فیلمبرداری پیش‌درآمد Game of Thrones به زودی آغاز می‌شود

0

هنگامی که خبر سفارش پیش‌درآمد Game of Thrones توسط شبکه HBO انتشار یافت، بسیاری از طرفداران با نگاهی امیدوارانه‌ گفتند که این مجموعه، غم و ماتم ناشی از پایان یافتن سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) را تسکین خواهد داد. شبکه HBO فقط سفارش تولید اپیزود پایلوت را داده بود و به جز خلاصه داستان، اطلاعات چندانی از آن وجود نداشت اما اکنون می‌دانبم که اسپین‌آف سریال دارای یک زمان فیلمبرداری و لوکیشن است. در ادامه خبر همراه ما باشید.

بلفاست تلگراف گزارش داد که فیلمبرداری پیش‌درآمد Game of Thrones از ماه اکتبر در بلفاست واقع در کشور ایرلند و توسط استودیوی The Paint Hall آغاز خواهد شد. نویسندگان مختلفی روی ۵ فیلمنامه برای نسخه پیش‌درآمد سریال کار می‌کردند که شبکه HBO در نهایت نسخه تهیه شده توسط نویسنده فیلم‌های Kingsman (کینگزمن)، X-Men: First Class (مردان ایکس: فرست کلاس) و Kick-Ass (کیک-اس) یعنی «جین گلدمن» را پذیرفت. در خلاصه داستان رسمی نوشته شده:

این مجموعه ماجرای افول دنیا از عصر طلایی قهرمانان به تاریک‌ترین ساعت است. و تنها از یک چیز مطمئن هستیم: از اسرار وحشتناک تاریخ سرزمین وستروس تا ریشه اصلی شکل‌گیری وایت‌ واکرها، از رازهای شرق تا استارک‌های افسانه‌ای…. داستان واقعی آن چیزی نیست که فکر می‌کنیم.

 

جرج آر. آر. مارتین به عنوان نویسنده کتاب‌ها و تهیه‌کننده پیش‌درآمد، اطلاعات جدیدی را در بلاگ شخصی‌اش به اشتراک گذاشته بود. او گفت که شخصیت‌های سریال اصلی در مجموعه جدید حضور ندارند چراکه داستان آن هزاران سال قبل از وقایع Game of Thrones جریان دارد. او اظهار کرد:

این یک پیش‌درآمد است و نه یک دنباله. هیچ یک از شخصیت‌ها یا بازیگر‌های Game of Thrones در سریال جدید حضور نخواهند داشت. همان‌گونه که قبلاً هم اشاره کردم، تمام پیش‌درآمدهای در دست ساخت به وقایع گذشته می‌پردازند. این مجموعه واقعاً قدیمی است زیرا به ۹۰ سال قبل از داستان Game of Thrones مربوط نمی‌شود (مانند دانک و اِگ)، یا صدها سال قبل، بلکه به ده‌ها هزار سال قبل بازمی‌گردد.

 

فصل هشتم سریال Game of Thrones در سال ۲۰۱۹ و در ۶ قسمت پخش خواهد شد. تعداد قسمت‌ها نسبت به تمام فصل‌های قبلی کمتر است اما طبق شایعات، هر قسمت حدود ۱۵ میلیون دلار برای HBO خرج برداشته است. در اخبار دیگر، مطلع شدیم که فیلمبرداری یک نبرد بزرگ در فصل هشتم، ۵۵ روز به طول انجامیده است. بنابراین باید انتظار یک پایان باشکوه و البته تلخ-شیرین را برای یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین سریال‌های تاریخ، داشته باشیم.

0