همکاری دو نویسنده با سریال ارباب حلقه‌ها

کمپانی آمازون (Amazon) نویسندگانی را برای پروژه بزرگ و بسیار پرخرج خود یعنی سریال ارباب حلقه‌ها (Lord of The Rings) استخدام کرد. این کمپانی جی‌دی پین و پاتریک مک‌کی را برای نویسندگی سریال انتخاب کرده است. طبق گزارش وبسایت EW این دو نویسنده، هیچ تجربه قبلی در زمینه سریال‌ها ندارند و فقط با فیلم‌های سینمایی همکاری داشته‌اند. البته باید به دیوید بنیاف و دی.بی. وایس هم اشاره کرد که تا قبل از ساخت سریال بسیار پرطرفدار Game of Thrones تجربه‌ای در این کار نداشتند.

in post ad

پپن و مک‌‌کی گفتند که برای کار بر روی سریال ارباب حلقه‌ها بسیار هیجان‌زده‌اند. آن در بیانیه‌ای اعلام کردند:

حس فرودو رادریم که از مقبره بیرون آمده است. با مسئولیت بزرگی که اکنون داریم، این آغازی است برای بهترین ماجراجویی ما در طول زندگی. دنیایی غنی که آر.آر. تالکین آن را خلق کرده، مملو از شکوه و احساس، دانایی و پیچیدگی است. ما کاملاً برای همکاری با آمازون و تولید این اثر، بسیار هیجان‌زده‌ایم.

جی‌دی پین و پاتریک مک‌کی از دوران دبیرستان با هم مشغول کار نویسندگی بوده‌اند. آن‌ها علاوه بر سریال ارباب حلقه‌ها ؛ نویسندگی فیلم Star Trek 4 و همچنین Jungle Cruise را بر عهده دارند. سریال Lord of The Rings بر اساس کتاب‌های بسیار معروف و تحسین‌شده‌ی تالکین ساخته خواهد شد اما آمازون در این پروژه تنها نیست و با Tolkien State (تالکین استیت)، انتشارات هارپرکالینز و کمپانی New Line Cinema (نیو لاین سینما) شراکت دارد.

ارباب حلقه‌ها آمازون

تا کنون جزئیات زیادی از این مجموعه فاش نشده اما می‌دانیم که اتفاقات آن در سرزمبن میانه (Middle-earth) جریان دارد و خط‌های داستانی تازه‌ای را از قبل از فیلم The Fellowship of the Ring (یاران حلقه) کاوش خواهد کرد. هنوز اسامی هیچ یک از بازیگران اعلام نشده اما انتظار می‌رود که به زودی اخباری در این مورد منتشر شود. با توجه به خط زمانی، نباید منتظر دیدن شخصیت‌هایی مانند فرودو یا سم باشید اما بر اساس شایعات، آراگورن جوان در سریال حضور دارد. بنابراین ممکن است گاندالف را هم مشاهده کنیم.

بر اساس توافق آمازون و صاحبان حق مالکیت ارباب حلقه‌ها، این سریال باید حتماً قبل از گذشت دو سال وارد مرحله تولید شود. بنابراین آمازون هم بسیار مشتاق است که هرچه زودتر شرایط را برای شروع کار آماده کند. طبق گزارشات، این کمپانی در حال حاضر رقم سرسام‌آور 1 میلیارد دلار را برای تولید مجموعه سرمایه‌گذاری کرده است!

سه گانه Lord of the Rings به کارگردانی پیتر جکسون در مجموع حدود 2.9 میلیون دلار فروش داشت. بد نیست بدانید که فیلم The Return of the King (بازگشت پادشاه) به تنهایی بیش از 1 میلیارد دلار فروخت و 11 جایزه اسکار (از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان) را به دست آورد.

مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar