13 سوال بزرگی که پس از پایان فصل دوم Westworld – وست‌ورلد مطرح شد

0

توجه: این مقاله نکات داستانی مهم فصل دوم Westworld را فاش می‌کند. اگر تاکنون قادر به تماشای فصل دوم نبوده‌اید، بهتر است این متن را مطالعه نکنید.

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

فصل دوم سریال عظیم شبکه HBO به نام Westworld (وست‌ورلد) با یک اپیزود نهایی 90 دقیقه‌ای به پایان رسید. در این فصل شاهد رونمایی از رازهای فراوانی بودیم و حتی متوجه شدیم که دولورس در طول بخشی از خط زمانی سریال درون بدن کپی‌شده شارلوت هیل قرار داشته است. این را به صحنه پس‌ از تیتراژ شوکه‌کننده سریال با حضور نسخه میزبان امیلی و ویلیام اضافه کنید تا به میزان حیرت‌آور بودن این فصل پی ببرید. قبل از مطالعه این مقاله می‌توانید یادداشت ما بر فصل دوم سریال Westworld را مطالعه کنید. در ادامه به 13 سوال بزرگی که پس از اتمام فصل دوم Westworld ذهنمان را درگیر خود کرده می‌پردازیم:

13- پنج میزبانی که دولورس به همراه خود از پارک خارج کرد چه کسانی بودند؟

سریال وست‌ورلد

دولورس (با چهره مبدل شارلوت) به همراه 5 مروارید یا همان واحدهای کنترلی ذهن از پارک وست‌ورلد خارج شد و به دنیای واقعی قدم گذاشت. اما این سوال پیش می‌آید که کدام میزبان‌ها در کیف او قرار داشتند؟

حداقل مطمئن هستیم که یکی از آن‌ها برنارد است. دولورس کالبد او را در خانه آرنولد از نو ساخت و بیدارش کرد. اما چهارتای دیگر؟ یکی از آن‌ها به احتمال فراوان پیتر ابرناثی (پدر دولورس) است. چراکه او وقت زیادی را در بدن شارلوت برای یافتن مروارید ابرناثی صرف کرد. برای سه تای دیگر، احتمالات بسیاری وجود دارد که باید تا پخش فصل سوم و رونمایی از آن‌ها منتظر بمانیم.

 

12- کدام میزبان درون بدن کپی‌شده شارلوت هیل حضور دارد؟

شارلوت هیل

همان‌طور که در انتهای فصل دوم Westworld دیدیم، دولورس پس از رسیدن به خانه آرنولد، متوجه شد که فورد یک دستگاه پرینتر بدن و آزمایشگاهی مانند وست‌ورلد را در آن مکان قرار داده است. دولورس ابتدا بدن اصلی خودش را پرینت کرد و احتمالاً بعد از آن به سراغ میزبان‌های دیگر رفته است.

در انتها باز هم بدن شارلوت هیل را مشاهده کردیم اما ذهن کدام میزبان در آن قرار گرفته؟ هنوز نمی‌توان به این سوال پاسخ قاطعی داد اما ممکن است این فرد کاملاً برایمان آشنا باشد. به هر حال، حداقل در فصل سوم، تسا تامپسون را یک بار دیگر در نقش شارلوت خواهیم دید.

 

11- آیا استابز واقعا یک میزبان است؟ به نظر می‌رسد پاسخ قطعی بله باشد.

فصل دوم Westworld

فرد توی، کارگردان اپیزود نهایی در مصاحبه با ونیتی‌فیر گفت که باور دارد استابز قطعاً یک ربات میزبان است. او به دولورس کمک کرد تا از خط نیروهای امنیتی پارک عبور کند اما معلوم نیست که او با وضع به وجود آمده، در آینده پارک چه نقشی خواهد داشت. همچنین درباره اینکه استابز چه زمانی به خودآگاهی رسیده یا ذهنش در چه حد بیدار است، اطلاعاتی نداریم. او در مواجه با دولورس گفت:

می‌دونی، اون پیرمرد (فورد) شخصاً منو استخدام کرد. سال‌ها پیش که حتی نمیتونم به درستی به یاد بیارم اما اون (فورد) درباره نقش من در این مکان کاملاً واضح بود. درباره اینکه باید به چه کسی وفادار باشم. فکر کنم بتونی بهش بگی هسته اصلی من. و این پروژه‌ای که کمپانی شروع کرد، همه چیزو به هم ریخت. نمی‌دونم باید در چنین دنیایی به کی وفادار باشی. اما من چی میدونم؟ فکر کنم فقط به نقشی که فورد بهم داد، بچسبم. من مسئول همه میزبان‌های داخل پارکم.

 

10 – کوهانا چگونه وارد آنسوی دره شد؟

کوهانا

یک بهشت مجازی در فورج (The Forge) ساخته شده بود تا میزبان‌ها بتوانند وارد آن شوند. آکیچیتا و بقیه میزبان‌ها به سمت در رفتند تا جسم خود را رها کرده و وارد آنسوی دره شوند. اما زمانی که آکیچیتا وارد شد، دیدیم که کوهانا قبل از او در این مکان حضور داشته است. واقعا چطور چنین اتفاقی افتاد؟

ممکن است فورد پس از ملاقات با آکیچیتا، ذهن کوهانا راو وارد فورج کرده باشد. به نظر می‌رسد که سریال نمی‌خواهد به این پرسش جواب مشخصی بدهد، بنابراین این مورد را هم به لیست رازهای فصل دوم Westworld اضافه می‌کنیم.

 

9- آیا آکیچیتا انسان‌ها را نجات می‌داد و تعدادی از میزبان‌ها را به قتل می‌رساند؟

آکیچیتا

همان طور که فورد گفته یود، آکیچیتا و قبیله Ghost Nation (گوست نیشن) به دنبال جمع کردن میزبان‌ها و راهنمایی آن‌ها به سمت در بودند. با این وجود، ما در اوایل فصل دوم دیدیم که استابز به امیلی گفت آن‌ها تعدادی از میزبان‌ها را می‌کشند و انسان‌ها را زنده نگه می‌دارند. اما چرا؟ و سوال مهم‌تر این است که چه بلایی سر آن انسان‌ها آمد؟

 

8- آیا دوباره آنسوی دره را خواهیم دید؟

سریال وست‌ورلد

دولورس کاری کرد تا «آنسوی دره» به مکانی کاملاً نامشخص و دور از دسترس انتقال یابد. اما کجا؟ آیا باید حرف او درباره اینکه هیچ کس قادر نخواهد بود مکان آن را پیدا کند، باور کنیم؟

بنابراین ممکن است آکیچیتا و تعدادی دیگر از میزبان‌ها را برای آخرین بار در فصل دوم Westworld دیده باشیم. این موضوع ناراحت‌کننده است زیرا یکی از بهترین اپیزودهای این فصل مربوط به داستان آکیچیتا و کوهانا بود. شاید در فصل سوم، سازندگان به آنسوی دره هم سری بزنند و بتوانیم این شخصیت‌ها را بار دیگر ملاقات کنیم.

 

7- بدن تدی چگونه در بخش غرق‌شده «فورج» قرار داشت؟

تدی وست‌ورلد

در آخرین لحظات اپیزود اول از فصل دوم Westworld ، بدن تدی را در بخش غرق‌شده (جایی که فورج قرار داشت) مشاهده کردیم. بدن او چگونه از خانه متروکه‌ای که در آن به خودکشی کرده بود به محل جدید منتقل شد؟ آیا منطقه زیر آب اینقدر گسترده بوده که بدن تدی را احاطه کند یا بدنش در صحنه‌ای از سریال که هیچ‌گاه ندیدیم، منتقل شده بود؟

 

6- بطری و صندلی‌ها چگونه سر از ساحل درآوردند؟

برنارد وست‎ورلد

در انتهای فصل متوجه شدیم که برنارد از عمد به ساحل رفته و خاطرات خود را دستکاری کرده تا تیم دلوس نتواند به راحتی اطلاعات موردنظرش را از وی استخراج کند.

اما وقتی که او را در حال نشستن در ساحل می‎بینیم، هیچ شئ خاصی از جمله صندلی و بطری در اطراف او وجود ندارد. با توجه به اپیزود اول و لحظه بیدار شدن او در ساحل، می‌توان بطری و صندلی‌های پخش شده در طول ساحل را دید. آیا هنوز سرنخ‌ها و حقایقی درباره این صحنه وجود دارد که متوجه آن نشده‌ایم؟

 

5- بازی که فورد برای ویلیام در نظر گرفته بود دقیقاً چه بود؟

ویلیام

موضوع دیگری در در اپیزود اول فصل دوم Westworld مطرح شد، بازی فورد برای ویلیام بود. فورد با استفاده از نسخه رباتی نوجوانش به ویلیام گفت تو به مرکز مارپیچ آرنولد رسیدی اما حالا در بازی من هستی. در این بازی باید در رو پیدا کنی. تبریک میگم ویلیام. این بازی مخصوص تو ساخته شده. بازی همون جایی که به پایان میرسی، تموم میشه و همون جا که شروع کردی، به پایان میرسه.

ما در انتهای فصل به طور کامل نفهمیدیم که چرا دکتر فورد، ویلیام را به ماجراجویی برای یافتن Forge فرستاد. فورد امیدوار بود ویلیام در طول راه کم بیاورد و با مرگ و نابودی مواجه شود یا اینکه می‌خواست مطمئن شود که دولورس و ویلیام یک بار دیگر ملاقات می‌کنند؟

 

4- نسخه ویلیام در آینده چه شخص یا بهتر است بگوییم چه چیزی است؟

بازیگر نقش امیلی (دختر ویلیام) در مصاحبه با اینسایدر تایید کرد، نسخه‌ای از او که در آن صحنه می‌بینیم در واقع یک میزبان است و تمام این اتفاقات در آینده‌ای بسیار بسیار دور جریان دارند. به علاوه، لیزا جوی که یکی از سازندگان سریال است، در مصاحبه‌ای درباره صحنه پس از تیتراز و ماهیت ویلیام سخن گفت:

ویلیام در خط زمانی بسیار متفاوتی حضور دارد. همه آن مکان نابودشده به نظر می‌رسد و سپس او (امیلی) توضیح می‌دهد که این اتفاقات در گذشته رخ داده است. این صحنه واقعی بود. اما بعد از یک سری حوادث، اکنون مرد سیاهپوش (یا نسخه‌ای از او) یک نمونه آزمایشی است. نقش‌ها کاملاً برعکس شده‌اند.

این حس را داریم که در آینده بسیار دور، این مرد به نوعی احضار شده و در این دنیا حضور دارد تا به همان شکلی که انسان‌ها، روی میزبان‌ها آزمایش می‌کردند، مورد آزمایش قرار بگیرد. و این داستانی است که یک روز بخش‌های بیشتری از آن را خواهیم دید.

 

3- آیا فلیکس و سیلوستر، میزبان‌هایی مانند میو، هکتور و … را بازمی‌گردانند؟

در انتهای فصل دوم Westworld ، میو و اکثر اعضای گروهش کشته شدند اما مسئولیت بازگردانی بعضی از میزبان‌ها به فلیکس و سیلوستر واگذار شد. احتمال اینکه آن‌ها میو و افراد گروهش را بازگردانند بسیار بالا است. سوال مهم این است که میو پس از این اتفاق چه خواهد کرد؟ حالا دختر او در مکان امن آنسوی دره قرار دارد و باید دیدی که خط داستانی میو در فصل سوم به کجا می‌رسد.

 

2- آیا سه پارک دیگر را خواهیم دید؟

پارک‌های وست‌ورلد

ممکن است میزبان‌های خارج از پارک وست‌ورلد، به آن حد از خودآگاهی و آزادی که در دولورس، میو و آکچیتا وجود داشت، نرسیده باشند. با این حال، ما هیچ انقلاب یا شورشی در این پارک‌ها مشاهده نکردیم و هنوز سه معمای بزرگ وجود دارد که چیز زیادی درباره آن نمی‌دانیم. «وست‌ورلد، شوگان‌ورلد و راج» سه پارکی هستند که سازندگان به ما نشان داده‌اند اما سه پارک دیگر هم وجود دارد که احتمالاً در فصل‌های آینده، بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شویم.

 

1- فصل سوم Westworld کی پخش خواهد شد؟

HBO این سریال را برای فصل سوم تمدید کرده اما چه زمانی باید منتظر آن باشیم؟ با توجه به فاصله یک و نیم ساله میان پخش فصل اول و دوم، می‌توان حدس زد که فصل سوم در اواخر سال 2019 پخش خواهد شد.

فصل هشتم و نهایی سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) قرار است در سال 2019 پخش شود اما حدس ما این است که اپیزودهای جدید را در بهار این سال خواهیم دید. بدین ترتیب شانس وست‌ورلد برای پخش در فصل پاییز افزایش می‌یابد. به هر حال باید منتظر اعلام رسمی زمان پخش از سوی شبکه HBO باشیم.

نظر شما درباره فصل دوم Westworld چیست؟

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar