نقد و بررسی فیلم Rampage – رمپیج

فیلم Rampage – رمپیج به عنوان اثری فاقد فیلمنامه که تنها با ایده تقابل هیولاهای عظیم و دواین جانسون (ملقب به راک) ساخته شده، تا حدودی سرگرم‌کننده است اما نمی‌توان انتظار چندانی از آن داشت. در دوره‌ای که حتی اقتباس‌‌های جدی از بازی‌های ویدیویی مانند «اساسینز کرید» و «مهاجم مقبره» با شکست مواجه می‎شوند، شنیدن نام یک بازی آرکید دهه 80 میلادی بر پرده سینما کمی عجیب به نظر می‌رسد. در ادامه با بررسی فیلم همراه آی پیرامید باشید.

تبلیغات و رپورتاز آگهی با قیمت مناسب - کلیک کنید

بهبود سئوی سایت شما

اساس بازی Rampage بر خرابکاری بنا شده و سازندگان هم چیزی جز این در ذهن نداشته‌اند. با پیشرفت تکنولوژی CGI تولید هیولاهای چندش‌آور و ساختمان‌های در حال تخریب، از قبل ساده‌تر شده و متاسفانه سینمای هالیوود هر ساله به سمت تولید اکشن‌های بی‌مغز و به اصطلاح پولسازی مانند «رمپیج» می‌رود. کارگردان فیلم برد پیتون، که سابقه همکاری خوبی با دواین جانسون (ِاز جمله سن آندریاس) دارد، باز هم از «راک» به عنوان مهره اصلی فیلم خود استفاده کرده و باید گفت که او در ایفای نقش خود کاملاً موفق است. البته ابن موضوع، به معنای موفقیت فیلم و تبدیل شدن آن به اثری کاملاً تماشایی نیست.

داستان درباره حرکت سه هیولا (گوریلا، گرگ و کروکدیل) به سمت شهر و نابود کردن سیگنالی است که آن‌ها را فرامی‌خواند. این موجودات که در معرض ماده مرموزی قرار گرفته و کدهای ژنتیکی آن‌ها تحول یافته است. حالا علاوه بر چند برابر شدن سایز، هیچ اسلحه و بمبی هم بر آن‌ها اثر نمی‌کند و اینجاست که قهرمان ما باید وارد میدان شود. دیویس اوکویه به عنوان یک شخص همه‌فن‌حریف که رابطه و پیوند خاصی با یک گوریلای آلبینو به نام «جورج» دارد، باید با دکتر کیت کالدول (نائومی هریس) همراه شده و جلوی یک فاجعه در شهر شیکاگو را بگیرد.

همان‌طور که انتظار می‌رود، دواین جانسون در نجات شیکاگو و شکست دادن هیولاها موفق عمل می‌کند اما او در واقع فیلم Rampage را هم نجات داده است. تصور فیلم بدون حضور این ستاره اکشن و بار طنزی که به اثر افزوده، تقریباً محال به نظر می‌رسد. البته نائومی هریس و جفری دین مورگان (در نقش یک کابوی که در عین حال مامور ویژه سازمان نامشخصی است) هم انتخاب‌های مکمل خوبی هستند. اگر می‌توانید با «راک»، حجم زیادی از جلوه‌های ویژه و هیولاهای خشمگین کنار بیایید، «رمپیج» همان چیزی است که به دنبال آن بوده‌اید.

 

40%
  • امتیاز فیلم
منبع آی پیرامید
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar