18 تئوری جالب طرفداران درباره فصل هشتم Game of Thrones

1

فصل هشتم Game of Thrones (بازی تاج و تخت) در راه است. سریالی که از مجموعه کتاب‌های محبوب جرج آر. آر. مارتین اقتباس شده و توانسته به یکی از محبوب‌ترین‌های تاریخ تلویزیون تبدیل شود. فصل هشتم در 6 قسمت از شبکه HBO پخش خواهد شد و باید در تاریخ 14 آوریل 2019 (25 فروردین 97) منتظر آن باشید.

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

سریال بازی تاج و تخت به خاطر صحنه‌های غافلگیرکننده، نبردهای حماسی و بی‌رحمی شخصیت‌هایش شناخته می‌شود. حالا که قرار است این سریال پس از سال‌ها به پایان برسد، سازندگان تمام تلاش خود را برای ارائه یک پایان باشکوه به کار می‌گیرند. طرفداران هم بسیار منتظر هستند تا سرانجام کار را مشاهده کنند. قبل از پخش فصل آخر، تعدادی از طرفداران تیزبینِ این مجموعه و خوره‌های کتاب، تئوری‌های مختلفی را مطرح کرده‌اند که ممکن است شاهد اتفاق افتادن برخی از آن‌ها در فصل هشتم Game of Thrones باشیم.

 

توجه: 18 تئوری فصل هشتم Game of Thrones از گیمز رادار ترجمه شده است و ممکن است بخش‌هایی توسط ما تغییر کرده باشد. همچنین داستان فصل‌های قبلی در ادامه فاش می‌شوند، بنابراین مراقب باشید!

  • آپدیت شد (29 بهمن 97) – 2 تئوری دیگر به لیست اضافه گردید
  • آپدیت شد (6 فروردین 98) – 1 تئوری دیگر اضافه گردید

 

1 – جان و دنریس، برادر و خواهر ناتنی هستند

جان و دنریس

در فصل هفتم سریال مشخص شد که جان، برادرزاده و دنریس عمه‌ی جان است. آن‌ها از این رابطه خونی بی‌خبر هستند اما نشانه‌هایی وجود دارد که می‌گوید رابطه این دو بسیار نزدیک‌تر است. یک نشانه تردیدبرانگیز به خاطرات نادرست دنریس از درختان لیمو در براووس مربوط می‌شود. این در حالی است که درختان لیمو فقط در سرزمین دورن (محل تولد جان) رشد می‌کنند.

بر اساس این تئوری؛ دنریس خواهر واقعی ریگار تارگرین نیست بلکه یکی از فرزندان او و همسر اولش الیا مارتل است. ایده اصلی تئوری این است که پس از مرگ ریگار و پیروزی قیام رابرت براتیون، دنی به صورت مخفیانه به دورن منتقل شده است. سپس او را به عنوان خواهر ریگار معرفی کردند تا هویت واقعی‌اش محفوظ بماند (مانند کاری که ند استارک برای جان کرد تا جانش را نجات دهد). بنابراین ممکن است پدر جان و دنریس همان ریگار تارگرین باشد. جان از ازدواج دوم ریگار با لیانا استارک متولد شد و دنریس از ازدواج اول ریگار با الیا مارتل.

ند استارک در فصل اول سعی کرد رابرت را از به قتل رساندن دنریس منصرف کند. آیا او واقعیت را درباره رابطه فامیلی جان و دنریس می‌دانست؟ اگر آن‌ها خواهر و برادر باشند، تکلیف آزور آهای (شاهزاده موعود) چه می‌شود؟ امیدواریم فصل هشتم Game of Thrones اطلاعات بیشتری را در این مورد، به مخاطبان بدهد.

 

2 – سرسی تبدیل به ملکه دیوانه می‌شود

سرسی لنیسترپس از نابود شدن سپت بیلور توسط سرسی لنیستر و اعلام رسمی فرمانروایی بر هفت قلمرو پادشاهی، سرسی یادآور شخصیت پادشاه دیوانه (اریس تارگرین) شد. در طول فصل هفتم، رفتار او کاملاً خارج از کنترل بوده و فردی است که چیزی برای از دست دادن ندارد. او حتی برای مبارزه در برابر نایت کینگ و وایت‌واکرها موافقت کرد و سپس از این کار منصرف شد.

سرسی نشان داده که فقط زمانی که منافع خودش در میان باشد، دست به عمل می‌زند. بد نیست بدانید یک روان‌شناس واقعی این شخصیت را بررسی کرده و می‌گوید که او یک فرد نارسیسیست (به زبان ساده یعنی خودشیفته) است. برای مدت بسیار طولانی، تنها چیزی که به سرسی امید و انگیزه می‌داد، عشق به فرزندانش و تلاش برای مراقبت از آن‌ها بود. او اکنون چیزی برای از دست دادن ندارد، به جز برادرش جیمی.

جیمی و سرسی در حال حاضر رابطه درخشانی ندارند و راه‍شان از یکدیگر جدا شده است. سرسی ملکه‌ای تنها است که به همراه فرزندی که در شکم دارد بر تخت آهنین تکیه زده است. او از همه جهات توسط دشمنان احاطه شده و حتی جیمی را به چشم یک خیانت‌کار می‌بیند. سرسی هنوز مقدار زیادی وایلدفایر در زیرزمین قصرش دارد، و شاید دوره حکومت وحشتناک او تازه آغاز شده است….

 

3 – جیمی لنیستر، سرسی را می‌کشد

سرسی و جیمی

با مرگ تامن، پیش‌بینی درباره مرگ همه فرزندان سرسی به حقیقت پیوست. معلوم نیست که آیا سرسی بچه‌ای که در شکم دارد را هم از دست می‌دهد یا خیر اما طبق یک پیش‌بینی دیگر؛ Valonqar (ولنکار: برادر کوچک به زبان والریایی) سرسی را خواهد کشت. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که منظور از برادر کوچک، تیریون است اما باید توجه کرد که جیمی هم برادر کوچک سرسی محسوب می‌شود. جیمی و سرسی دوقلو هستند اما جیمی چند دقیقه بعد از سرسی به دنیا آمده است.

جیمی با اژدهای دنریس و ارتش دوتراکی‌ها روبه‌رو شده است و به خوبی می‌داند که در جنگ با او شانسی برای پیروزی ندارد. از طرفی جیمی با رویکردی که خانواده‌اش در حکومت وستروس پیش گرفته، موافق نیست. به ویژه زمانی که متوجه شد سرسی قصد دارد تمام شمالی‌ها را قربانی وایت‌واکرها کند و قصد کمک به آن‌ها را ندارد. جیمی بارها اظهار کرده که سرسی با ارزش‌ترین فرد در زندگی اوست البته ممکن است پس از ملاقات با تیریون و اینکه فهمید او جافری را به قتل نرسانده، حس هم‌دردی بیشتری با تیریون داشته باشد. او بدون اینکه سرسی بداند، با تیریون ملاقات کرد، بنابراین می‌توان انتظار داشت که او در نهایت تصمیم به قتل سرسی بگیرد.

جیمی را با لقب شاه‌کش (Kingslayer) می‌شناسند. او بارها گفته که مجبور شد برای نجات جان بی‌گناهان سوگند خود را زیر پا گذاشته و اریس تارگرین را به قتل برساند. حالا این احتمال وجود دارد که ملکه دیوانه هم به دست جیمی کشته شود و این می‌تواند صحنه‌ای بسیار دردناک و در عین حال شاعرانه را در فصل هشتم Game of Thrones رقم بزند.

 

4 – آریا دو نام دیگر را از لیست خودش خط می‌زد

آریا استارک

مدتی است که چیزی درباره لیست معروف آریا استارک و افرادی که قصد داشت به قتل برساند، نشنیده‌ایم اما این موضوع، به معنی فراموشی آن توسط سازندگان نیست. ممکن است آریا این شانس را داشته باشد که قبل از اتمام سریال، دو شخصیت از خاندان لنیستر را بکشد!

در تئوری قبلی گفتیم که طبق پیش‌بینی Valonqar یا احتمالاً جیمی، در نهایت سرسی را خواهد کشت. اما چه می‌شود اگر حقیقت از این پیچیده‌تر باشد؟ یک تئوری دیوانه‌وار درباره فصل هشتم سریال Game of Thrones این است که آریا ابتدا جیمی را می‌کشد و چهره او را می‌دزدد و سپس به سراغ سرسی رفته و کار او را تمام می‌کند. آریا در فصل اول، شاهد اعدام شدن پدرش (ند استارک) به دست جافری بود، آیا این امکان وجود دارد که در فصل آخر سریال به انتقام خود دست پیدا کند؟

 

5 – تیریون لنیستر در واقع یک تارگرین است

تیریون لنیستر

احتمالاً جان تنها کسی نیست که به طور مخفیانه یک تارگرین است. تعدادی از طرفداران می‌گویند که تیریون لنیستر هم یک تارگرین است و این موضوع، علامت سه سر اژدها را در فصل هشتم Game of Thrones کامل می‌کند. طبق این تئوری، پادشاه دیوانه با همسر تایوین لنیستر رابطه داشته و تیریون از این رابطه متولد شده است. این تئوری می‌تواند دلیل تنفر فوق‌العاده زیاد تایوین نسبت به تیریون را توجیه کند. بر خلاف چیزی که در کتاب‌ها اتفاق می‌افتد، تایوین چند ثانیه قبل از کشته شدن به دست تیریون به او می‌گوید که «تو پسر من نیستی». ممکن است منظور او این باشد که تیریون را به عنوان یک لنیستر و پسرش قبول ندارد و این تئوری هم اشتباه باشد.

موضوع دیگری که باید اشاره کنیم، آشنایی دنی و تیریون و اعتمادی بسیار زیادی است که دنی نسبت به او دارد. برخی فکر می‌کنند که این اعتماد، چیزی بیشتر از رابطه دوستی و وفاداری میان آن‌ها است. باید تا پخش فصل هشتم Game of Thrones منتظر ماند و دید که آیا تیریون واقعاً یک تارگرین است یا خیر.

 

6 – جان اسنو آزور آهای و فرد موعود است (یا نیست؟)

جان اسنو

یکی از تئوری‌های اصلی طرفداران یعنی R+L=J کاملاً درست بود و مشخص شد که جان فرزند ریگار و لیانا است. اکنون باید بررسی کنیم که این موضوع، به چه معنی است. آیا جان همان شاهزاده نور یا آزور آهای است؟ همه نشانه‌ها به ما پاسخ مثبت می‌دهند و جان را به عنوان فرد موعود معرفی می‌کنند. طبق پیش‌بینی ملیساندری، فرد موعود دارای خون اژدها است و در دود و نمک تولد دوباره را تجربه خواهد کرد (در کتاب، از زخم‌های جان دود بلند می‌شود و دوستانش اشک‌های نمکین در غم از دست دادن او می‌ریزند). هر چیزی که ملیساندری در آتش دیده، به جان مربوط می‌شود و این موضوع نمی‌تواند یک اتفاق ساده باشد. همچنین، می‌دانیم که جان وظایف خود در نگهبانان شب را بر عشق زندگی‌اش (ایگیریت) ترجیح داد که به نوعی با داستان آزور آهای و فداکردن همسرش نیسا نیسا، مرتبط است.

یکی دیگر از تئوری‌ها می‌گوید که سر داووس همان آزور آهای است. او در تمام سریال، به نوعی با ملیساندری در ارتباط بود و در نبرد بلک‌واتر، هنگامی که او را از آب دریا بیرون کشیدند، در نمک و دود دوباره متولد شد. همچنین حضور او ممکن است توضیح دهد که چرا ملیساندری فکر می‌کرد استنیس فرد موعود است.

در قسمت دوم فصل هفتم، ملیساندری گفت که ممکن است دنریس همان فرد موعود باشد. در این قسمت متوجه شدیم که Prince (شاهزاده) در زبان والریایی، فقط مربوط به یک مرد نیست و می‌تواند برای یک زن نیز به کار رود.

 

7 – یورون گریجوی کنترل یک اژدها را به دست خواهد گرفت

یورون گریجوی

یورون گریجوی با غرق کردن ناوگان دریایی دنریس، وفاداری خود را به سرسی نشان داد. او همچنین الاریا سند و دخترش تایین را به عنوان زندانی تقدیم سرسی کرد و آن‌ها به احتمال زیاد در زندان، جان خود را از دست دادند. در کتاب‌ها، یورون شیپوری قدرتمند به نام Dragonbinder  (دراگون‌بایندر) را در اختیار دارد و آن را در جستجوی خود در خرابه‌های والریا یافته است. او ادعا می‌کند که این شیپور توانایی به کنترل درآوردن اژدها را دارد البته این موضوع را به شکل عملی نشان نداده است. تاکنون اثری از این شیپور در سریال دیده نشده است ما فصل هشتم Game of Thrones قرار است پر از غافلگیری باشد و ممکن است یورون بدین وسیله، دنی و ارتش او را شکست دهد.

نایت کینگ یک اژدها (ویسریون) را در اختیار دارد و با ارتش عظیمش به سمت وستروس پیشروی می‌کند. حالا این احتمال به وجود آمده که یورون یک اژدهای دیگر را در اختیار بگیرد و نبرد اژدهایان سه طرفه شود.

 

8 – برن استارک همان برن معمار است

برن استارک

برن معمار یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های کهن وستروس است که توانست دیوار بزرگ را 8000 سال قبل از اتفاقات سریال، بنا کند. طبق این تئوری، برن استارک و برن معمار در واقع یک شخص هستند زیرا برن این توانایی را دارد که گذشته را تحت تاثیر قرار دهد. او می‌تواند اتفاقات آینده و گذشته را مشاهده و درون افراد وارگ کند (وارگ در واقع به تسخیر درآوردن جسم فرد و کنترل آن است). نمونه آن را در هودور و «در را نگه دار» مشاهده کردیم.

او در حال حاضر از خطر وایت‌واکرها مطلع است بنابراین ممکن است به گذشته بازگردد و دیوار را برای محافظت از وستروس بنا کند. همچنین یکی از خدمتکاران وینترفل، چند باری در سریال اشاره کرد که داستان‌های مورد علاقه برن، درباره برن معمار هستند. اما صبر کنید! اگر برن استارک دیوار را بنا کند، با توجه به اینکه در زمان حال توسط نایت کینگ نشان‌گذاری شده (که باعث می‌شود او و افرادش از دیوار عبور کنند)، آیا وقت خود را هدر داده است؟ یا اینکه لازم است او دیوار را بسازد تا زمانی که فرد موعود فرا برسد و وایت‌واکرها را شکست دهد؟ اگر در فصل هشتم Game of Thrones هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشود، انتظار داریم که پیش‌درآمد سریال، اطلاعات بیشتری از تاریخ رازآلود وستروس در اختیار ما قرار دهد.

 

9 – مبارزه کلیگن‌ها اتفاق می‌افتد

سگ شکاری

بسیاری انتظار داشتند سگ شکاری (سندور کلیگن) و برادرش کوه (گرگور کلیگن) در فصل هفتم تا سر حد مرگ با یکدیگر مبارزه کنند. این اتفاق نیفتاد اما به نظر می‌رسد که طرفداران در فصل هشتم، شاهد این مبارزه خواهند بود.

در فصل چهارم، سندور کلیگن از برین شکست خورد و آریا او را به حال خودش رها کرد تا بمیرد. سندور کلیگن هم توسط شاهزاده اوبرین مارتل مسموم شد اما توانست زنده بماند و اکنون بیشتر شبیه یک زامبی است. سندور در نهایت زنده ماند و ماجراجویی‌های بیشتری را با جان و گروه برادران بدون پرچم تجربه کرد. طرفداران خیلی وقت است که مشتاق دیدن این مبارزه بین دو برادر هستند، سازندگان هم احتمالاً به این درخواست گوش کرده و آن را در فصل هشتم Game of Thrones به تصویر خواهند کشید.

 

ادامه مطلب در صفحه 2

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
منبع Gamesradar
مطالب مرتبط

1
بخش دیدگاه‌ها

avatar
1 گفت و گوها
0 پاسخ‌ها
0
 
جدیدترین دیدگاه
داغ‌ترین قسمت دیدگاه‌ها
1 تعداد نویسندگان
تورموند افرادی که آخرین نظرات را داده‌اند
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
تورموند
کاربر مهمان
تورموند

نکته اول اینکه :: تریون لنستر یه تارگرین باشه احتمال نیست یه واقعیت محسوب میشه ، چون وقتی زنجیر اژدهای گرسنه ای که بعد از غیبت دنریس مدتها غذا نخورده بودند رو باز کرد بهش کاری نداشتند .. دوم :: یورون گریجوی که رفته به سمت فتح بانک آهنین و بعد از فتحش سربازان طلایی رو میاره و بعد یکسری اتفاق میره بسمت دنریس .. سوم :: شاید احتمالا رفتن جیمی به شمال و تیره شدن رابطش با سرسی یه نقشه باشه ، مثل نقش جورا مورمونت که جاسوس بود ولی خودش رو دلسوز و وفادار نشون میداد واسه دنریس تا وقتی که دستش رو شد .. چهارم :: احتمال خیلی کمی داره شمالیها برن سمت جنوب و اول با جنوبیها بجنگن و فقط یمقدار سرباز بزارن سرراه شاه شب تا مشغولش کنن بعد از سمت جنوب به شاه شب حمله کنن .. پ ن :: یه احتمالی هم جان و دنریس فقط خودشون از وستروس برن واسه یه هدف بزرگ که نتیجه جنگ رو مشخص میکنه چون اگه یادتون… ادامه نظر را بخوانید »