بررسی فصل دوم سریال Castlevania – کسلوانیا

0

سریال Castlevania – کسلوانیا را باید در میان آثار اقتباس شده از بازی ویدیویی، یک موفقیت بزرگ محسوب کرد. فصل اول این انیمیشن که سال قبل توسط نتفلیکس منتشر شده بود، فقط 4 قسمت داشت و انگار خود سازندگان چندان از واکنش‌‌ها مطمئن نبودند. خوش‌بختانه نظرات و واکنش‌ها نسبت به فصل اول سریال که سر جمع 100 دقیقه نمی‌شد، اکثراً مثبت بود و بیشتر انتقادات به کوتاه بودن آن مربوط می‌شد. البته فصل اول حکم زمینه‎‌سازی برای فصل‌های بعدی و آشنایی با شخصیت‌ها و انگیزه‌هایشان بود که این کار را به درستی انجام داد. این مجموعه کیفیت خود را مدیون نویسنده بزرگی به نام وارن الیس و ذهن‌های خلاق و کم‌نظیری مانند آدی شانکار است. اکنون فصل دوم این سریال انیمیشنی در 8 قسمت منتشر شده که در این مطلب به نقد آن می‌پردازیم.

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

 

در دقایق پایانی فصل اول، شاهد همراهی ترور بلمونت، پسر دراکولا یعنی آلوکارد و جادوگری به نام سیفا بودیم که برای پایان بخشیدن به حکومت رعب‌آور دراکولا متحد شدند. داستان از این قرار است که دراکولای خون‌آشام عاشق یک انسان (لیزا) می‌شود و با او ازدواج می‌کند. زندگی آن‌ها به خوبی پیش می‌رود و لیزا سعی می‌کند توسط دانش کهن دراکولا، مرهمی برای زخم‌های مردم بیچاره باشد. دراکولا برای مدتی بین انسان‌ها زندگی می‌کند تا آنان را بهتر بشناسد اما وقتی برمی‌گردد با خانه‌ای سوخته مواجه می‌شود و همسری که توسط کلیسا دستگیر شده است. کلیسا و پیروان آن، این زن مظلوم را به سحر و جادو متهم کرده و در ملاءعام اعدام می‌کنند که البته این هم گوشه‌ای از اشارات سیاسی مجموعه به عصر تاریک و خفقان‌آور حکومت کلیسا بر اروپا است. یعنی زمانی که سعی برای پیشرفت در علم و حل مسائل مجهول، جرمی بزرگ تلقی می‌شد و مجرمان بخاطر دخالت در کار خداوند، به شدیدترین مجازات‌ها محکوم می‌شدند.

سریال Castlevania

فصل دوم سریال Castlevania تاکید فراونی بر شخصیت دراکولا دارد و او را شیطان مطلق نشان نمی‌دهد.

این تراژدی موجب شد که دراکولا خشم و کینه خود را با رها کردن موجودات شیطانی در سرزمین والاکیا، نشان دهد. اما همه چیز به این سادگی نیست. فصل دوم تاکید فراونی بر شخصیت دراکولا دارد و او را شیطان مطلق نشان نمی‌دهد. دراکولا یک عاشق دل‌شکسته است که با کشته شدن همسرش، به مرز جنون رسیده و دوست دارد زودتر به زندگی خود پایان دهد. این افسردگی و بی‌تفاوتی را در تمام صحنه‌های مربوط به دراکولا مشاهده می‌کنیم. «گراهام مک‌تاویش» که صداپیشگی این شخصیت را بر عهده دارد، با آن صدای محزون و پرقدرتش کاری می‌کند که دراکولا یک خبیث کامل نباشد. این صدای فوق‌العاده کاری می‌کند که مخاطب درد عمیق شخصیت را حس کند. دراکولا در حقیقت به قدرتمندترین و در عین حال غمگین‌ترین مرد جهان تبدیل می‌شود.

در فصل دوم سریال Castlevania شاهد همکاری آلوکارد، ترور و سیفا برای داکولا و نابود کردن هستیم. آلوکارد و ترور مانند دو بچه‌ی کوچک به هم تیکه می‌اندازند و سیفا سعی می‌کند تعادل را بین آن‌ها حفظ کند. با اینکه این‌بار 8 قسمت داریم، فصل دوم به طور کامل حول و حوش دراکولا و تیم سه‌نفره‌ قهرمانان داستان نمی‌چرخد بلکه شخصیت‌های جدید و خرده داستان‎هایی را معرفی می‌کند که در فصل آینده نقش مهی خواهند داشت. کارمیلا که یک خون‌آشام جاه‌طلب است به همراه دو دستیار اصلی دراکولا به نام‌های هکتور و آیزاک (انسان‌هایی که وظیفه ساخت ارتش دراکولا را برعهده دارند) تاثیر فراوانی بر داستان فصل می‌گذارند و باید آنان را شخصیت‌های منفی جایگزین دانست. به نظرم خط داستانی آیزاک به مراتب جذاب‎تر از دیگر شخصیت‌های تازه‌وارد است و پتانسیل خوبی برای فصل سوم دارد.

برای تماشای سریال Castlevania نیازی به آشنایی با بازی‌های آن ندارید زیرا این مجموعه همانند دنیایی جدا است که پایه و اساس آن بازی‌ها هستند اما حس و حال ویژه‌ی خودش را دارد و سعی کرده اشتباهات دیگر اقتباس‌ها را به کم‌ترین حد ممکن برساند. کسلوانیا در حال حاضر یکی از سریال‌هایی است که باید بخاطر پخش آن به نتفلیکس آفرین گفت! بدون شک این مجموعه یکی از بهترین آثار اقتباسی از بازی‌های ویدیویی است. دلیلش هم این است که کار به دستان افرادی ماهر سپرده شده که واقعاً به محتوا اهمیت می‌دهند و آن را ارتقاء می‌بخشند. علاوه بر شخصیت‌هایی قابل توجه که از صداگذاری بسیار خوبی برخوردارند، صحنه‌های اکشن شدیداً خشونت‌بار و خونینی در این سریال به چشم می‌خورد و در مجموع، طراحی‌ها عالی هستند. البته شاید برخی قسمت‌‌های فصل دوم خسته‌کننده و کند باشند اما هنگام تماشا امید خود را از دست ندهید زیرا در قسمت 7، مبارزه‌ای بی‌نقص و نفس‌گیر را شاهد خواهید بود!

مرتبط: کسلوانیا برای فصل سوم تمدید شد

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع آی پیرامید
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar