مت ریوز می‌گوید فیلم بتمن بر اساس کامیک Year One نخواهد بود

کارگردان و نویسنده فیلم بتمن (The Batman) یعنی مت ریوز در جدیدترین مصاحبه‌ی خود به بسیاری از شایعات درباره این فیلم پاسخ داد و اطلاعات جدیدی را منتشر کرد. در چند ماه گذشته، شایعات بسیاری درباره این فیلم به گوش رسیده که می‌توان به ریبوت بتمن و عدم حضور بن افلک یا ساخته شدن فیلم بر اساس کامیک Year One (سال اول) کمپانی DC اشاره کرد.

in post ad

بن افلک کارگردانی فیلم مستقل بتمن را بر عهده داشت اما او از این سمت کناره‌گیری کرد و طولی نکشید تا مت ریوز (کارگردان جنگ برای سیاره میمون‌ها) هدایت پروژه را بر عهده بگیرد. از همان زمان، اخباری درباره تمایل ریوز به بازنویسی کامل فیلمنامه و همچنین استفاده از یک بازیگر جوان‌تر برای بتمن منتشر شد. به گزارش اسلش‌فیلم مت ریوز قصد اقتباس از کامیک‌های بتمن را ندارد و شایعات درباره کامیک Year One کاملاً اشتباه هستند. همچنین اعلام شد که اخبار حضور نداشتن بن افلک در نقش بتمن، کمی اغراق شده و نادرست هستند.

مت ریوز گفت:

ما فیلم را بر اساس کامیک خاصی نمی‌سازیم. Year One (سال اول) یکی از چندین کامیکی است که عاشق آن هستم اما قطعاً فیلم را بر اساس آن تولید نمی‎کنیم. فقط بسیار هیجان‌انگیز است که روی داستانی تعیین‌کننده و شخصی از بتمن تمرکز کنیم. واضح است که ما یک داستان اوریجین یا چیزی شبیه آن را نمی‌سازیم.

 

او در ادامه درباره لحن و فضای کلی فیلم جدیدش صحبت کرد:

ما روی داستانی کار می‌کنیم که بدون شک بتمن واقعی را نشان می‌دهد، اگرچه سعی می‌کنیم داستانی احساسی را روایت کنیم که درباره بزرگ‌ترین کارآگاه دنیا و همه آن چیزهایی است که از دوران کودکی، من را عاشق شخصیت بتمن کرد.

 

طبق صحبت‌های ریوز، او داستان خاصی از کامیک‌های بتمن را در نظر ندارد بلکه می‌خواهد داستانی جدید به سبک کارآگاهی و نوآور در دنیای گاتهم را به تصویر بکشد. او همچنین گفت که کار بر روی فیلمنامه تقریباً رو به پایان است و تمام توانش را برای تکمیل فیلمنامه بتمن به کار می‌گیرد. بنابراین انتظار می‌رود تولید فیلم از اوایل سال 2019 آغاز شود.

مت ریوز

پس از انتقادات فراوانی که برای تولید فیلم‌های Batman v Superman (بتمن علیه سوپرمن) و Justice League (لیگ عدالت) به کمپانی دی‌سی و برادران وارنر شد، آن‌ها تصمیم گرفتند استراتژی خود را عوض کرده و فیلم‌های بهتری در دنیای DC بسازند. مت ریوز نظری قطعی درباره حضور بن افلک در فیلم بتمن ارائه نکرد، بنابراین هنوز هم این فرصت برای افلک وجود دارد تا یک بار دیگر ایفای نقش شوالیه تاریکی را بر عهده بگیرد. واضح‌ترین ایده این است که بن افلک نقش بتمن فعلی دنیای سینمایی را بازی کند و یک بازیگر جوان‌تر برای به تصویر کشیدن روزهای جوانی این قهرمان انتخاب شود، داستان هم به گونه‌ای باشد که زمان حال و گذشته بتمن را به هم ربط دهد.

البته ریوز در این مصاحبه گفت که تغییر رویکرد فیلم‌های دی‌سی بر روی برنامه‌ریزی‌های او برای فیلم Batman تاثیری نداشته است:

موضوعی که از همان ابتدا با برادران وارنر درباره آن صحبت کرده و برایش هیجان‌زده بوده‌ام، حضور در دنیای خفاشی (Batuniverse) و انجام کاری واقعی در این زمینه بوده است. این همیشه چیزی بوده که من می‌خواستم و این موضوع از زمان اولین دیدارم با آن‌ها، تغییر چندانی نکرده است. اتفاقات زیادی از آن زمان تاکنون افتاده اما فیلم بتمن و دلیل هیجان‌زده بودنم برای آن، همان الهامات و صحبت‌هایی هستند که از ابتدا مد نظر داشتیم.

 

تاریخ اکرانی برای فیلم بتمن اعلام نشده است اما به نظر می‌رسد دیدگاه مت ریوز نسبت به بتمن و فیلمی که او از شوالیه شنل‌پوش می‌سازد، ارزش صبر کردن را دارد. یک شایعه دیگر هم درباره حضور پنگوئن در نقش شخصیت منفی فیلم منتشر شده بود که نمی‌توان آن را جدی گرفت و باید تا انتشار جزئیات بیشتری از فیلمنامه و بازیگران منتظر ماند.

تاریخ اکران فیلم‌های دی‌سی:

  • فیلم Aquaman (آکوامن) در تاریخ ۲۱ دسامبر (مصادف با ۳۰ آذر ۹۷)
  • فیلم Shazam (َشزم) در تاریخ  ۵ آوریل سال ۲۰۱۹ (مصادف با ۱۶ فروردین ۹۸)
  • فیلم Wonder Woman 1984 در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۹ (مصادف با ۱۰ آبان ۹۸)
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar