دیزنی در سال ۲۰۱۸ بیش از ۷ میلیارد دلار درآمد داشته است

0

کمپانی دیزنی در سال ۲۰۱۸ هم بسیار موفق بود و توانست بیش از ۷ میلیارد دلار از طریق فروش فیلم‌هایش کسب کند. با توجه به گزارش ورایتی، دیزنی در تاریخ ۹ دسامبر ۲۰۱۸ به این دستاورد رسیده و این دومین باری است که یک کمپانی فیلمسازی توانسته در یک سال، بیشتر از ۷ میلیارد دلار درآمد داشته باشد. بار اول هم درآمد دیزنی در سال ۲۰۱۶ در مجموع به ۷٫۶ میلیارد دلار رسیده بود. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

خرید قالب اورجینال - وبسایت حرفه‌ای بسازید

امسال پرفروش‌ترین فیلم‌های صعنت سینما، دو فیلم ابرقهرمانی مارول بودند که در واقع بخشی از دیزنی محسوب می‌شود. فیلم Avengers: Infinity War (انتقام‌جویان: جنگ ابدیت) بیش از ۲ میلیارد دلار در سراسر جهان فروخت و در رتبه دوم می‌توان فیلم Black Panther (پلنگ سیاه) را با ۱٫۳۵ میلیون دلار دید. رتبه سوم متعلق به Jurassic World: Fallen Kingdom (دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط‌کرده) از فیلم‌های کمپانی یونیورسال بود و انیمیشن Incredibles 2 که متعلق به دیزنی است، با ۱٫۲۴ میلیون دلار در رتبه چهارم قرار گرفت.

کمپانی دیزنی

بر اساس اعداد و ارقامی که Box Office Mojo منتشر کرده، فیلم Ant-Man and the Wasp (انت‌من و واسپ) ۶۲۲ میلیون دلار فروخت. البته مجموعه جنگ ستارگان عملکرد چندان مطلوبی نداشت زیرا فیلم Solo: A Star Wars Story (سولو: داستانی از جنگ ستارگان) فقط ۳۹۲ میلیون دلار فروش داشت و در رتبه ۱۸ پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ قرار گرفت. فیلم‌های دیگر دیزنی شامل Ralph Breaks the Internet (رالف اینترنت را خراب می‌کند) با ۲۵۸ میلیون دلار، Christopher Robin (کریستوفر رابین) با ۱۹۷٫۴ میلیون دلار، The Nutcracker and the Four Realms (فندق‌شکن و چهارقلمرو) با ۱۵۱ میلیون دلار و A Wrinkle in Time (چین‌خوردگی در زمان) با ۱۳۲ میلیون دلار هستند.

لازم به ذکر است که بیشتر درآمد دیزنی مربوط به بازارهای خارج از آمریکا بوده و در مجموع ۴٫۰۷ میلیارد دلار آن از این بازارها به دست آمده است. ۲٫۹۵ میلیارد دلار هم متعلق به فروش فیلم‌ها در ایالات متحده است. این کمپانی یک فیلم مهم دیگر هم دارد. Mary Poppins Returns (بازگشت مری پاپینز) با حضور امیلی بلانت قرار است در کریسمس اکران شود و احتمالاً در افتاحیه ۶۵ میلیون دلار بفروشد. البته فیلم Aquaman (آکوامن) متعلق به برادران وارنر نیز در همین زمان اکران می‌شود و انتظار می‌رود فروش مناسبی را تجربه کند.

موفقیت‌های دیزنی در سال ۲۰۱۹ ادامه خواهند داشت. با نگاهی به فیلم‌هایی که تاکنون معرفی شده‌اند می‌توان یک سال بی‌نظیر دیگر را برای این کمپانی پیش‌بینی کرد. Lion King (شیر شاه)، Dumbo (دامبو) و Aladdin (علاءالدین)، به علاوه‌ی انیمیشن‌های محبوب Toy Story 4 و Frozen 2 از جمله فیلم‌های مهم سال ۲۰۱۹ هستند. اپیزود نهم جنگ ستارگان هم در این سال اکران می‌شود و همان‌طور که می‌دانید مارول با فیلم‌های Captain Marvel (کاپیتان مارول) و Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی) بازمی‎گردد.

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود

بخش دیدگاه‌ها

avatar