اندی سرکیس اقتباس قلعه حیوانات را کارگردانی خواهد کرد

0

چند روز قبل خبر خریداری فیلم Mowgli توسط نتفلیکس و همکاری کارگردان فیلم یعنی اندی سرکیس با این کمپانی منتشر شد. این فیلم اقتباسی از The Jungle Book (کتاب جنگل) است اما طبق اخبار جدید، همکاری سرکیس و نتفلیکس از این هم فراتر خواهد رفت. نتفلیکس این کارگردان را برای تولید اقتباسی از رمان معروف قلعه حیوانات اثر جورج اورول (George Orwell) در نظر گرفته است.

بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر، اندی سرکیس از سال ۲۰۱۲ تمایل خود را برای کار روی این پروژه اعلام کرده بود. این اقتباس توسط استودیوی سرکیس به نام The Imaginarium و کمپانی تولیدی مت ریوز یعنی ۶th & Idaho تهیه خواهد شد. این دو نفر قبل از این در دو فیلم موفق Dawn of the Planet of the Apes (ظهور سیاره میمون‌ها) و War for the Planet of the Apes (جنگ برای سیاره میمون‌ها) همکاری داشته‌اند. مت ریوز کارگردانی این فیلم‌ها بر عهده داشت و اندی سرکیس با موشن کپچر در نقش سزار ظاهر شد.

رمان Animal Farm (قلعه حیوانات) تا کنون دو بار مورد اقتباس قرار گرفته است. اولین بار در سال ۱۹۴۵ بود که پایان آن نسبت به رمان اصلی تغییر یافته بود. در سال ۱۹۹۹ نیز فیلمی بر این اساس ساخته شد که نقدهای بسیار متوسطی دریافت کرد و نتوانست موفقیتی کسب کند. جورج اورول در قلعه حیوانات با لحنی منحصر به فرد، اتفاقات منتهی به انقلاب بزرگ روسیه در سال ۱۹۱۷ و سپس ورود به عصر استالین را بازتاب می‌دهد. اورول همواره به انتقاد از شخص ژوزف استالین و شیوه حکومت استالینیسم در شوروی سابق می‌پرداخت.

تاکنون نویسنده و تاریخ اکرانی برای این فیلم تعیین نشده است.

0