تحلیل و بررسی اولین تریلر فیلم Avengers 4 ؛ پایان بازی

طرفداران دنیای سینمایی مارول، ماه‌ها منتظر انتشار نخستین تریلر فیلم Avengers 4 بودند. (تریلر را اینجا تماشا کنید) اکنون می‌دانیم نام رسمی فیلم Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی) است و تاریخ رسمی اکران هم چند روزی جلو افتاده و به 26 آوریل 2019 (برابر با 6 اردیبهشت 98) منتقل شده است. در این مطلب به بررسی و تحلیل کامل اولین تریلر فیلم می‌پردازیم که البته توسط وبسایت گیم‌اسپات تهیه شده و ما آن را ترجمه کرده‌ایم. همراه آی پیرامید باشید.

in post ad

تونی استارک

تریلر فیلم Avengers 4 با تونی استارک آغاز می‌شود و فضای آن بسیار تاریک و دلگیر است. با توجه به پایان تراژیک Avengers: Infinity War (انتقام‌جویان: جنگ ابدیت) انتظار چنین فضایی را داشتیم. حتی شاهد جاری شدن اشک از چشم استیو راجرز هم هستیم که احتمالاً به حوادث ناگوار فیلم قبلی مربوط می‌شود. البته اولین تریلر Endgame به جای پاسخ دادن به پرسش‌های قبلی، سوالات بیشتری را مطرح می‌کند و اطلاعات چندانی را در اختیار طرفداران قرار نمی‌دهد. به هر حال با نگاهی به همین تریلر می‌توان متوجه نکات جدیدی شد. پس دعوت می‌کنیم با ما همراه شوید.

تونی استارک در فضا

تونی استارک در فضای بی‌کران گیر افتاده و در فانتزی علمی-ترسناک خودش زندگی می‌کند، چونکه آب و غذایی ندارد و ذخیره اکسیژن او نیز به زودی تمام می‌شود. او سعی می‌کند توسط باقی‌مانده زره مرد آهنی، پیامی احساسی را برای پپر پاتس بفرستد و می‌گوید «پایان هم بخشی از سفر است» اما به نظر می‌رسد که همان کلاه نیز از کار می‌افتد. در فیلم «جنگ ابدیت» متوجه شدیم که لباس جدید مرد آهنی از نانوبات‌ها ساخته شده. پس می‌توان نتیجه گرفت که تونی از لباسش برای تعمیر و راه‌اندازی این سفینه فضایی استفاده کرده و احتمالاً فقط بخش کلاه آن باقی مانده است.

همچنین به نظر می‌رسد که تونی کاملاً تنها است اما می‌دانیم که پس از اتفاقات جنگ ابدیت، نبیولا هم در کنار تونی جان سالم به در برده بود. مطمئن نیستیم که نبیولا همراه تونی است یا نه. و اگر نیست کجا رفته؟

تونی استارک در فضا

انگار تونی کنترل سفینه‌ی Malino را در اختیار گرفته که متعلق به نگهبانان کهکشان است و به وسیله آن، به سیاره تایتان آمده بودند. این هم منطقی است، چونکه تونی، دکتر استرنج و پیتر پارکر نمی‌دانستد چطور باید سفینه کوروس گلایو (یکی از اعضای فرقه سیاه تانوس) را کنترل کنند و به همراه آن در تایتان سقوط کردند. بنابراین امکان استفاده از آن و بازگشت به زمین، وجود ندارد.

تانوی در فیلم Avengers 4

تانوس در فیلم قبلی، درباره رسیدن به تعادل و اینکه می‌خواهد به یک مکان آرام و زیبا برود صحبت می‌کرد و اکنون می‌دانیم که او همین کار را کرده و مانند یک کشاورز ساده زندگی می‌کند. به نظر می‌رسد که او زره جنگی خودش را به یک مترسک تبدیل کرده و در زمینش قرار داده است. این کار جالب به نظر می‌رسید، البته اگر تانوس با یک بشکن نصف جمعیت هستی را نابود نکرده بود!

بروس بنر

هنوز قادر به تایید این موضوع نیستیم، اما بروس بنر در تریلر فیلم Avengers 4 در حال مشاهده تصاویر دو تن از افراد گم‌شده است. یعنی اسکات لنگ یا همان انت‌من که در صحنه‌های پس از تیتراژ Ant-Man and the Wasp در قلمرو کوانتومی گیر افتاده بود و دیگری شوری (خواهر بلک پنتر) است. بنابراین احتمالاً در ایت صحنه، اطلاعی از سرنوشت این دو نفر در دسترس نیست. عکس شوری سپس به پیتر پارکر تغییر می‌یابد به همراه این زیرنویس که او نیز در جریان اتفاقات گمشده است.

ثور هم بااینکه قدرت زیادی را توسط اسلحه جدیدش یعنی Storm-breaker به دست آورده و قادر است سفرهای بین کهکشانی انجام دهد، تصمیم گرفته در زمین باقی بماند. ممکن استپ خودش را ملامت کند چراکه در نبرد پایانی، نتوانست تانوس را شکست دهد و به سر او ضربه بزند! او برادرش لوکی و بیشتر اهالی آزگارد را از دست داد، بنابراین به‌دنبال انتقام است. البته در این تریلر در مکانی مانند یک سلول قرار دارد. آیا او را حبس کرده‌اند؟

رونین

عدم حضور کلینت بارتون ملقب به هاکای در «جنگ ابدیت» بسیار چشمگیر بود و این سوال برای طرفداران پیش آمد که چه بلایی سر او آمده؟ چرا او به همراه تیم انتقام‌جویان نبود؟

پاسخ به سوال احتمالاً این است که او این مدت را در ژاپن بوده و سعی داشته هویت جدیدی برای خودش بسازد. این هویت جدید رونین است که مدت‌ها شایعه شده بود در فیلم Avengers 4 شاهد حضور او هستیم و تریلر این موضوع را تایید می‌کند. رونین کمتر از کمان استفاده می‌کند و بیشتر در مبارزه با سلاح‌های سردی مثل شمشیر مهارت دارد. هنوز سوالات زیادی درباره این شخصیت مطرح است و اینکه او در حال مبارزه با چه کسانی است؟ از تریلر می‌توان متوجه شد که ناتاشا برای ملاقات او به ژاپن می‌رود.

استیو راجز هم آن لباس تیره و ریش‌ها را کنار گذاشته و با ظاهری شبیه به کاپیتان آمریکای واقعی در فیلم حضور دارد. لباسی که او به تن کرده همان لباس فیلم Captain America: Winter Soldier است. همچنین یک صحنه در اولین تریلر فیلم Avengers 4 به طرز مشکوکی به فیلم اول کاپیتان آمریکا شباهت دارد. در ادامه ناتاشا و استیو راجرز درباره نقشه‌شان صحبت می‌کنند. استیو امیدوار است همه‌چیز طبق این نقشه پیش برود وگرنه نمی‌داند که باید چه کاری انجام دهد. طبق یکی از تئوری‌های پرطرفدار، تعدادی از قهرمانان به گذشته سفر می‌کنند و همچنین شایعه‌ای درباره حضور آنان در صحنه‌های بازسازی‌شده از فیلم The Avengers (فیلم اول) به گوش می‌رسید.

اسکات لنگ

یکی از بزرگ‌ترین سوالاتی که در انتهای فیلم Ant-Man and the Wasp (انت‌من و واسپ) پیش آمد، این بود که سرنوشت انت‌من پس از اتفاقات جنگ ابدیت چه می‌شود؟ او تنها لحظاتی قبل از پودر شدن نصف جمعیت از جمله هنک پیم، هوپ و جنت ون‌داین، به درون قلمروی کوانتومی فرستاده شد و آن‌جا گیر افتاد. اما به نظر می‌رسد که او به نحوی از قلمرو خارج شده و شاید حتی راه‌حلی برای مشکل جهان پیدا کرده باشد! تریلر فیلم Avengers 4 اطلاعات خاصی را فاش نکرد و این بخشی از محافظه‌کاری استودیوی مارول است.

فیلم Avengers: Endgame توسط جو و آنتونی روسو کارگردانی شده است و بیست و دومین فیلم دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود. قبل از اکران این فیلم، باید منتظر فیلم Captain Marvel (کاپیتان مارول) در تاریخ  ۸ مارس ۲۰۱۹ باشیم.

مطالب مرتبط

2
بخش دیدگاه‌ها

avatar
1 گفت و گوها
1 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
2 تعداد نویسندگان
امین موسویسید محمد مصطفی رضایی تیانی خیابانی افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
سید محمد مصطفی رضایی تیانی خیابانی
کاربر مهمان
سید محمد مصطفی رضایی تیانی خیابانی

End Game به فارسی نمی شه پایان بازی! می شه بازیِ پایانی