سریال True Detective : تئوری‌های مهم قبل از پایان فصل سوم

حل یک پرونده رازآلود توسط کارآگاهان حقیقی.

فصل سوم سریال کارآگاه حقیقی با پخش قسمت 8 در هفته آینده به پایان می‌رسد. با تماشای قسمت 7 توانستیم اطلاعات بسیاری به دست آوریم، البته هنوز همه چیز را نمی‌دانیم و باید منتظر غافلگیری قسمت نهایی باشیم.

in post ad

تعدادی تئوری آماده کرده‌ایم که برخی از آن‌ها منطقی و صحیح به نظر می‎رسند و ممکن است همان چیزی باشد که در پایان فصل خواهیم دید. البته نیک پیزولاتو نویسنده ماهری است و احتمالاً اتفاقات شوک‌آوری را برای قسمت 8 سریال نگه داشته است. این موضوع مانع از تئوری‌پردازی طرفداران نمی‌شود، بنابراین در ادامه همراه ما باشید.

 

توجه: در ادامه خطر اسپویل فصل سوم وجود دارد. مراقب باشید!

تایید شد: ارتباط سریال با فصل اول True Detective

راست کول و مارتی هارت

در قسمت 7 از فصل سوم تایید شد که فصل اول و سوم باهم در ارتباط هستند. مجری برنامه (الایزا)، تصویری را در لپ تاپش نشان می‌دهد که به طور واضح شخصیت‌های فصل اول یعنی مارتی هارت و راست کول در آن به چشم می‌خورند. او سعی می‌کند ماجرای پرونده پورسل را به داستان فصل اول و وجود فرقه‌های مخفیِ کودکان ربط دهد. آیا مقامات شهر و یا افراد بانفوذ مانند هویت و، از وجود این گروه‌ها سود می‌برند؟

جدا از اینکه می‌دانیم این فصل‌ها در یک دنیای مشترک هستند، به نظر نمی‌رسد با معمایی شبیه به Yellow King (شاه زرد) و فرقه‌های مخفی مواجه باشیم. شواهد زیادی وجود دارد که ماجرای پورسل، در اثر یک حادثه شخصی و تراژیک رخ داده است و داستان آن مانند فصل اول نیست. در ادامه به این شواهد پرداخته‌ایم.

  • نکته: نیک پیزولاتو در اینستاگرام تایید کرده که داستان فصل 3 و فصل 1 ارتباطی به هم ندارند.

 

تایید شد: ایزابل و آقای جون

ایزابل هویت کارآگاه حقیقی

در این قسمت، اطلاعاتی بیشتری از دختر رئیس شرکت Hoyt یعنی ایزابل به دست آوردیم. این دختر، همسر و فرزند خود را در یک سانحه رانندگی در سال 1977 از دست داده بود و پس از آن شرایط روحی مناسبی نداشت. بنابراین ایزابل دچار اختلالات روانی پس از سانحه بود و مردی سیاهپوست به نام «آقای جون» وظیفه همراهی با او و برطرف کردن نیازهایش را بر عهده گرفت. همچنین متوجه شدیم که حوالی زمان گم شدن جولی، فقط این مرد و ایزابل حق ورود به برخی نواحی خانه‌ی هویت (زیر زمینی که همان اتاق صورتی است) را داشتند.

هنگامی که سرنخ‌های تمام 7 قسمت قبلی را کنار هم قرار دهیم، همه چیز واضح به نظر می‌رسد. ایزابل و آقای جون همان دو نفری هستند که در جشن هالووین حضور داشتند و خود را به شکل روح درآورده بودند تا شناسایی نشوند. این دو نفر، همان افرادی هستند که عروسک‌ها را به جولی دادند و در نهایت جولی را در خانه‌ی هویت نگه داشتند. احتمالاً جولی و ایزابل به نوعی رابطه عاطفی رسیده بودند و ایزابل هم دوست داشته جولی را به عنوان دختر خود نگه دارد. این موضوع دقیقاً با «یک زن سفید و مرد سیاهپوست با یک چشم کور» که هیز و رولند در تمام فصل به دنبال آن‌ها بودند؛ جور درمی‌آید.

این تئوری صحیح به نظر می‌رسد چرکه آقای هویت، فردی بسیار قدرتمند و بانفوذ است و برای دخترش ایزابل دست به هر کاری می‌زند. به همین دلیل او با کمک جیمز هریس سعی کرد وودارد را مقصر جلوه دهد و تام پورسل را به قتل برساند. هریس هم بخاطر کمک‌هایی که به هویت کرده بود، یک کار خوب با حقوقی عالی به عنوان رئیس بخش امنیت کمپانی او به دست آورد.

لازم به ذکر است که الایزا در سال 2015، از این فرد سیاه‌پوست با نام «واتس» یاد می‌کند. باید دید که آقای جون یا واتس، کیست و چه نقشی در کل این پرونده‌ی مبهم سریال True Detective دارد.

  • یک نکته جالب: ژوئن یا جون (June) یکی از ماه‌های میلادی است. در قسمت‌های گذشته متوجه شدیم که جولی پورسل خود را جولای (July) می‌نامیده. آیا این دو ماه میلادی در نهایت به هم ربط پیدا می‌کنند؟

 

تئوری: عاطفه در ازای پول؟

آقای جون و ایزابل هویت

طبق یک تئوری پرطرفدار، لوسی و شاید هم پسرعمویش دن، بخاطر پول، بچه‌ها را به خانواده هویت فروخته بودند. اما شاید قضیه اینقدر پیچیده و شیطانی نبوده است. خدمتکار خانواده هویت در این قسمت گفت که ایزابل دچار مشکلات شدید روحی شده بود، به همین دلیل این احتمال وجود دارد که ایزابل در مقابل پولی که هویت به لوسی یا دن می‌داده؛ ساعاتی در هفته را با بچه‌ها بازی می‌کرده و همراه آنان بوده تا حالش بهبود یابد و مرهمی روی زخم‌های روحی خود بگذارد.

در یکی از این قرارها، اتفاق ناگواری رخ داده و ویل پورسل به طور اتفاقی کشته شده است. شاید هم ایزابل بخاطر مشکلات روانی‌اش او را به قتل رسانده است. به همین دلیل، هویت تصمیم می‌گیرد روی ماجرا سرپوش بگذارد و فرد دیگری را به عنوان مقصر معرفی کند. آقای جون هم پس از این اتفاق، سعی کرده جنازه ویل را در غاری پنهان کند و جولی را به خانه هویت بیاورد.

 

 

تئوری: آیا رولند از همه چیز با خبر است؟

رولند کارآگاه حقیقی

یکی از تئوری‌ها این بود که رولند و هیز در دهه 90 میلادی، جیمز هریس را به قتل رسانده‌اند که در قسمت 7 متوجه صحت این موضوع شدیم. البته روز پس از این اتفاق، وین هیز تماسی را از سوی آقای هویت دریافت می‌کند و متوجه می‌شود که ماشین او جلوب درب منزلش است. نکته‌ی عجیب این بود که هویت همه چیز را می‌دانست اما او چگونه به این سرعت به موضوع پی برد؟

یک احتمال این است که فردی مامور تعقیب کارآگاهان بوده و همه چیز را به چشم خود دیده است. اما اگر چنین فردی وجود نداشته، یک احتمال دیگر مطرح می‌شود، اینکه رولند ماجرا را برای هویت تعریف کرده است. این یک احتمال ناامیدکننده است چراکه در طول سریال رولند را به عنوان یکی از آدم‌ خوب‌های داستان می‌شناختیم و اکنون به نظر می‌رسد که او قلب مخاطبان سریال را خواهد شکست. وین هیز، رولند را تحریک کرد که بخاطر تام، جیمز هریس را به مکانی خلوت ببرند و از او اعتراف بگیرند. این ماجرا پایان خوشی نداشت، چراکه در نهایت هریس به دست رولند به قتل رسید. رولند هم احتمالاً دچار عذاب وجدان شده و نزد هویت رفته تا ماجرا تعریف کند و شاید هم همه‌ی اتفاقات را گردن وین هیز بیندازد!

  • بد نیست بازی بسیار عالی استیون دورف در کنار ماهرشالا علی را کمی تحسین کنیم.

 

تئوری: آیا این پرونده در گذشته حل شده بود؟

وین هیز کارآگاه حقیقی

اگر رولند از همه چیز مطلع باشد، می‌توان به دلیل حضور او در کنار هیز در سال 2015 پی برد. در واقع، کارآگاه هیز هم از واقعیت مطلع است اما بخاطر بیماری‌اش برخی حوادث را به یاد نمی‌آورد و رولند هم آن اطراف حضور دارد تا یک وقت هیز موضوع را به اشتباه لو ندهد.

به احتمال قوی، این دو کارآگاه پرونده را در همان دهه 90 حل کردند اما به دلایلی مجبور شدند ساکت بمانند و هیچ حرفی از واقعیت به میان نیاورند. اکنون هیز سالخورده و بیمار شده و قول و قرارش را از یاد برده است. رازی وجود دارد که هیز و رولند در تمام سال‌های پس از پرونده، نزد خود حفظ کردند اما اکنون به نظر می‌رسد که هیز چنین عهدی را به یاد نمی‌آورد.

 

سوال مهم: چه اتفاقی برای بکا و آملیا افتاده است؟

بکا سریال کارآگاه حقیقی

این یکی از بزرگ‌ترین سوالات ما درباره فصل سوم است که امیدواریم در قسمت 8 سریال True Detective پاسخ داده شود. مطمئن هستیم که آملیا تا قبل از سال 2015 فوت کرده است اما دلیل آن را نمی‎دانیم. دلیل مرگ او بیماری بوده یا تصادف؟ یا شاید هم آقای هویت بخاطر سوالات بیش از حد، آملیا را ساکت کرده است؟ همین سوال را درباره بکا (دختر هیز) داریم. او کجاست و چه اتفاقی برایش افتاده؟ به نظر می‌رسد سرنوشت بکا و آملیا یا حداقل یک نفرشان به پرونده ربط داشته باشد.

  • نکته: در قسمت 7 می‌بینیم که هیز در حال رساندن بکا به دانشگاه است و البته زمان آن در سه خط زمانی اصلی (دهه 80، 90 و سال 2015) نیست و سازندگان خط زمانی جدیدی برای این سکانس در نظر گرفته‌اند. از طرفی پیزولاتو در اینستاگرام اعلام کرده که ربکا صحیح و سالم است و هیچ اتفاقی برایش نیفتاده!
  • نکته دوم: طبق گفته سازنده سریال، آملیا در خط زمانی چهارم (دانشگاه بکا) زنده است (احتمالاً حدود سال 2000) – می‌دانیم که آملیا چند سال قبل از 2015 فوت کرده است.

 

به‌زودی شاهد پایان یافتن فصل سوم True Detective خواهیم بود. فصلی که توانست توجه مخاطبان را جلب کند و با فصل اول فوق‌العاده‌ی آن مقایسه شود. باید ببینیم که نیک پیزولاتو چه غافلگیری بزرگی را برای پایان فصل سوم در نظر گرفته است. قسمت نهایی در روز دوشنبه (25 فوریه) از شبکه HBO پخش می‌شود. برای مقالات بیشتر، همراه وبسایت ما باشید.

منبع gamespot Reddit
مطالب مرتبط

2
بخش دیدگاه‌ها

avatar
1 گفت و گوها
1 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
2 تعداد نویسندگان
امین موسویali افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
ali
کاربر مهمان
ali

با سلام مدتها است که منتظرم نقد قسمت پایانی فصل سوم سریال کارآگاه حقیقی رو بزارید اما خبری نیست خواستم بی زحمت اینکارو انجام بدید. چون من طرفدار پر و پاقرص سایت شما هستم. با تشکر

امین موسوی
سردبیر
امین موسوی

چند ماهی از اتمام سریال گذشت و قصد داشتم حتماً بنویسم اما متاسفانه وقت نشد.
لطفا دو هفته دیگه به سایت سر بزنید، نقد کلی فصل سوم رو منتشر خواهیم کرد.