بررسی قسمت 11 فصل پنجم Vikings (نیمه دوم فصل 5)

5

پس از حدود یک سال انتظار، شاهد ادامه پخش فصل پنجم Vikings – وایکینگ‌ها هستیم که البته باتوجه به وقفه‌ی طولانی میان 10 قسمت اول فصل، جای سوال است که چرا شبکه History قسمت‌های جدید را با عنوان فصل ششم منتشر نکرده‌! به هرحال، وایکینگ‌ها سریالی است که شاید چندان به آن پرداخته نمی‌شود اما از نظر کیفی و شخصیت‌پردازی، یکی از بهترین سریال‌های تاریخی محسوب می‌شود. تا فصل چهارم شاهد ماجراجویی‌های فوق‌العاده‌ی راگنار لوثبروک بودیم اما پس از مرگ او، سریال هم تا حدی به سراشیبی سقوط افتاد. سازندگان سعی کردند شخصیت‌های جدیدی را وارد ماجرا کنند و همچنین فرزندان راگنار را در مقابل هم قرار دهند. کاریزمای راگنار و عملکرد عالی تراویس فیمل در این نقش، برای طرفداران مجموعه فراموش‌نشدنی است. سریال Vikings شاید جذابیت روزهای راگنار را نداشته باشد اما هنوز در میان سریال‌های تاریخی، اثر منحصر به فردی به شمار می‌رود. در ادامه با بررسی سریال همراه آی پیرامید باشید.

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

 

ادامه‌ی فصل پنجم Vikings روند بسیار آرامی دارد و به وضعیت شخصیت‌ها پس از نبرد سهمگین و پرتلفات قسمت دهم می‌پردازد. تقریباً هیچ یک از شخصیت‌های اصلی در آن نبرد بزرگ حذف نشدند. هنوز لاگرتا را داریم که به همراه پسرش بیورن و بیشاپ ادموند، فراری هستند. از طرفی آیوار به همراه شاه هرولد (که برادرش را در نبرد به قتل رساند) بر کتگات حاکم شده و به دنبال گرفتن انتقامش از لاگرتا است. در انتهای قسمت دهم شاهد بازگشت رولو بودیم و می‌دانستیم که او نقش مهمی را در این فصل برعهده دارد. البته یکی از بزرگ‌ترین رازهای این فصل به همین رولو مربوط است، چراکه متوجه می‌شویم بیورن فرزند واقعی رولو است نه راگنار! بیورن هم این موضوع را می‌فهمد اما محبت رولو و پیشنهاد او برای نجات را قبول نمی‌کند.

در عوض او و مادرش، پیشنهاد ادموند را برای کمک گرفتن از شاه انگلستان را می‌پذیرند. البته ادموند هنوز نمی‌داند که شاه ایدل‌ولف از دنیا رفته و پسرش آلفرد بر تخت نشسته است. باید دید که آیا او زیر قولش می‌زند و به لاگرتا خیانت می‌کند یا به آن‌ها در شکست دادن بقیه وایکینگ‌های مهاجم از جمله Danes (که برای نخستین بار نامشان را در سریال می‌شنویم) کمک خواهد کرد.

بیورن در سریال وایکینگ‌ها

بخش کوتاهی از قسمت 11 به فلوکی می‌پردازد و در پیروانش در سرزمینی که ادعا می‌کند متعلق به خدایان است، جریان دارد. او سعی می‌کند خودش را به‌دلیل گناهان پیروانش و اینکه از هدایت آنان ناتوان بوده؛ قربانی کند. البته همراهان او نظر منفی خود را اعلام می‌کنند. خط داستانی فلوکی مانند گذشته جذاب نیست اما باید دید که چه‌زمانی تنش‌ها در این جزیره بالا می‌گیرد و در نهایت چه سرنوشتی در انتظار اوست. در بخش آیوار هم، در این قسمت اتفاق ویژه‌ای نمی‌افتد و فقط می‌دانیم که او هنوز تشنه‌ی اتقام از لاگرتا است و تا به این هدف نرسد، آرام نمی‌گیرد. یکی دیگر از شخصیت‌های تازه که به نظر می‌رسد نقش تاثیرگذاری در ادامه سریال دارد، برده‌ای است که آیوار در گذشته او را آزاد کرده بود و او کنون حاضر است هرکاری که به نفع آیوار باشد، انجام دهد.

در مجموع این قسمت، حوادث چندانی نداشت جز اینکه فهمیدیم بیورن پسر رولو است. البته از تصمیم نویسندگان برای مطرح کردن چنین موضوعی، ناامید شدم. به این دلیل که نمایان‌گر خالی شدن دست نویسندگان از ایده‌‌های ناب است. قطعاً بیورن هیچ‌یک از ویژگی‌های رولو را به ارث نبرده و همان‌طور که خودش می‌گوید از نظر روحیه و کردار کاملاً به راگنار شبیه است. باید قبول کرد که مدت‌هاست از دوران اوج سریال عبور کرده‌ایم و با مرگ راگنار و شاه اکبرت، بخش مهمی از سریال نیز با آنان از بین رفته است. البته نباید برای قضاوت کردن این فصل عجله کرد، اجازه دهید چند قسمتی بگذرد و ببنیم که آیا نیمه دوم فصل پنجم Vikings قادر است کمی از خاطرات بی‌نظیر فصل‌های قبل را احیا کند یا خیر.

بررسی کامل نیمه دوم فصل پنجم وایکینگ ها را اینجا مطالعه کنید

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع آی پیرامید
مطالب مرتبط

5
بخش دیدگاه‌ها

avatar
3 گفت و گوها
2 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
4 تعداد نویسندگان
امین موسوی....مسلمAmin افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
Amin
کاربر مهمان
Amin

بعد مرگ رگنار دیگه زیاد از سریال خوشم نیومد. الان آیوار هم شخصیت جالبیه ولی در کل سریال افت کرده.

مسلم
کاربر مهمان
مسلم

رگنار نمرده و برمیگرده به سریال

....
کاربر مهمان
....

میگن رگنار در فصل ششم به فیلم بر میگرده درسته یا خیر