توییت جنجالی ترامپ واکنش منفی شبکه HBO را برانگیخت

0

به نظر می‌رسد که شبکه HBO اصلاً از توییت اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، راضی نیست. ترامپ روز جمعه با انتشار تصویری که در آن از شعار معروف سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) استفاده شده بود، از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران خبر داد. این موضوع واکنش منفی شبکه HBO و تعدادی از ستارگان سریال را به همراه داشت. در ادامه خبر همراه آی پیرامید باشید.

خرید قالب اورجینال - وبسایت حرفه‌ای بسازید

Sanctions are comingدر این تصویر با فونتی مشابه سریال بازی تاج و تخت نوشته شده Sanctions Are Coming (تحریم‌ها فرامی‌رسند). این جمله اشاره مستقیمی به شعار معروف Winter Is Coming (زمستان فرامی‌رسد) است که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران و خارج از کشور، به آن واکنش نشان دادند. این کار حتی در آمریکا هم با واکنشی منفی مواجه شده اما برخی بر این عقیده‌اند که ترامپ عمداً برای جلب توجه بیشتر نسبت به تحریم‌های ظالمانه و ناجوان‌مردانه، از این تصویر استفاده کرده است.

شبکه HBO در بیانیه‌ای اعلام کرد:

ما از این پیام اطلاعی نداشتیم و ترجیح می‌دهیم علامت انحصاری ما برای مقاصد سیاسی مورد سوء استفاده قرار نگیرد.

 

اکانت رسمی شبکه HBO در توییتر نیز با انتشار این توییت به ترامپ طعنه زد: «سوءاستفاده از علامت انحصاری به زبان دوتراکی چطور گفته می‌شود؟»

توییت HBO

بازیگر نقش آریا استارک یعنی میسی ویلیامز هم در واکنش به این موضوع نوشت «امروز نه.» همچنین سوفی ترنر که ایفای نقش سانسا استارک را بر عهده دارد فقط نوشت «Ew» که به معنی انزجاز آور بودن عمل ترامپ است.

سوفی ترنر

 

از نکات قابل توجه دیگر که توسط کاربران مورد توجه قرار گرفته، سوتی دونالد ترامپ در استفاده از این شعار است. در سریال Game of Thrones، زمستان و وایت‌واکرها عامل ترس و وحشت هستند و می‌توان گفت که طرف منفی و خبیث ماجرا محسوب می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است که اینستاگرام منتسب به سردار سلیمانی با انتشار تصویری مشابه، اعلام کرد که «من در مقابل تو خواهم ایستاد.»

سردار سلیمانی

امیدواریم به حول و قوه الهی، برنامه‌های دونالد ترامپ و دولت ظالم آمریکا با شکست مواجه شود.

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود

بخش دیدگاه‌ها

avatar