رئیس شبکه HBO از پیچیدگی فصل دوم وست‌ورلد دفاع کرد

کیسی بلویز رئیس شبکه HBO پس از انتقادات نسبت به پیچیدگی فصل دوم، به دفاع از سریال پرچم‌دار شبکه‌اش یعنی Westworld (وست‌ورلد) پرداخت. فصل اول از این سریال وسترن آینده‌نگر که بر اساس فیلمی به همین نام به کارگردانی مایکل کریکتون (محصول 1973) تولید شده بود، به موفقیت بسیار بزرگی برای HBO تبدیل شد. فصل اول علاوه بر نمرات بالایی که از تماشاگران دریافت کرد، توانست نظر مثبت منتقدان را نیز جلب کند. با این وجود، دنبال کردن داستان برای مخاطبان کمی سخت شد و به همین دلیل، سازندگان با انتقادات فراوانی مواجه شدند.

in post ad

همانند فصل اول، سریال Westworld از خط‌های زمانی متفاوتی برای روایت داستان استفاده کرد که حقیقت آن‌ها تا  زمان رسیدن به اپیزود نهایی، مشخص نشده بود. سازندگان قصد داشتند از روی عمد، مخاطبان را درباره میزبان یا انسان بودن برخی از شخصیت‌ها دچار شک و تردید کنند. همچنین شاهد فلش‌بک و فلش‌فورواردهای زیادی در طول فصل دوم بودیم که تنها اشاره کوتاه وظریفی به خط داستانی مرتبط داشتند و دو پارک جدید (راج و شوگان‌ورلد) به همراه چندین شخصیت تازه، معرفی شدند. همه این موارد باعث شد که بسیاری از طرفداران گیج و سردرگم باقی بمانند. حتی بازیگران اصلی مجموعه یعنی ایوان ریچل وود و اد هریس هم اعتراف کردند که دقیقاً نمی‌دانستند چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

سریال وست‌ورلد

در جدیدترین واکنش، کیسی بلویز از عملکرد وست‌ورلد دفاع کرده و گفته است که این مجموعه برای مخاطبان «عادی» ساخته نشده است. به گزارش ددلاین، بلویز در تور مطبوعاتی TCA (انجمن منتقدان تلویزیونی) اظهار کرد:

گسترده بودن انتقادات را قبول ندارم. افرادی هستند که سریال را واقعاً دوست دارند. حتی افرادی که از آن خوششان نمی‌آید، احساس می‌کنند که نیاز است درباره‌اش بحث و تبادل نظر کنند و به شما بفهمانند که آن را دوست نداشته‌اند. اینکه یک سریال بتواند چنین حسی را برانگیزد، همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم ….. وست‌ورلد برای مخاطبان عادی نیست و به توجه فراوانی نیاز دارد. جاناتان (نولان) و لیزا (جوی) دوست دارند مخاطب خود را به چالش بکشند و احتمالاً این کار برای آن‌ها راضی‌کننده است. این سریال منحصر به فرد است و ما به دنبال همین هستیم.

 

بخش‌هایی از سخنان کیسی بلویز که به انتقادات و بحث درباره فصل دوم می‌پردازد، قطعاً صحیح است و همچنین موضع او درباره چالشی و منحصر به فرد بودن Westworld درست به نظر می‌رسد زیرا در این مجموعه ترکیب بی‌نظیری از اکشن وسترن، مباحث علمی تخیلی، تم‌های فلسفی و ربات‌های سامورایی به چشم می‌خورد و این چیزی نیست که به بتوان به سادگی در دنیای تلویزیون یافت.

صحبت رئیس شبکه HBO درباره اینکه سریال برای مخاطبان عادی ساخته نشده، جای بحث دارد چراکه از ابتدا مشخص بود وست‌ورلد برای همه مناسب نیست. طبق آمار، بسیاری از مخاطبان «عادی» از فصل دوم ناامید شدند و تعداد بازدیدکنندگان به تدریج کاهش یافت. البته باید به این موضوع اشاره کرد که بخش عظیمی از انتقادها، نه از سوی مخاطبان عادی بلکه از سوی مخاطبانی است که به دقت به تماشای سریال نشسته و کاملاً درگیر داستان و شخصیت‌ها هستند.

سریال Westworld  برای فصل سوم تمدید شده و در سال 2020 پخش خواهد شد. می‌توانید بررسی فصل دوم این سریال را اینجا مطالعه کنید.

مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar