تئوری طرفداران ممکن است نحوه آشنایی تانوس و تونی استارک را توضیح دهد

تقابل تانوس ملقب به تایتان دیوانه و تونی استارک (مرد آهنی) در فیلم Avengers: Infinity War موضوعی بود که همه به شدت منتظر آن بودند. فکر و ذهن استارک از زمان حمله بیگانگان به نیویورک مشغول شده بود و می‌دانست که باید روزی با تهدید اصلی مواجه شود. هنگامی که این دو شخصیت یکدیگر را در سیاره تایتان (زادگاه تانوس) ملاقات کردند؛ تونی استارک از نحوه برخورد تانوس متعجب شد چراکه تانوس او را به خوبی می‌شناخت.

in post ad

جو روسو که در کنار برادرش آنتونی روسو کارگردانی فیلم را بر عهده داشته، درباره این موضوع گفته بود که اطلاعات تانوس از استارک، به دلیل این است که مرد آهنی در فیلم اول Avengers مستقیماً کلاهک اتمی را به فضا برد و باعث مغلوب شدن نیروهای مهاجم تانوس شد. اکنون یک تئوری جدید از سوی طرفداران مطرح شده که به Avengers 4 مربوط است. گفته می‌شود که تانوس و استارک سال‌ها قبل از مبارزه در تایتان با یکدیگر ملاقات کرده‌اند. یکی از کاربران ردیت موضوع سفر در زمان را مطرح کرده و می‌گوید که ممکن است دلیل آشنایی این دو، مبارزه‌ای باشد که در نتیجه اتفاقات فیلم Avengers 4 و قبل از مبارزه تایتان رخ داده است.

دکتر استرنج

نام رسمی قسمت چهارم انتقام‌جویان اعلام نشده اما تقریباً مطمئن هستیم که سفر در زمان، یکی از موضوعات اصلی این فیلم خواهد بود. تانوس در جنگ ابدیت، با موفقیت هر شش سنگ را به دست آورد و نیمی از حیات در هستی را به سادگی از بین برد. در این فیلم، دکتر استرنج با اینکه قسم خورده بود برای محافظت از سنگ زمان، اهمیتی به جان تونی و پیتر پارکر نخواهد داد، در نهایت برای نجات زندگی تونی، سنگ را تقدیم تانوس کرد. این کار دکتر استرنج بی‌دلیل نبوده یعنی زنده ماندن تونی استارک برای شکست احتمالی تانوس در آینده ضروری است و استرنج راهی جز رها کردن سنگ نداشته است.

چندین تصویر پشت صحنه از فیلم Avengers 4 نشان می‌دهد که تونی استارک (نسخه سالخورده‌تر) و اسکات لنگ، از سفر در زمان بهره می‌گیرند. کارگردان Ant-Man and The Wasp (مرد مورچه‌ای و واسپ) یعنی پیتون رید در مصاحبه‌ای تایید کرده بود که سفر در زمان، نقش مهمی در فیلم بعدی خواهد داشت. اگر درست حدس زده باشیم، نسخه آینده تونی استارک ممکن است سال‌ها قبل از تقابل در تایتان، با تانوس ملاقات کرده باشد. این موضوع نشان می‌دهد که چرا تانوس به سرعت چهره استارک را تشخیص داد و حتی نام او را می‌دانست. بنابراین اگر تونی استارک در فیلم Avengers 4 موفق به غلبه کردن بر تانوس شود، خط زمانی که تانوس در آن پیروز شده، به طور کامل از بین خواهد رفت.

قبل از جنگ ابدیت، بیشترین نقش تانوس در دنیای سینمایی مارول به فیلم Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان) بازمی‌گردد. در این فیلم، تانوس به رونان و دخترش نبولا دستور می‌دهد که به دنبال سنگ قدرت رفته و آن را به دست بیاورند. بنابراین حتی این احتمال وجود دارد که مرد آهنی و مرد مورچه‌ای قبل از رسیدن تانوس به سنگ‌های قدرت و واقعیت (که نزد کالکتور بود) آن‌ها را به دست آورند. تانوس در فیلم جنگ ابدیت همواره یک قدم از انتقام‌جویان و نگهبانان کهکشان جلوتر بود اما ممکن است این بار تونی با یک نقشه عالی، قبل از اینکه تانوس بتواند سنگ‌ها را جمع‌آوری کند، او را شکست دهد.

انتقام جویان نبرد نیویورک

البته یک تئوری دیگر هم وجود دارد که به صحبت‌های جو روسو مربوط می‌شود. بر اساس گفته کارگردان، آشنایی تانوس و تونی استارک به زمان حمله نیویورک در The Avengers بازمی‌گردد و برخی از تصاویر پشت صحنه نشان می‌دهند که در فیلم Avengers 4 شاهد صحنه‌های بازسازی شده از نبرد نیویورک خواهیم بود. ممکن است تونی به این دوره زمانی بازگشته و در فضا با تانوس مواجه شود. این اتفاق ممکن است قبل از فرستادن بمب اتمی به سمت بیگانگان یا کمی بعد از آن رخ داده باشد. این تئوری هم نشان می‌دهد که تانوس و استارک سال‌ها قبل از اتفاقات جنگ ابدیت با هم رو‌ در رو شده‌اند.

مارول به شدت سعی می‌کند اطلاعات مربوط به قسمت چهارم انتقام‌جویان را مخفی نگه دارد به طوریکه حتی تاکنون نام رسمی فیلم را اعلام نکرده است. اطلاعات ما هم بر اساس تصاویر پشت صحنه و مصاحبه‌هایی است که انجام شده و این احتمال وجود دارد که داستان اصلی، چیز دیگری باشد. به نظر می‌رسد که قهرمانان مارول یک بار دیگر با تانوس مبارزه خواهند کرد، ممکن است خط زمانی این مبارزه کاملاً متفاوت باشد اما می‌دانیم که این اتفاق خواهد افتاد.

شما هم می‌توانید نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب دیگر:

توضیح دلیل مبارزه نکردن هالک در فیلم Infinity War 

 

مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar