آکوامن تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم دنیای سینمایی DC شد

از زمان شروع اکران فیلم در ماه دسامبر، آکوامن موفق شده عملکرد فوق‌العاده‌ای در باکس آفیس جهانی داشته باشد. این فیلم ابرقهرمانی که توسط جیمز وان کارگردانی شده، اکنون پرفروش‌ترین فیلم دنیای سینمایی DC است. در ادامه خبر همراه آی پیرامید باشید.

in post ad

طبق گزارش وبسایت EW، فروش جهانی آکوامن تا پایان روز شنبه (15 دی 97) به مبلغ 887 میلیون دلار رسیده است. این به معنی عبور فیلم از Justice League (لیگ عدالت) با فروش کل 657.9 میلیون دلار، Man of Steel (مرد پولادین) با فروش کل 668 میلیون دلار، Suicide Squad (جوخه انتحاری) با فروش کل 746.8 میلیون دلار، Wonder Woman (واندر وومن) با فروش کل 821.8 میلیون دلار و Batman v Superman (بتمن علیه سوپرمن) با فروش کل 873.6 میلیون دلار است. اگر فیلم آکوامن بخواهد تا مرز 1 میلیارد دلار برسد و فیلم The Dark Knight (شوالیه تاریکی) به کارگردانی کریستوفر نولان را شکست دهد، باید به فروش خود ادامه بدهد. البته تعدادی از تحلیل‌گران می‌گویند، احتمال این موضوع وجود دارد و ممکن است آکوامن از 1 میلیارد دلار را هم بگذرد!

فیلم آکوامن

باید موفقیت مالی آکوامن را بیشتر مدیون عملکرد آن در خارج از مرزهای آمریکا به‌ویژه کشور چین دانست. این فیلم در چین به فروشی نزدیک به 280 میلیون دلار دست یافته است. با توجه به این موفقیت بزرگ، کمپانی برادران وارنر قصد دارد آکوامن 2 را هم تولید کند. البته این خبر به طور رسمی تایید نشده است اما می‌توان تا حد زیادی نسبت به ساخت دنباله فیلم، امیدوار بود.

در ادامه می‌توانید تاریخ اکران دقیق فیلم‌های جدید کمپانی DC را مشاهده کنید:

  • فیلم Shazam (َشزم) در تاریخ  ۵ آوریل سال ۲۰۱۹ (مصادف با ۱۶ فروردین ۹۸)
  • فیلم Joker (جوکر) در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۹ (مصادف با ۱۲ مهر ۹۸)
  • فیلم (Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn در تاریخ ۷ فوریه ۲۰۲۰ (مصادف با ۱۸ بهمن ۹۸)
  • فیلم Wonder Woman 1984 در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۲۰ (مصادف با ۱۶ خرداد ۹۹)
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar