بررسی فصل دوم سریال Iron Fist – آیرون فیست

در ادامه همکاری مارول و نتفلیکس، فصل دوم سریال Iron Fist – آیرون فیست منتشر شد که در این مطلب به بررسی آن می‌پردازیم. این سریال با 10 اپیزود بازگشته که در بین سریال‌های ابرقهرمانی نتفلیکس بی‌سابقه بوده است. تمام سریال‌های دیگر مارول در 13 قسمت ساخته شده‌اند اما انتقادات گسترده نسبت به فصل یک Iron Fist باعث شد که سازندگان، برای جبران دست به کار شوند و کیفیت را بر کمیت ترجیح دهند. در ادامه بررسی سریال همراه آی پیرامید باشید.

in post ad
در بررسی فصل دوم سریال Iron Fist بخش‌های اصلی داستانی فاش نشده‌اند.

فصل دوم سریال Iron Fist

یکی از نکاتی که فصل دوم را قابل تماشا کرده، نه تحولات شخصیت دنی رند بلکه هم‌تیمی شدن کالین وینگ (جسیکا هنویک) و میستی نایت (سیمون میسیک) است. دو شخصیت مکمل که شیمی بسیار خوبی با هم دارند و اگر یک سریال جداگانه برایشان ساخته شود، احتمالا از همین آیرون فیست، مهیج‌تر خواهد بود. با تماشای صحنه‌های این دو شخصیت در کنار هم، می‌توان متوجه شد که یک سریال بادی کاپ با حضور آن‌ها چقدر هیجان‌انگیز می‌شود! در فصل دوم Iron Fist شاهد تغییرات بسیار مثبتی هستیم که داستان دنی رند (با بازی فین جونز) و افسانه آیرون فیست را جذاب‌تر کرده است. بنابراین نتیجه کار راضی‌کننده شده اما این حرف به معنی عالی و بی‌نقص بودن فصل دوم نیست. در مقایسه با فصل اول افتضاح سریال که نه شخصیت‌های جذابی داشت و نه صحنه‌های اکشن را به خوبی مدیریت کرده بود، با اثری کاملاً بهتر مواجه هستیم که می‌توان تاثیرات عوض شدن شورانر سریال (اضافه شدن ریون متسنر) را در آن مشاهده کرد. یکی از مواردی که به بهتر بودن فصل دوم سریال Iron Fist کمک کرده، طفره رفتن از تمرکز بر روی شخصیت دنی است! بله، درست خواندید. در سریالی که با محوریت آیرون فیست ساخته شده، دنی رند سهم چندانی ندارد. شخصیت دنی رند در بین قهرمانان خیابانی نیویورک، مثل کودکی بود که به تازگی یک اسباب‌بازی جدید پیدا کرده و هر جا که می‌رسید، آن را نشان می‌داد و می‌گفت «من آیرون فیست جاودان هستم». خوش‌بختانه در این فصل، نیروی آیرون فیست و میراث حقیقی آن، اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است. دنی رند در فصل اول و حتی در سریال Defenders (مدافعان) نشانی از یک قهرمان مسئولیت‌پذیر نداشت اما پس از فداکاری مت مورداک (دردویل) شرایط برای او تغییر کرد.

دنی رند

یکی از نکاتی که فصل دوم را قابل تماشا کرده، نه شخصیت دنی رند بلکه کالین وینگ (جسیکا هنویک) و میستی نایت (سیمون میسیک) هستند.

سریال همچنان داستان خانواده میچم (جوی و وارد) را ادامه می‌دهد. جوی تبدیل به شخصیتی انتقام‌جو شده و صلح با برادرش (وارد) را نمی‌پذیرد. شاید بتوان بی‌رمق‌ترین بخش داستانی فصل دوم سریال Iron Fist را مربوط به همین جوی میچم دانست که انگار از روی اجبار به آن اضافه شده‌ است. او با داووس هم‌دست شده تا به برادر خود (و دنی که مانند برادر اوست) آسیب برساند. هرچقدر هم که تلاش می‌کنند او را با صحبت به راه راست بیاورند، فایده‌ای ندارد. البته بخش مربوط به وارد میچم قابل قبول‌تر است و می‌توان آن را تحمل کرد.

از طرفی، یک شخصیت منفی جدید به نام مری واکر (با بازی خوب آلیس ایو) داریم که دو چهره متفاوت دارد (این شخصیت را در کامیک‌ها با نام تایفوید مری می‌شناسند). یک چهره او دختری هنرمند و احساساتی به نام مری و شخصیت دیگرش واکر، فردی خشن و کاملاً فاقد احساس است. سرگذشت واکر در طول فصل دوم فاش می‌شود و او به طور پراکنده نقش‌هایی را در شکل‌گیری داستان کلی ایفا می‌کند.

کالین وینگ و میستی نایت

در مجموع می‌توان گفت که کاهش تعداد اپیزودها و گنجاندن محتوای آن در 10 اپیزود، به نفع سریال تمام شده است. همچنین باید تمرکز بر روی قدرت آیرون فیست به جای شخصیت دنی رند را تصمیمی بسیار مناسب و آینده‌نگرانه دانست. فصل دوم سریال Iron Fist شخصیت‌های منفی جذابی ندارد اما اثری کاملاً متفاوت و تماشایی است که از شخصیت‌های مکملی مثل کالین وینگ و میستی نایت به خوبی بهره گرفته است. (بد نیست بدانید این دو نفر کامیک‌های خودشان به نام Daughters of Dragon – دختران اژدها را دارند). این فصل حاوی غافلگیری‌های جالبی است که قصد نداریم در این بررسی آن‌ها را لو دهیم. بنابراین احتمالاً این‌بار از تماشای آیرون فیست ناامید نخواهید شد.

منبع آی پیرامید
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar