، اصلاً تعجب نکنید!

سرانجام انتقام‌جویان مارول را در لباس‌های جدیدشان مشاهده کردیم. این لباس‌ها از ماه‌ها قبل لو رفته بودند اما اکنون رسماً می‌دانیم که قهرمانان این لباس‌های پیشرفته را به تن خواهند داشت. هنوز مشخص نیست که این لباس‌ها به چه دردی می‌خورند و کاربردشان چیست (تئوری‌هایی درباره ورود به قلمروی کوانتومی وجود دارد) اما نسبت به یک موضوع امیدوار شدیم: اینکه تونی استارک صحیح و سالم به زمین بازمی‌گردد و نبیولا هم در کنار او حضور دارد. مارول در تریلرهای جنگ ابدیت هم بارها طرفداران را فریب داده بود، بنابراین اگر تونی استارک در این صحنه حضور نداشت، اصلاً تعجب نکنید!

با انتشار اولین تریلر Avengers: Endgame تعدادی از طرفداران مجاب شده بودند که کار تونی استارک در این فیلم تمام است و شاهد مرگ این شخصیت خواهیم بود. البته شاید پیش‌بینی این افراد صحیح باشد و تونی مجبور شود جانش را فدا کند! در این بخش، می‌توان رنگ موی جدید بیوه سیاه را هم دید. در طول تریلر می‌بینیم که او با دو رنگ موی مختلف حضور دارد که این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از پرش زمانی باشد. لازم به ذکر است که انتقام‌جویان دوباره متحد شده‌اند و اختلافات گذشته را برای هدف والاتر کنار گذاشته‌اند. همه‌ی قهرمانان پشت سر کاپیتان آمریکا حضور دارند و او را به عنوان رهبر گروه می‌شناسند که البته همین موضوع ما را نسبت به قضیه «مرگ کاپیتان آمریکا» مشکوک می‌کند.

 

کاپیتان مارول

کاپیتان مارول فیلم Avengers Endgame

غافلگیری نهایی در دومین تریلر فیلم Avengers: Endgame حضور کارول دنورز یا همان کاپیتان مارول بود. این شخصیت را در کنار ثور می‌توان یکی از قدرتمندترین قهرمانان مارول نامید. البته خانم دنورز کمی دیر تشریف آوردند (نیک فیوری او را دیر خبر کرد!) و تانوس موفق شد به خواسته‌هایش دست یابد و نیمی از جمعیت هستی را با شعار «تعادل بدون تبعیض» تبدیل به پودر کند. در این تریلر می‌بینیم که کاپیتان مارول سعی دارد شجاعت خود را به رخ بکشد و مقابل ثور کم نیاورد! باید ببینیم که کارول دنورز چگونه از قدرت‌هایش بهره می‌گیرد و اینکه اسکرول‌ها نقشی در این فیلم خواهند داشت یا نه.

در مجموع باید گفت که شاهد یک تریلر عالی، غم‌انگیز و هیجان‌انگیز بودیم که هم نگاهی به گذشته داشت و هم هیجان و اشتیاق طرفداران برای تماشای «انتقام‌جویان: پایان بازی» را چند برابر کرد.

 

منبع gamespot CBR آی پیرامید
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar