بخش جدید «فیلم‌های محبوب» به مراسم اسکار اضافه می‌شود

مراسم اسکار (Oscars) سال آینده با تغییراتی همراه شده است. آکادمی علوم و هنرهای سینما اعلام کرد که مدت زمان پخش زنده مراسم اسکار سال 2019 کم‌تر خواهد بود و دسته جدیدی به نام «فیلم‌های محبوب» به آن اضافه می‌شود. در ادامه خبر همراه آی پیرامید باشید.

in post ad

به گزارش وبسایت هالیوود ریپورتر، روسای آکادمی تصمیم گرفتند پس از کاهش تعداد بینندگان مراسم اسکار در سال 2018، تغییراتی در نحوه پخش و دسته‌بندی آن ایجاد کنند. بنابراین مراسم در 3 ساعت پخش خواهد شد و از سال بعد، آثار سینمایی می‌توانند در «دستاورد فوق‌العاده محبوب‌ترین فیلم» به رقابت پرداخته و برای کسب معتبرترین جایزه سینمایی تلاش کنند.

بر اساس مطلب هالیوود ریپورتر، فیلم‌های پرفروش در باکس آفیس معمولاً شانسی برای کسب اسکار ندارند و اغلب جنبه فنی فیلم‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. برای مثال، برنده جایزه بهترین فیلم امسال یعنی The Shape of Water (نقش آب) ساخته گیلرمو دل‌تورو تنها 63 میلیون دلار در آمریکا فروخت که در مقابل فروش فوق‌العاده فیلم‌های Star Wars: The Last Jedi (جنگ ستارگان: آخرین جدای)، Wonder Woman (واندر وومن) و Spider-man Homecoming (مرد عنکبوتی بازگشت به خانه) رقم ناچیزی است. به علاوه، هیچ یک از آثار ذکر شده در دسته نامزدهای اسکار امسال قرار نگرفتند.

آکادمی مستقیماً به موضوع کاهش تعداد بینندگان (حدود 26.5 میلیون نفر در سال 2018) اشاره نکرد اما طی بیانیه‌ای لزوم ایجاد تغییرات را پذیرفت. نود و یکمین دوره جوایز اسکار در تاریخ 24 فوریه 2019 (5 اسفند 1397) برگزار می‌شود اما مراسم سال بعد از آن، کمی زودتر از تاریخ همیشگی و در 9 فوریه 2020 (20 بهمن 1398) برگزار خواهد شد.

آپدیت: پس از اعتراضات و حواشی که بخاطر این تصمیم به وجود آمد، آکادمی تصمیم گرفته تا اطلاع ثانوی این بخش را به دسته‌های اصلی اضافه نکند.

مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar