جرج آر. آر. مارتین از توسعه سه پیش‌درآمد برای Game of Thrones خبر می‌دهد

0

هفتۀ گذشته، شبکه HBO ساخت اپیزود آغازین (پایلوت) پیش‌درآمدی برای سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) را سفارش داد اما همانند زمستان، پیش‌درآمدهای بیشتری نیز در راهند. این هفته «جرج آر.آر. مارتین» در وبلاگ شخصی خود، جزییات مفصلی درباره اسپین-آف جدید سریال منتشر کرد که طبق نسخه فیلمنامه‌نویس فیلم کیک-اس، یعنی «جین گلدمن» تولید خواهد شد. (اطلاعات بیشتر در اینجا)

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

می‌دانیم که اپیزود پایلوت گلدمن شخصیت‌های جدیدی را معرفی خواهد کرد و وقایع دوران تاریک هفت اقلیم را بیان خواهد نمود که شامل تاریخچه «رازهای هولناک وستروس تا داستان پدید آمدن وایت‌واکرها» می‌شود. اما این داستان‌ها به چند مدت قبل از وقایع سریال اصلی مربوط می‌شوند؟ آیا شانسی هست که چهره‌های آشنایی ببینیم؟ مثلاً فرزندان جنگل؟! آیا احتمال دارد نایت کینگ را زمانی که انسان بوده ببینیم؟ طبق گفته جرج آر.آر. مارتین خیلی امیدوار نباشید:

این یک پیش‌درآمد است و نه یک دنباله. هیچ یک از شخصیت‌ها یا بازیگر‌های Game of Thrones در سریال جدید حضور نخواهند داشت. همان‌گونه که قبلاً هم اشاره کردم، تمام پیش‌درآمدهای در دست ساخت به وقایع گذشته می‌پردازند. این مجموعه واقعاً قدیمی است زیرا به ۹۰ سال قبل از داستان Game of Thrones مربوط نمی‌شود (مانند دانک و اِگ)، یا صدها سال قبل، بلکه به ده‌ها هزار سال قبل بازمی‌گردد (البته با این فرض که روایت‌های شفاهی اولین مردان از تاریخ دقیق هستند، اما برخی از اساتید سیتادل اصرار دارند که فقط نصف این زمان سپری شده است).

جرج آر.آر. مارتین می‌گوید که برای صحبت کردن راجع به اپیزود پایلوت بسیار زود است زیرا هنوز بازیگران، کارگردان، لوکیشن‌ها و حتی عنوان سریال مشخص نشده است. البته او ایده‌ای برای نام مجموعه دارد. مارتین می‌گوید:

انتخاب من The Long Night (شب طولانی) است، زیرا همه چیز را توضیح می‌دهد. اما بعید می‌دانم که این نام انتخاب شود، زیرا HBO مایل است هر طور شده نام Game of Thrones در عنوان سریال بگنجاند.

HBO پنج نویسنده را مد نظر داشت تا داستان پیش‌درآمدها را پرورش دهند: جین گلدمن، مکس بورنشتاین، برایان هلگلند، کارلی ورای و برایان کاگمن، که از میان آن‌ها، فیلمنامه گلدمن برای اپیزود آغازین انتخاب شد. با این حال مارتین اظهار داشت که یکی از پروژه‌ها کنار گذاشته شده اما سه مورد دیگر در دست توسعه هستند. او چنین نوشت:«دنباله‌های بیشتری از Game of Thrones، در دوره‌های زمانی مختلف و با شخصیت‌ها و داستان‌های متفاوت، در دست تولید است.» مارتین گفت که حداقل یکی از این سه پروژه سفارش ساخت اپیزود آغازین را دریافت خواهد کرد که سایت ددلاین، هفته گذشته به این موضوع اشاره کرده بود.

سال آینده با پخش فصل هشتم Game of Thrones این سریال محبوب به پایان می‌رسد اما دنیای مارتین همچنان در صفحه تلویزیون‌ها ادامه پیدا خواهد کرد. البته او می‌خواهد شما بدانید که اولویت وی هنوز کتاب Winds of Winter (بادهای زمستان) است. بسیار خب جرج، هرگاه آن را ببینیم حرف تو را باور خواهیم کرد!

توجه: کپی‌برداری و هرگونه استفاده از مطالب، فقط در صورت ذکر نام و لینک مطلب مجاز است. در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی می‌شود
مطالب مرتبط

بخش دیدگاه‌ها

avatar